Tento známý a slavný herec ukazuje, že při ochraně přírody se má jít příkladem. Morgan Freeman se rozhodl, že změní svůj ranč o velikosti 50 hektarů na plochu určenou pro velmi malé živočichy. Co přesně udělal? -
Menu

Tento známý a slavný herec ukazuje, že při ochraně přírody se má jít příkladem. Morgan Freeman se rozhodl, že změní svůj ranč o velikosti 50 hektarů na plochu určenou pro velmi malé živočichy. Co přesně udělal?

Všichni jistě znáte slavného amerického herce Morgana Freemana. Díky svým náročným rolím se stal jedním z neobsazovanějších herců Hollywoodu. Má za sebou nespočet filmových snímků a nejrůznějších projektů. Možná neuvěříte, do jakého projektu se herec pustil tentokrát. Jde o projekt, který by teoreticky mohl přispět k záchraně naší planety, neboť má za cíl zachránit jedny z nejdůležitějších živočichů, včely. Obdivuhodné je, že k tomuto kroku se herec rozhodl využít vlastních prostředků. Pojďme se mrknout, o co v tomto projektu vlastně jde.

Včelaření jako udržitelné řešení

Vše začalo v roce 2014, kdy se herec začal zajímat o včelaření. Včelaření ho oslnilo na tolik, že se rozhodl tomuto odvětví věnovat i v globálním měřítku. V jednom z televizních rozhovorů uvedl, že zachování včelstva je nezbytné pro udržitelnou environmentální situaci naší planety. V poslední době se totiž čím dál častěji hovoří o tom, že celosvětově ubývá včel. V dlouhodobém měřítku by to pro planetu mohlo mít katastrofální následky. A tomu by herec Freeman rád předešel. Rozhodl se tedy situaci řešit poněkud zajímavým způsobem.

Přeměna ranče na včelí rezervaci

Vzhledem k tomu, že se jedná o hollywoodskou hvězdu, je zřejmé, že ze strany financí a majetku je herec zajištěn. V souvislosti s tím, tedy zájem o včelaření a záchranu planety vyústil v to, že se rozhodl přeměnit jeden ze svých pozemků na včelí rezervaci. Konkrétně se jedná o jeho 50 hektarový ranč, který se nachází ve státě Mississippi. Hlavní motivací pro přeměnu tohoto pozemku na včelí rezervaci bylo především to, že svět začíná usilovat o návrat včel na planetu, a to, že mnoho lidí si ani neuvědomuje, jak moc důležité včely jsou, neboť jsou základem růstu jakékoliv přírody.

Na ranč nechal nainstalovat 26 úlů, které přivezl z Arkansasu. Včely, které zde žijí jsou živeny vodou, cukrem a jsou jim k dispozici i medonosné rostliny:

  • magnólie
  • levandule
  • a různé druhy jetele

Zajímavostí je, že herec na tomto ranči nenosí žádné síťky ani ochranné oděvy. Nemá totiž v plánu úly rozvíjet a sbírat med. Včely ho tím pádem nepíchají.

Počet včel klesá, je třeba zasáhnout

Mnoho studií už poukázalo na to, že vlivem nadměrného používání pesticidů, šířením parazitů a ničením biotopů, dochází k rychlému poklesu včel. To má samozřejmě velmi negativní vliv na rostliny a celkový život na naší planetě. Z toho důvodu je hercův počin velmi obdivuhodný a zaslouží si uznání. Kéž by takových bylo více.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

V životě nedělejte tyto chyby při první pomoci, popálenině nebo…

Znáte základy první pomoci? Je to naprosto nezbytná věc, ale přesto by mnoho lidí odpovědělo jen dost nejistě. Jakmile jde…
ZAJÍMAVOSTI

Namočila šálek do misky s vodou a lakem na nehty.…

Většina lidí sice dárky ráda dává a kupuje, nicméně nejtěžší často bývá vůbec přijít na to, co bychom chtěli blízkému…
ZAJÍMAVOSTI

Způsob, jakým překřížíte prsty, ukazuje, jaký druh člověka jste

V klidu se posaďte, sepněte ruce a překřižte prsty. Prohlédněte si své ruce a podívejte se na to, jakou polohu vaše…
ZAJÍMAVOSTI

Tyto škodlivé potraviny jsou pro vaše tělo pohromou v případě,…

Mnoho lidí sice ví, co je pro jeho tělo zdravé, ale už neví, kolik může daných potravin sníst, stejně jako…
ZAJÍMAVOSTI

Neuvěříte, jak radikální změnu účesu se jedna žena rozhodla vyzkoušet.…

Vlasy jsou považovány za korunu krásy každé ženy, a proto jim většina z nás věnuje náležitou pozornost. Staráme se o ně,…
ZAJÍMAVOSTI

Nebudete věřit tomu, jak krásná socha se dá vytvořit z…

Nejrůznější dekorativní předměty, obrazy a sochy jsou běžnou součástí našeho domova, dodávají mu jeho osobitý charakter. Pokud toužíte po něčem…