David Hampl
29 dubna, 2019

Jaké jsou dnes nejčastější problémy, pokud jde o lidské zdraví? Jsou spojeny s různými bolestmi. Pokud se máme podívat na ty nejčastější, rozhodně je tady bolest zad. Dá se řešit pomocí léků na bolest, čímž se pouze tlumí daný stav. Dá se řešit také operací, ale zde je jasné, že z ní má mnoho lidí obavy. Nyní se však objevila ještě jedna zajímavá možnost. Ruský chirurg přišel se souborem cviků, které mají zlepšit stav zad.

Proč se bolesti se zády objevují?

Podívejme se na to, proč se bolesti objevují. Příčin může být celá řada. Je to například málo pohybu, kdy jsou svaly nejenom na zádech ochablé. Je to také časté sezení u počítačem, a to hlavně na nekvalitních židlích. Zapomínat dále nelze ani na několik dalších problémů, jako je výrazné přetěžování těla při nošení zavazadel, stejně jako se může jednat o špatnou matraci během spánku.

Řešení může přinášet cvičení

Tento ruský chirurg ukazuje, že když se hledá možné řešení, je vhodné začít s jeho soustavou cviků. Díky nim dojde k posílení svalstva a také k tomu, že jednotlivé problémy poměrně brzy odezní. To je dobrá zpráva pro každého, kdo nechce být závislí na lécích, nebo se bojí operace. Jak dané cviky vypadají? Seznamte se s nimi.

Video pomůže ve správném provádění cviků

Není důvod obávat se toho, že by jednotlivé cviky byly jakkoliv náročné. Jelikož jsou určené pro osoby trpící bolestmi zad, jsou technicky jednoduše proveditelné a fyzicky samozřejmě zvládnutelné. Stačí se jenom řídit jednotlivými pokyny na videu, které tento ruský chirurg natočil.

Jak je vidět, cvičení opravdu není nijak složité. Začíná se ulehnutím na podložku a následně pohybem chodidel. Potom jsou nohy postupně pokrčovány, což už je cvik, který zádům začíná pomáhat. Následuje několik dalších cviků v leže. Poté dojde ke změně polohy, když jdete takzvaně do polohy na všechny 4. I tady je třeba následovat video a provádět cviky technicky stejně, ve stejném rytmu.

Pravidelnost přináší požadované výsledky

Ideální je dané cvičení opakovat každý den. Díky němu máte jistotu, že své zádové svaly budete pravidelně namáhat a tím také posilovat. Na co dejte pozor, to je výrazné přetěžování, kterému se vyvarujte. Může vést ke zranění, které vás nejenom vyřadí z dalšího pohybu, ale může problémy se zády ještě o něco zhoršit.

Sdílejte článek