Tento pohled šokoval i otrlé! Toulavý pes byl na pokraji smrti. Ležel na zemi a z důvodu hladu a dehydratace pomalu umíral. Když k němu přišli záchranáři, objevili ještě další šokující věc. Jakou? -
Menu

Tento pohled šokoval i otrlé! Toulavý pes byl na pokraji smrti. Ležel na zemi a z důvodu hladu a dehydratace pomalu umíral. Když k němu přišli záchranáři, objevili ještě další šokující věc. Jakou?

Toulavých psů je poměrně dost. Jsou tací, kteří si umí poradit a jídlo a pití si opatří. A potom tu jsou tací, kteří až takové schopnosti nemají a může dojít k tomu, že na ulici pomalu umírají. A to je případ i tohoto pejska. Toho uviděli náhodní lidé, jak leží zcela vyčerpaný na zemi. Nemohli ho zde jenom tak nechat a tak se hned rozhodli k tomu, že zavolají záchranáře. Bylo jasné, že bez jejich pomoci nemůže dlouho přežít.

Byl zcela vyčerpán, hladový a dehydrovaný

Když záchranáři dojeli na místo, naskytl se jim zcela otřesný pohled. Pes ležel zcela vysílený na zemi a bylo vidět, že umírá. Bylo jasné, že trpí jak dehydratací, tak i velkým hladem. Záchranáři mu opět přispěchali na pomoc a v tu chvíli zjistili ještě jednu šokující skutečnost. Že je bez jídla a pití není jediným důvodem takového jeho stavu. Tomuto pejskovi se stalo ještě něco mnohem horšího.

Pes měl hluboké zranění

Když záchranáři uviděli onen problém, pochopitelně se zděsili. To proto, že pes měl poměrně hluboké zranění. Tržnou ráno. A bylo vidět, že rozhodně není čerstvá. Na to ukazovala nejenom již zaschlá krev, ale hlavně to, že rána byla zamořena červy. Bylo jasné, že v této situaci se musí jednat opravdu rychle, nebo pes na následky tohoto zranění zemře.

Musel ihned do nemocnice

Záchranáři psa částečně stabilizovali na místě a potom se rozhodli k jeho převozu do zvířecí nemocnice, kde je prostředí na jeho péči sterilní a kde musí proběhnout primárně vyčištění rány. Došlo tedy k tomu, že mu z rány odstranili červy, celkově mu ji vydezinfikovali a samozřejmě také zašili. Dále nechybělo ani podávání tekutin a umělé výživy, aby pes dostal vše co potřebuje k zotavení.

Příběh se šťastným koncem

Celý příběh má šťastný konec. V první řadě proto, že se ránu podařilo vyléčit a pes se tak stabilizoval a mohl být opět zdravý. Tím jeho příběh nekončí, jelikož zapomínat nelze ani na to, že si začal zvykat na lidskou přítomnost. Ihned si našel mezi lékaři a dobrovolníky řadu kamarádů a začal se radovat ze života. Až se zotaví úplně, bude dán k adopci. Příběh psa však zaujal natolik, že se už nyní objevují první telefonáty a emaily spojené s tím, že mu chtějí dát noví majitelé spokojený domov.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Šokovaný farmář nalezl vajíčko, které bylo dost větší než ostatní.…

Matka příroda dokáže někdy vytvářet podivné kreace. Nejspíš má i smysl pro humor, jelikož někdy je s podivem, jaké zvláštnosti umí…
ZE ŽIVOTA

Ivana Gottová promluvila o odchodu svého manžela. Její slova jsou…

Celý český národ naprosto šokovala zpráva o smrti zlatého slavíka Karla Gotta. Ten zemřel v noci 1. října ve věku 80…
ZE ŽIVOTA

Paterčata z Milovic čekají na další věci od štědrých Čechů!…

Kdo by neznal rodinu z Milovic, které se narodila paterčata. Holčička a kluci tento rok opět zamíří do školky. Po…
ZE ŽIVOTA

Karel Gott byl až do posledních chvil v kontaktu se…

Zemřel Karel Gott. Věta, která druhého října ráno šokovala nejen celou Českou republiku, ale i mnohé další země. Čas se…
ZE ŽIVOTA

Žena vytvořila ze svých fotografií dojemnou žádost o pomoc. Fotila…

Domácí násilí patří mezi ty společenské problémy, o kterých se bohužel v dnešní době příliš nemluví. Mnoho lidí se tak mylně…
ZE ŽIVOTA

Gott přiznal vážnou nemoc. Sílu k boji čerpá za vzkazů…

Je to jen pár týdnů, co Karel Gott veřejně oznámil, že trpí akutní formou leukémie. Jak je známo, akutní leukémie…