Tento známý a slavný herec ukazuje, že při ochraně přírody se má jít příkladem. Morgan Freeman se rozhodl, že změní svůj ranč o velikosti 50 hektarů na plochu určenou pro velmi malé živočichy. Co přesně udělal? -
Menu

Tento známý a slavný herec ukazuje, že při ochraně přírody se má jít příkladem. Morgan Freeman se rozhodl, že změní svůj ranč o velikosti 50 hektarů na plochu určenou pro velmi malé živočichy. Co přesně udělal?

Všichni jistě znáte slavného amerického herce Morgana Freemana. Díky svým náročným rolím se stal jedním z neobsazovanějších herců Hollywoodu. Má za sebou nespočet filmových snímků a nejrůznějších projektů. Možná neuvěříte, do jakého projektu se herec pustil tentokrát. Jde o projekt, který by teoreticky mohl přispět k záchraně naší planety, neboť má za cíl zachránit jedny z nejdůležitějších živočichů, včely. Obdivuhodné je, že k tomuto kroku se herec rozhodl využít vlastních prostředků. Pojďme se mrknout, o co v tomto projektu vlastně jde.

Včelaření jako udržitelné řešení

Vše začalo v roce 2014, kdy se herec začal zajímat o včelaření. Včelaření ho oslnilo na tolik, že se rozhodl tomuto odvětví věnovat i v globálním měřítku. V jednom z televizních rozhovorů uvedl, že zachování včelstva je nezbytné pro udržitelnou environmentální situaci naší planety. V poslední době se totiž čím dál častěji hovoří o tom, že celosvětově ubývá včel. V dlouhodobém měřítku by to pro planetu mohlo mít katastrofální následky. A tomu by herec Freeman rád předešel. Rozhodl se tedy situaci řešit poněkud zajímavým způsobem.

Přeměna ranče na včelí rezervaci

Vzhledem k tomu, že se jedná o hollywoodskou hvězdu, je zřejmé, že ze strany financí a majetku je herec zajištěn. V souvislosti s tím, tedy zájem o včelaření a záchranu planety vyústil v to, že se rozhodl přeměnit jeden ze svých pozemků na včelí rezervaci. Konkrétně se jedná o jeho 50 hektarový ranč, který se nachází ve státě Mississippi. Hlavní motivací pro přeměnu tohoto pozemku na včelí rezervaci bylo především to, že svět začíná usilovat o návrat včel na planetu, a to, že mnoho lidí si ani neuvědomuje, jak moc důležité včely jsou, neboť jsou základem růstu jakékoliv přírody.

Na ranč nechal nainstalovat 26 úlů, které přivezl z Arkansasu. Včely, které zde žijí jsou živeny vodou, cukrem a jsou jim k dispozici i medonosné rostliny:

  • magnólie
  • levandule
  • a různé druhy jetele

Zajímavostí je, že herec na tomto ranči nenosí žádné síťky ani ochranné oděvy. Nemá totiž v plánu úly rozvíjet a sbírat med. Včely ho tím pádem nepíchají.

Počet včel klesá, je třeba zasáhnout

Mnoho studií už poukázalo na to, že vlivem nadměrného používání pesticidů, šířením parazitů a ničením biotopů, dochází k rychlému poklesu včel. To má samozřejmě velmi negativní vliv na rostliny a celkový život na naší planetě. Z toho důvodu je hercův počin velmi obdivuhodný a zaslouží si uznání. Kéž by takových bylo více.

Tisk
Nezařazené

Zatímco rodiče byli na dovolené, děti změnily jejich byt k…

Dovolená je doba, na kterou se těší snad každý. Celý rok tvrdě pracuje, takže má nárok si na těch pár…
Nezařazené

DNES AKTUÁLNĚ: Rybář chytil podivnou štiku. Nemohl uvěřit tomu, co…

Jste-li vášnivým rybářem, pak pro vás tento příběh bude jako dělaný. V žádném případě se jim ale nenechte úplně pohltit. To,…
Nezařazené

Sešívačka má skrytou funkci, o které ví jen 9% z…

Pracujete v kanceláři? Máte stůl vybavený mnoha kancelářskými pomůckami? Patří mezi ně klasická sešívačka na papíry a jiné dokumenty? Pokud ano,…
Nezařazené

Plněný kuřecí řízek obalený v chlebové strouhance je naprostou delikatesou.…

Chtěli byste vyzkoušet nějaký nový recept, ale už vůbec nevíte, kde ho máte hledat? Kuchařských knih, pořadů, seriálů atd. je…
Nezařazené

ŠOK: Nevěsta ho přinutila vzdát se jeho milovaného psa. Podívejte…

Znáte ten pocit, když vás někdo nutí do něčeho, s čím nesouhlasíte? Nakonec vám ale nezbyde než osobě dát za pravdu…
Nezařazené

Pár koupil opuštěnou stodolu a během 2 měsíců ji proměnil…

Jste mladí a rádi byste bydleli v krásném domě s velkou zahradou? Máte spoustu plánů, jak byste si dům vybavili a co…