David Hampl
20 listopadu, 2019

Trápí vás ucpaný nos a dutiny? Zkoušíte na to nejrůznější kapky, prášky a jiné chemické prostředky z lékáren? Co takhle využít přírodní léčbu ve formě čaje? Výsledky používání receptu na tento zázračný čaj jsou ohromující. Během velmi krátké chvíle dokáže vyléčit ucpaný nos, dutiny a uleví vám od bolesti. Vyzkoušejte ho a sami uvidíte.

Chutná a léčí

Velmi mnoho lidí ani netuší, že právě oregano má neuvěřitelně silné léčivé vlastnosti. Většinou se používá jako koření do pokrmů a mnoho tradičních kuchyní si bez něj nedokáží jídla ani představit. Už málokdo ví, že oregano je nejúčinnějším přírodním prostředkem, který se po dlouhá staletí používá k léčbě mnoha nemocí. Pokud ho vyzkoušíte, poznáte jeho silné účinky.

Rakovina nemá šanci

Čaj z oregana je vysoce bohatý na antioxidanty, mezi které patří kyselina rozmarýnová a thymol. Obsahuje také fytonutrienty, které chrání a revitalizují poškozené buňky v těle. Čaj z oregana je také bohatý na omega-3 mastné kyseliny, vitaminy E, A, C a minerály jako železo, draslík, hořčík, zinek a vápník. Oreganový čaj má carmitativní, diuretické a protiplísňové vlastnosti. Má schopnost inhibovat růst a množená škodlivých mikroorganismů, které napadají naše těla. Díky svým uklidňujícím účinkům se často používá jako lék na problémy se sinusem, bolestmi v krku a různými infekcemi. Zjistilo se také, že může mít také určité protirakovinné účinky. Pravidelným pitím tohoto čaje můžete snížit hladinu cholesterolu v těle a bránit se před mnohými chorobami.

Mezi některé choroby, které léčí, patří: bolesti hlavy a zad, infekce dutin, ucpaný nos, nachlazení, chřipka, kašel, redukce tělesné hmotnosti, střevní potíže a potíže s močením, menstruační bolesti a srdeční problémy.

Stačí hrst listů a voda

Chcete-li začít oreganový čaj začít používat, budou vám stačit dvě sklenice vody a hrst čerstvých listů. Listy pak zalijte horkou vodou a nechejte po dobu cca 10 minut louhovat. Poté čaj přeceďte a můžete se dát do pití.

Sdílejte článek