Tento pes uvízl v bahně a nebýt rychlé pomoci, pravděpodobně by zemřel. Bojoval naplno, ale síly už neměl. Naštěstí se objevil zachránce, který ho pomohl vytáhnout. Bylo to doslova na poslední chvíli! -
Menu

Tento pes uvízl v bahně a nebýt rychlé pomoci, pravděpodobně by zemřel. Bojoval naplno, ale síly už neměl. Naštěstí se objevil zachránce, který ho pomohl vytáhnout. Bylo to doslova na poslední chvíli!

Každý, komu se někdy ztratil jeho milovaný domácí mazlíček ví, jak hrozný pocit to je. Tahle rodina se se ztrátou svého rodinného ochránce nesmířila a rozhodli se udělat pro jeho záchranu všechno. Je to jediné štěstí – jejich věrný přítel by jinak zemřel sám, utopený v bahně.

Nešťastná ztráta

Rodina z tohoto příběhu se rozhodla pro příjemný výlet v horách. Vzali s sebou i miláčka rodina, obrovského psa, kterého žertovně nazývali Puppy (Štěně). Puppy je pyrenejský horský pes – tato rasa:

  • je vysoká až 80 cm
  • váží až 60 kg
  • dožívá se asi 12 let

Shodou nešťastných náhod se ale rodina na výletě v horách rozdělila a kvůli tomu ztratili Puppyho z očí. Ve chvíli, kdy se všichni zase našli, zděšeně zjistili, že jim Puppy chybí a že se jejich psí přítel asi vydal vlastní cestou. Okamžitě začali s pátráním, ale Puppyho se jim najít nepodařilo.

Nečekaná pomoc

Jak čas postupovat, tím byla rodina zoufalejší. Ve chvíli, kdy Puppy chyběl již dvanáct dní, se rozhodli pro razantní řešení – ale už téměř nedoufali, že by to mohlo vyjít. Obrátili se na Jima, který má jako svého zvláštního asistenta psa Tina.

Jim založil neziskovou organizaci, která se zabývá záchranou psů a ani u záchrany tohohle vůbec neváhal. Se svým německým ovčákem Tinem cvičil téměř a absolvoval s ním záchranný a vyhledávací trénink.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce

1
2
Tisk
Nezařazené

Šílenství začíná! Češi začínají vykupovat potraviny ve velkém. O jaké…

Koronavirus je celosvětové téma a v České republice tomu není jinak. Oběti ve světě stále přibývají a virse už dostal…
Nezařazené

KORONAVIRUS: obávané téma Čechů, oběti ve světě přibývají. Mají se…

Obávaný Koronavirus je nejen ve světě, ale i v České republice opravdu aktuálním tématem. Vir, který se přenáší z…
Nezařazené

Vymyslela jak to udělat, aby byla její matka s rakovinou…

Rakovina není nic, po čem bychom toužili. Obrátí život vzhůru nohama a nic už není stejné jako dřív. Život se…
Nezařazené

Máte po holení tyto pupínky? Tohle je důvod jejich vzniku…

Holení částí těla je každodenní součást mnoha lidí. Když se řekne holení, většina z vás si jistě představí muže, kteří si…
Nezařazené

Kamera zaznamenala to, co můj táta dělal se čtyřletým dítětem,…

Žijeme v moderní době, ve které si nemůžeme být nikdy jistí, zda nás někdo sleduje pomocí skryté kamery. Používání skryté kamery…
Nezařazené

Vezměte bobkový list, zapalte ho a nechte ho čtvrt hodiny…

Každý dům má vlastní nejen atmosféru, ale také svou chuť. V nejednom domě voní domácí jídlo, u někoho káva, zatímco u…