David Hampl
31 ledna, 2019

Lidský duše je celkem komplikovaná a tak není výjimkou, že se mohou během celého života objevovat různé psychické problémy. Můžeme pociťovat úzkosti, můžeme pociťovat smutek, stejně jako není nic výjimečného ani to, že můžeme pociťovat nervozitu a jiné problémy ve formě strachu. Jak se toho všeho zbavit, pokud nechcete trávit dlouhé hodiny v ordinacích psychologů? Je to celkem snadné. Stačí se naučit a poté aplikovat tento jednoduchý trik.

Metoda nese název Jin Shin Jyutsu

Ne všechny metody, které jsou označovány jako takzvané alternativní, musí být nutně špatné. Existují i takové, které skutečně fungují. Právě východní medicína je jich plná a jak se ukazuje, pomalu pronikají i do ostatních světadílů, jelikož mají co nabídnout. Jasným příkladem je tato technika, která nese označení Jin Shin Jyutsu. Původně byla určena hlavně pro eliminaci bolestí a stresu, ale jak se ukázalo, její rozsah je mnohem zajímavější.

Na západě se začala používat až kolem roku 1950. Tedy od doby, co ji zde začala používat Mary Burmeisterová. Tuto ženu ji naučil známý japonský expert Jiro Mura, který ji nejenom aktivně používal na svých pacientech, ale toto své umění dále předával i svým žákům. Právě ti se potom postarali o to, že se tato metoda dostala do západního světa a nyní se dostala i k vám.

Co je základem správné aplikace této metody?

Chcete si pomoci od psychických problémů, a nejenom od nich? Potom je třeba se tuto metodu naučit. Jejím unikátem je fakt, že není nijak výrazně složitá a je možné se jí celkem jednoduše naučit. To proto, že se díky tomu seznámíte se svou rukou a s tím, co jednotlivé prsty znamenají. Mnohdy to ani netušíte, ale každý má na vaši emoční stránku určitý vliv. Například malíček má na svědomí nízké sebevědomí, prsteník pocity smutku, prostředník je zdrojem hněvu, ukazovák zdrojem stravu a pokud jde o palec, ten je spojovaný s obavami.

Jdeme na to

Základem je odhalit, v jakém jste emočním stavu a co vás aktuálně trápí a co je vaším problémem. Na základě toho zvolíte správný prst. Potom se posaďte na pohodlné místo a chvíli odpočívejte. Potom vezměte daný prst do dlaně, lehce ho sevřete a takto ho držte. Doba daného sevření by měla být v rozmezí 2 – 5 minut, a to hlavně podle intenzity vašeho psychického stavu. Během toho můžete, ale nemusíte cítit drobné pulzování.

Poté stačí daný prst pustit a opět chvíli relaxovat. Pokud jsou vaše problémy spojeny hned s několika prsty, věnujte se vždy pouze jednomu a vždy postupně. Každému po daný čas, následně ho povolte a znovu do dlaně chyťte prst další. Poté, co jste využili všechny prsty které jste chtěli nezapomínejte také na tolik důležitou relaxaci. Která má na vaši psychickou pohodu opět celkem nemalý vliv.

Čeho všeho můžete dosáhnout?

Důvodem, proč tuto metodu využívat, není jenom to, že se dokážete efektivně a jednoduše, bez odborníků a bez medikamentů zbavit problémů, které vás aktuálně tíží. Nezapomínejte také na to, že díky této metodě je možné výrazně upravit svou psychickou stránku. Metoda Jin Shin Jyutsu se tak může hodit lidem, kteří mají dlouhodobě trému nebo obavy, které potřebují odbourat. Stejně tak se může hodit lidem, kteří jsou třeba ze své práce ve stresu. Je vhodná ale i u lidí, kteří vše řeší rozčilení, což není vždy adekvátní cesta k eliminaci problémů.

Dodejme také, že tuto metodu nemusíte využívat jenom vy, jako dospělí lidé. Můžou ji využívat samozřejmě také děti. I ty mohou mít ve svém věku řadu psychických problémů a tak je na místě ukázat jim, jak si od nich pomohou. Budou mít takové dětství, jaké si zaslouží. Tedy zcela spokojené a zcela bezproblémové.

Sdílejte článek