Tento pes uvízl v bahně a nebýt rychlé pomoci, pravděpodobně by zemřel. Bojoval naplno, ale síly už neměl. Naštěstí se objevil zachránce, který ho pomohl vytáhnout. Bylo to doslova na poslední chvíli! -
Menu

Tento pes uvízl v bahně a nebýt rychlé pomoci, pravděpodobně by zemřel. Bojoval naplno, ale síly už neměl. Naštěstí se objevil zachránce, který ho pomohl vytáhnout. Bylo to doslova na poslední chvíli!

Každý, komu se někdy ztratil jeho milovaný domácí mazlíček ví, jak hrozný pocit to je. Tahle rodina se se ztrátou svého rodinného ochránce nesmířila a rozhodli se udělat pro jeho záchranu všechno. Je to jediné štěstí – jejich věrný přítel by jinak zemřel sám, utopený v bahně.

Nešťastná ztráta

Rodina z tohoto příběhu se rozhodla pro příjemný výlet v horách. Vzali s sebou i miláčka rodina, obrovského psa, kterého žertovně nazývali Puppy (Štěně). Puppy je pyrenejský horský pes – tato rasa:

  • je vysoká až 80 cm
  • váží až 60 kg
  • dožívá se asi 12 let

Shodou nešťastných náhod se ale rodina na výletě v horách rozdělila a kvůli tomu ztratili Puppyho z očí. Ve chvíli, kdy se všichni zase našli, zděšeně zjistili, že jim Puppy chybí a že se jejich psí přítel asi vydal vlastní cestou. Okamžitě začali s pátráním, ale Puppyho se jim najít nepodařilo.

Nečekaná pomoc

Jak čas postupovat, tím byla rodina zoufalejší. Ve chvíli, kdy Puppy chyběl již dvanáct dní, se rozhodli pro razantní řešení – ale už téměř nedoufali, že by to mohlo vyjít. Obrátili se na Jima, který má jako svého zvláštního asistenta psa Tina.

Jim založil neziskovou organizaci, která se zabývá záchranou psů a ani u záchrany tohohle vůbec neváhal. Se svým německým ovčákem Tinem cvičil téměř a absolvoval s ním záchranný a vyhledávací trénink.

Jim věřil ve schopnosti svého psa, a i se svým psem Tinen se vypravil na poslední místo, kde si rodina uvědomovala, že byl Puppy ještě s nimi. Rodina měla za úkol sehnat a předat Jimymu Puppyho chlupy, aby se Tino mohl pustit po správné stopě. Ve chvíli, kdy dostal Tino možnost si Puppyho chlupy očichat, se okamžitě rozběhl kupředu – a zbytek pátracího týmu za ním

Šťastný nález

Po třičtvrtě hodině dorazili na místo, na které je Tino vedl. Rodina i Jim zůstali v šoku – Puppy byl tady, přímo před jejich očima. Nemohl se ale vrátit a ani se hnout – uvízl totiž v hlukovém bahně, ze kterého se nemohl dostat.

Jim uvedl, že celé dvě třetiny psa byly lapeny v lepkavé bahenní pasti. Dokonce se prý i na chvíli zarazil, než mu došlo, že toto strašidlo, podle jeho citace „podivná bytost z močálu“ je vlastně Puppy, kterého všichni hledají.

Ležela před nimi ale ještě jedna překážka – jak vyprostit z bahna zvíře, které váží 75 kg? Nakonec to zvládni díky upevněným lanům a popruhům a nešťastné zvíře dostali na bezpeční suché země.

Tino dokázal, že je skutečným šampiónem, co se stopování týče, a i se svým páníčkem Jimem se stali hrdiny, kteří zachránili ztraceného psa. Rodina, které Puppy patřil, jim nikdy nepřestane být vděčná – a příště si na výletě dají určitě mnohem větší pozor.

Bylo by krásné, kdyby šlo zařídit, aby všechny příběhy ztracených a zatoulaných zvířat měly stejně šťastné konce jako je zrovna tento.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Šokovaný farmář nalezl vajíčko, které bylo dost větší než ostatní.…

Matka příroda dokáže někdy vytvářet podivné kreace. Nejspíš má i smysl pro humor, jelikož někdy je s podivem, jaké zvláštnosti umí…
ZE ŽIVOTA

Ivana Gottová promluvila o odchodu svého manžela. Její slova jsou…

Celý český národ naprosto šokovala zpráva o smrti zlatého slavíka Karla Gotta. Ten zemřel v noci 1. října ve věku 80…
ZE ŽIVOTA

Paterčata z Milovic čekají na další věci od štědrých Čechů!…

Kdo by neznal rodinu z Milovic, které se narodila paterčata. Holčička a kluci tento rok opět zamíří do školky. Po…
ZE ŽIVOTA

Karel Gott byl až do posledních chvil v kontaktu se…

Zemřel Karel Gott. Věta, která druhého října ráno šokovala nejen celou Českou republiku, ale i mnohé další země. Čas se…
ZE ŽIVOTA

Žena vytvořila ze svých fotografií dojemnou žádost o pomoc. Fotila…

Domácí násilí patří mezi ty společenské problémy, o kterých se bohužel v dnešní době příliš nemluví. Mnoho lidí se tak mylně…
ZE ŽIVOTA

Gott přiznal vážnou nemoc. Sílu k boji čerpá za vzkazů…

Je to jen pár týdnů, co Karel Gott veřejně oznámil, že trpí akutní formou leukémie. Jak je známo, akutní leukémie…