Tento psychologický test patří k nejoblíbenějším na celém světě. Co si musíte vybrat? Pouze jeden účes, který se vám nejvíce líbí. Nebudete věřit tomu, kolik věcí na vás tato jednoduchá volba dokáže prozradit

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy, a proto jim většina z nás věnuje náležitou pozornost. Staráme se o ně, dopřáváme jim pravidelnou péči u kadeřníka a také pečlivě vybíráme, který účes se k nám hodí nejlépe. Dnes vám ale nepřinášíme žádné tipy a rady, jak o vlasy ještě lépe pečovat, v dnešním článku se na vlasy, účesy podíváme trošku jinak, z psychologického úhlu pohledu.

Možná to zní poněkud neobvykle, ale vlasy mohou prozradit spoustu informací o naší osobnosti a povaze. Nevěříte? Zkuste náš test. Podívejte se na čtyři obrázky účesů a vyberte ten, který se vám z nějakého důvodu nejvíce líbí. Nad odpovědí nepřemýšlejte nikterak dlouho, řiďte se především svým instinktem. Poté si jen stačí přečíst psychologické vysvětlení ke každému účesu. Jednak o sobě možná zjistíte něco nového a jednak si budete moci ověřit, zda účes, který nosíte, se k vám z hlediska vaší povahy hodí. Pokud ne, možná je nejvyšší čas na změnu. A budete nejen vypadat, ale hlavně se cítit mnohem lépe!

Účes číslo 1

Pokud vás nejvíce zaujal první účes, jste vůdčí a velmi kreativní osobnost. Jste ambiciózní, odvážná, nebojíte se žádných nových věcí či změn. Bez ohledu na svůj věk vypadáte stále mladě a svěže, jste plná energie, kterou rozdáváte i svému okolí. Řídíte se heslem, že žijeme jen jednou, a chcete si svůj život co nejvíce užít, máte ráda společnost druhých lidí a ráda se bavíte. Ve vašem hodnotovém žebříčku je na předním místě především vaše rodina a přátelé. Jen pro zajímavost dodejme, že tomuto účesu se říká pixie a poprvé ho v šedesátých letech proslavila slavná modelka Twiggy. Pixie účes je velmi praktický a snadný na údržbu a navíc krátké vlasy omlazují.

Účes číslo 2

Pokud jste propadli kouzlu druhého účesu, jste patrně velmi vytrvalá a cílevědomá žena. Vaše vytrvalost, cílevědomost a odhodlání vašemu okolí často imponuje, a vám umožňuje být úspěšná ve všech oblastech vašeho života. Víte, co od svého života chcete, jdete si za tím, a tak si plníte vaše sny, plány a přání. Překážky, které se na vaší cestě objeví, vás neodradí, naopak motivují. Stojíte si za svými názory, ale umíte ocenit a respektovat i názory druhých. Bob účes je navíc velmi trendy a snadno ho můžete přizpůsobit tvaru a proporcím svého obličeje.

Účes číslo 3

Pokud jste zvolili lob neboli třetí účes, jste vyrovnaná a spokojená žena. Neustále máte dobrou náladu, usmíváte se a vyzařujete do svého okolí pozitivní energii. Lidé vás mají rádi pro vaši empatii a schopnost naslouchat. Zároveň jste ale velmi elegantní a atraktivní žena.

Účes číslo 4

Dlouhé vlasy jsou od nepaměti symbolem ženskosti a smyslnosti. Pokud se vám líbí či nosíte sama dlouhé vlasy, tak mezi vaše dominantní vlastnosti patří především upřímnost a přímočarost,. Nemáte ráda lži a podvody. Vaši blízcí hrají ve vašem životě velmi důležitou roli a dokážete se jim v případě potřeby bez problémů obětovat.