David Hampl
25 července, 2019

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy, a proto jim většina z nás věnuje náležitou pozornost. Staráme se o ně, dopřáváme jim pravidelnou péči u kadeřníka a také pečlivě vybíráme, který účes se k nám hodí nejlépe. Dnes vám ale nepřinášíme žádné tipy a rady, jak o vlasy ještě lépe pečovat, v dnešním článku se na vlasy, účesy podíváme trošku jinak, z psychologického úhlu pohledu.

Možná to zní poněkud neobvykle, ale vlasy mohou prozradit spoustu informací o naší osobnosti a povaze. Nevěříte? Zkuste náš test. Podívejte se na čtyři obrázky účesů a vyberte ten, který se vám z nějakého důvodu nejvíce líbí. Nad odpovědí nepřemýšlejte nikterak dlouho, řiďte se především svým instinktem. Poté si jen stačí přečíst psychologické vysvětlení ke každému účesu. Jednak o sobě možná zjistíte něco nového a jednak si budete moci ověřit, zda účes, který nosíte, se k vám z hlediska vaší povahy hodí. Pokud ne, možná je nejvyšší čas na změnu. A budete nejen vypadat, ale hlavně se cítit mnohem lépe!

Účes číslo 1

Pokud vás nejvíce zaujal první účes, jste vůdčí a velmi kreativní osobnost. Jste ambiciózní, odvážná, nebojíte se žádných nových věcí či změn. Bez ohledu na svůj věk vypadáte stále mladě a svěže, jste plná energie, kterou rozdáváte i svému okolí. Řídíte se heslem, že žijeme jen jednou, a chcete si svůj život co nejvíce užít, máte ráda společnost druhých lidí a ráda se bavíte. Ve vašem hodnotovém žebříčku je na předním místě především vaše rodina a přátelé. Jen pro zajímavost dodejme, že tomuto účesu se říká pixie a poprvé ho v šedesátých letech proslavila slavná modelka Twiggy. Pixie účes je velmi praktický a snadný na údržbu a navíc krátké vlasy omlazují.

Účes číslo 2

Pokud jste propadli kouzlu druhého účesu, jste patrně velmi vytrvalá a cílevědomá žena. Vaše vytrvalost, cílevědomost a odhodlání vašemu okolí často imponuje, a vám umožňuje být úspěšná ve všech oblastech vašeho života. Víte, co od svého života chcete, jdete si za tím, a tak si plníte vaše sny, plány a přání. Překážky, které se na vaší cestě objeví, vás neodradí, naopak motivují. Stojíte si za svými názory, ale umíte ocenit a respektovat i názory druhých. Bob účes je navíc velmi trendy a snadno ho můžete přizpůsobit tvaru a proporcím svého obličeje.

Účes číslo 3

Pokud jste zvolili lob neboli třetí účes, jste vyrovnaná a spokojená žena. Neustále máte dobrou náladu, usmíváte se a vyzařujete do svého okolí pozitivní energii. Lidé vás mají rádi pro vaši empatii a schopnost naslouchat. Zároveň jste ale velmi elegantní a atraktivní žena.

Účes číslo 4

Dlouhé vlasy jsou od nepaměti symbolem ženskosti a smyslnosti. Pokud se vám líbí či nosíte sama dlouhé vlasy, tak mezi vaše dominantní vlastnosti patří především upřímnost a přímočarost,. Nemáte ráda lži a podvody. Vaši blízcí hrají ve vašem životě velmi důležitou roli a dokážete se jim v případě potřeby bez problémů obětovat.

Sdílejte článek