Tento pohled šokoval i otrlé! Toulavý pes byl na pokraji smrti. Ležel na zemi a z důvodu hladu a dehydratace pomalu umíral. Když k němu přišli záchranáři, objevili ještě další šokující věc. Jakou? -
Menu

Tento pohled šokoval i otrlé! Toulavý pes byl na pokraji smrti. Ležel na zemi a z důvodu hladu a dehydratace pomalu umíral. Když k němu přišli záchranáři, objevili ještě další šokující věc. Jakou?

Toulavých psů je poměrně dost. Jsou tací, kteří si umí poradit a jídlo a pití si opatří. A potom tu jsou tací, kteří až takové schopnosti nemají a může dojít k tomu, že na ulici pomalu umírají. A to je případ i tohoto pejska. Toho uviděli náhodní lidé, jak leží zcela vyčerpaný na zemi. Nemohli ho zde jenom tak nechat a tak se hned rozhodli k tomu, že zavolají záchranáře. Bylo jasné, že bez jejich pomoci nemůže dlouho přežít.

Byl zcela vyčerpán, hladový a dehydrovaný

Když záchranáři dojeli na místo, naskytl se jim zcela otřesný pohled. Pes ležel zcela vysílený na zemi a bylo vidět, že umírá. Bylo jasné, že trpí jak dehydratací, tak i velkým hladem. Záchranáři mu opět přispěchali na pomoc a v tu chvíli zjistili ještě jednu šokující skutečnost. Že je bez jídla a pití není jediným důvodem takového jeho stavu. Tomuto pejskovi se stalo ještě něco mnohem horšího.

Pes měl hluboké zranění

Když záchranáři uviděli onen problém, pochopitelně se zděsili. To proto, že pes měl poměrně hluboké zranění. Tržnou ráno. A bylo vidět, že rozhodně není čerstvá. Na to ukazovala nejenom již zaschlá krev, ale hlavně to, že rána byla zamořena červy. Bylo jasné, že v této situaci se musí jednat opravdu rychle, nebo pes na následky tohoto zranění zemře.

Musel ihned do nemocnice

Záchranáři psa částečně stabilizovali na místě a potom se rozhodli k jeho převozu do zvířecí nemocnice, kde je prostředí na jeho péči sterilní a kde musí proběhnout primárně vyčištění rány. Došlo tedy k tomu, že mu z rány odstranili červy, celkově mu ji vydezinfikovali a samozřejmě také zašili. Dále nechybělo ani podávání tekutin a umělé výživy, aby pes dostal vše co potřebuje k zotavení.

Příběh se šťastným koncem

Celý příběh má šťastný konec. V první řadě proto, že se ránu podařilo vyléčit a pes se tak stabilizoval a mohl být opět zdravý. Tím jeho příběh nekončí, jelikož zapomínat nelze ani na to, že si začal zvykat na lidskou přítomnost. Ihned si našel mezi lékaři a dobrovolníky řadu kamarádů a začal se radovat ze života. Až se zotaví úplně, bude dán k adopci. Příběh psa však zaujal natolik, že se už nyní objevují první telefonáty a emaily spojené s tím, že mu chtějí dát noví majitelé spokojený domov.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Kamera na chodbě zachytila velké drama. Na schodišti nebylo instalováno…

Kamery na chodbách jsou zde hlavně proto, aby hlídaly naši bezpečnost a aby mohly pomoci odhalit různé trestné činy, nebo…
ZE ŽIVOTA

Tato rodina moc chtěla psa. A tak se vydala do…

Mít psa není dnes až tak nic výjimečného. Někteří ho mají jako člena své rodiny, jiní ho mají zase jako…
ZE ŽIVOTA

Cyklista během svého výletu uviděl ležícího psa, který v zubech…

Muž se jel projet na kole a když vyjížděl tak rozhodně nečekal, co ho na jeho cestě potká. K čemu zde…
ZE ŽIVOTA

Jednoho dne uviděl muž své sousedy, jak vyklízejí svůj dům,…

Že se lidé stěhují třeba za partnerem nebo partnerkou, že se stěhují za prací, nebo třeba z bytu do domu, to…
ZE ŽIVOTA

Tyto děti se narodily předčasně a lékaři měli co dělat,…

Každé těhotenství by mělo v ideálním případě trvat kolem 9 měsíců. Bohužel se mohou objevit i komplikace a v tom případě dojde…
ZE ŽIVOTA

Tohle bylo opravdu šokující. Na kameru bylo zaznamenáno, jak velmi…

Zabezpečit dům tak, aby zde malým dětem nehrozilo nebezpečí, je důležitým úkolem každého rodiče. Přesto může stačit jenom malá chvilka…