David Hampl
11 dubna, 2019

Ne každý lékař se zabývá jenom fyzickým zdravím. Nelze zapomínat také na zdraví psychické, které je v dnešní době také velmi důležité. Odborníky na tuto problematiku jsou psychiatři a také psychologové. A právě jeden takový se rozhodl podělit o svou životní moudrost, kterou sbíral celý život. Sepsal 22 pravidel, podle kterých by se měl každý řídit. Jedině tak si může být jistý spokojeným životem. Chcete tato pravidla znát? Tak tady jsou.

Štěstí není vaším cílem

Mnoho lidí se takzvaně honí za štěstím. To je však chyba, jelikož jim díky tomu unikne to nejdůležitější. Nehledejte své štěstí ale snažte se vytěžit maximum z každé chvíle. Snažte se kdykoliv užívat si života naplno.

Neposlouchejte ostatní

Dáte na názory druhých lidí a řídíte se tím, co vám řeknou? Pokud ano, je to velká chyba. Oni váš život nežijí a tak vám nemají co mluvit do toho vašeho. Buďte nezávislí. Vyslechnout si radu není na škodu, ale nechat se od někoho řídit, to je špatné.

Neptejte se na svolení

Máte určitý cíl, chcete něčeho dosáhnout a chcete něco udělat? Neptejte se okolí jestli máte, nebo jestli můžete. Jednoduše to udělejte a to bez váhání. Kdo nic nedělá, ten nic nezkazí. Kdo riskuje, ten může vyhrávat.

Nebuďte teoretikem

Máte na všechno svůj jasný názor, ale ve skutečnosti znáte vše jenom teoreticky, z doslechu, nebo z jiných zdrojů? Je to chyba. Pokud už o něčem chcete mluvit, musíte s ním mít zkušenosti a udělat si vždy svůj vlastní názor.

Naučte se plánovat

Spontánnost může být v mnoha případech zajímavá, ale stejně tak se může jednat o něco, co u úspěšných lidí nepřevažuje. Základem je vždy plánování všeho, co chcete udělat. A je jedno, zda v pracovním nebo osobním životě.

Nepodezřívejte

Stále se kolem sebe otáčíte a snažíte se okolí podezřívat, nebo na nich hledat chyby? Velmi brzy vás takové chování dožene, jelikož stejně se budou lidé dívat i na vás. Buďte sví a berte každého takového, jaký je. A to upřímně.

Nesnažte se všem zalíbit

Souvisí to často s tím, že dáváte velmi na názory druhých. Pamatujte si, že se nedokážete každému zalíbit. Chovejte se tak, jak to přijde vhodné vám a můžete si být jisti, že vše bude v naprostém pořádku. Mnoho lidí vás bude mít rádo.

Nedlužte peníze

Je jedno, zda byste je měli dlužit kamarádům, bance, rodičům, nebo komukoliv jinému. Dluhy by měly zmizet z vašeho života a proto se je snažte co nejdříve uhradit. Jedině tak budete moci začít žít s čistým štítem.

Mějte reálné cíle

Mít cíl je správné. Vždy by se mělo jednat o cíl reálný, kterého můžete dosáhnout. Může se jednat třeba o vaše postavení, ale i o váš majetek. Mělo by se jednat o něco, co si budete moci v budoucnu dovolit.

Najděte původ svých depresí

Psychické problémy čas od času postihnou každému. Nenechte deprese, aby vás ovládly. Je třeba hledat jejich původ a následně zjistit, co změnit, aby se u vás neobjevili. Nebojte se jich, ale řešte je.

Komunikujte s těmi, kdo vás nemá rád

Nebojte se komunikací a konfrontací s těmi, kteří vás nemají rádi. I s nimi můžete najít společnou řeč. Často také zjistíte, že jejich obavy a jejich zášť je zcela zbytečná a že nemá jakýkoliv reálný důvod.

Hodně čtěte

Je třeba trávit čas zajímavě. Zde vám pomůže čtení knih. Pokud máte volnou chvíli, vezměte si knihu a začtěte se do ní. Dá vám to mnoho.

Každá chvíle by vám měla něco přinést

Snažte se trávit čas tak, aby to pro vás bylo pokud možno efektivní. Tedy tak, aby každý chvíle ve vašem životě mohla do budoucnosti něco přinášet.

Rozvíjejte vztahy

A to jak vztahy kamarádské, tak samozřejmě také vztahy pracovní, ale i osobní – partnerství, stejně jako manželství. Pomůže vám to k růstu a rozvoji.

Nebojte se okolí

Řada jedinců má strach z lidí ve svém okolí. Tyto obavy jsou ale zcela zbytečné. Nebojte se jich. Buďte jim na blízku a špatné myšlenky o nich nepouštějte ven.

Nepokoušejte se pochopit ženy

Ženské myšlení mnohdy nemá logiku. Nesnažte se ho pochopit a nemarněte tak čas. Jednoduše to akceptujte jako hotovou věc.

Buďte sami

Samota nemusí být špatná. Pokud nechcete být ve společnosti, tak ji nevyhledávejte a buďte nějaký čas sami. Zvláště, kdy se nebudete u druhých lidí cítit dobře.

Ukažte svou spokojenost

Máte dobrou náladu? Projevte ji na veřejnosti. Vykouzlete si na svém obličeji úsměv, stejně jako se nezapomeňte zasmát, ale být i pozitivně naladěni.

Mějte své tempo

Někdo žije život rychle, někdo ho žije pomalu, to stejné platí i o různých činnostech. Co byste měli dělat vy? Mějte své vlastní, tedy naprosto ideální tempo.

Chvalte druhé

Povedlo se něco někomu ve vašem okolí? Pokud ano, neměli byste to nechat bez povšimnutí. Pochvalte daného člověka za to, co udělal.

Žijte pro sebe

Pomoci někomu ve vašem okolí není nic špatného. Zároveň se ale nesnažte obětovat druhým. Žijte jenom sami pro sebe a nikomu nedokazujte, že jste jediný, kdo je na blízku.

Sdílejte článek