Tento pes umí projevit skutečnou vděčnost. Co udělal, když ho jeho zachránce naložil do auta a potom odvážel do bezpečí? Budete překvapeni, jak umí psi projevovat city, lásku a také velkou vděčnost

To nejhorší, co může milovník zvířat vidět, je rozhodně zanedbané zvíře. Tedy zanedbaný pes, který je buď u špatných majitelů, nebo se potuluje jenom tak na ulici. V obou případech je vidět, že má zvíře hlad, že má žízeň a že na tom není zdravotně v pořádku. Takový pes si zaslouží pomoc, ale bohužel je mnoho lidí, kteří tento stav přehlíží a dělají jako by se nic nedělo. Naštěstí tu jsou i jiní lidé. Ti, kteří rádi pomohou. A co je jim odměnou?

Záchrana zbídačeného psa byla nutností

Pes z našeho příběhu bohužel patřil právě do skupiny těch, jejichž osud nebyl nejlepší. Byl na ulici, byl zanedbaný a vypadalo to, že déle než několik dalších týdnů nepřežije. Naštěstí jsou lidí, kterým takový osud není lhostejný a kteří pejska vezmou a odvezou ho do bezpečí. Je to pro ně jakýsi povinnost, zvláště když vidí malé štěňátko, o kterém ví, že by nepřežilo a které potřebuje opravdu dostatečnou péči, ale i skvělého milujícího páníčka. Toto mělo jako jedno z mála velké štěstí.

Projev vděku byl velmi emotivní

Psi mají smysli, díky kterým umí vycítit, kdo je dobrý a kdo je špatný. Dokážou vycítit, kdo jim chce ublížit a kdo jim chce naopak reálně pomoci. A to je i tento případ, který je velmi zajímavý v tom, že dané malé štěně podle chování zachránce odhadlo, že už se bude mít lépe. A dalo to jasně najevo,. Ukázalo projev vděku, který byl velmi emotivní a nedivíme se, že došlo také na slzy. Toto musí dojmout a rozplakat opravdu každého.

Čtěte také: Proč lidem ve znamení ryb tak těžko rozumíme? Možná vás tento článek překvapí..

Podívejte se, co pes udělal

Ona vděčnost byla obdivuhodná. Jak můžete vidět na videu níže, pejsek ukazuje, že je opravdu rád. nejprve se začíná tulit k ruce a projevovat lásku. To ale není vše, jelikož svou tlapku přehodí na ruku a začne ji jakoby hladit a držet. Při tom se sám nechává hladit a utěšovat. Vše pokračuje až do stavu, kdy jde projevit vděčnost blíže až k obličeji a pevně se tiskne na tělo. Je vidět, že tento zvířecí miláček je opravdu vděčný.

Toto štěně bylo zachráněno

Díky tomu, že ne všichni jsou lhostejní se povedlo toto štěně zachránit, dát ho u veterináře do pořádku a dále došlo i k tomu, že mu byli nalezeni noví milující majitelé. Ne každý pes může mít takové štěstí a tak bychom jako lidé neměli být lhostejní k tomu, co vidíme kolem sebe. Už jenom ten projev vděčnosti od zvířete stojí za to, aby mu bylo opravdu pomoci.