David Hampl
19 prosince, 2018

V mnohých poučkách, které se týkají zdravého životního stylu, se dozvíte také to, že by mělo být správné pít teplou vodu s citronem. To proto, že se jedná o doslova zázračný nápoj. Také je třeba dát si pozor i na to, že je nutné pít ho správně. První zásada je ta, že by tento nápoj měl být konzumován teplý, nebo alespoň vlažný. Drhá zásada je spojena s tím, že je třeba ho konzumovat na lačný žaludek. Tedy nejlépe vždy každý den ráno. A potom je tu ještě zásada číslo tři, která je spojena s tím, že by se měla vždy používat jenom šťáva z čerstvého citronu.

Pokud dané zásady skutečně dodržíte, můžete si být jisti, že pijete nápoj, který je doslova zázrakem. Společně se podívejme na to, v čem konkrétně vám bude prospěšný a co vše dokáže.

Zrychlí vaše trávení

Prvním pozitivem, které tato možnost přináší, je velmi výrazné zrychlení vašeho trávení. Díky vlastnostem citronu dochází k tomu, že je výrazně stimulována tvorba žluči. Díky tomu jsou jídla trávena mnohem lépe a rychleji, než bez tohoto zázračného nápoje. Unikátnost spočívá v tom, že jsou lépe absorbovány živiny, stejně jako v tom, že z jídla je mnohem méně zbytků.

Pomůže hubnout

Teplá voda s citronem také napomáhá vašemu hubnutí. I to je potvrzený a neoddiskutovatelný fakt. V první řadě nakopne váš metabolismus, kdy lidské tělo začne mnohem aktivněji a více spalovat tuky. Dále nelze zapomínat na takzvaný pektin. Ten je unikátní v tom, že sníží chuť k jídlu, díky čemuž optimalizujete příjem potravy a tak optimalizujete i příjem kalorií.

Čistí pleť

I když se to nezdá, tak teplá voda s citronem má pozitivní vliv také na lidskou krásu. A to konkrétně v souvislosti s tím, že dokáže velmi efektivně a výrazně čistit lidskou pleť. Tím se z ní nejenom eliminují nečistoty, ale dojde také k tomu, že se sníží výskyt akné, nebo různých vyrážek a pupínků. Pleť je tak dokonale napnutá, je jasná, stejně jako je svěží a má mladší nádech.

Podporuje imunitu

Kdo pije vodu s citronem každý den, ten také výrazně prospívá svému zdraví. Důvodem je samozřejmě to, že dochází k výraznému stimulování imunitního systému. Vliv na to má pochopitelně právě citron, který obsahuje dostatek vitamínu C. Je to konkrétně tento vitamín, který je považován za nejlepší věc, pokud je cílem obranyschopnost lidského těla výrazně podpořit. Kdo chce být zdraví, nebo si poradit s řadou nemocí, měl by tento nápoj pít pravidelně.

Dodává energii

Energie je třeba k tmu, aby lidské tělo zvládlo celodenní zátěž, stejně jako je nezbytná ve chvíli, kdy je cílem cvičení. Právě citron je dobrým pomocníkem v tom, jak se dá zajistit, aby tělo mělo energie dostatek. To proto, že umí normalizovat hladinu krevního cukru v krvi. Díky tomu nedochází k žádným velkým výkyvům a energie je využívána pozvolna a také průběžně.

Zlepšuje náladu

Citron příjemně voní, obsahuje esenciální oleje, stejně jako vitamíny a minerály, které mohou výrazně ovlivňovat i lidskou psychiku. Pro koho je teplá voda s citronem nápojem, který si dopřává pravidelně během dne, ten si může být jistý také tím, že výrazně pozitivně ovlivňuje jeho náladu. Někteří o tomto ovoci poroto mluví doslova jako o přírodním antidepresivu.

Zlepší váš dech

Je to nejenom jídlo, které váš dech ovlivňuje. Zapomínat nelze také na to, že váš dech ovlivňují i různé bakterie. Pití vody s citronem pomůže v tom, aby byl váš dech zcela v pořádku. Důvodem není jenom aroma citronu. Unikátem jeho složení a jeho šťáv je to, že citron podporuje tvorbu slin. Právě ty se dokážou s bakteriemi lépe vyrovnat a lépe tak ústní dutinu čistí. Výsledkem je právě to, že bude zápach z úst jednoduše minulostí.

Zlepšuje pH

I lidské tělo jako takové by mělo mít optimální hodnotu pH. Ta ovlivňuje kvalitu a samozřejmě také funkci tělních tekutin. Pokud pH není v pořádku, může to vést k problémům, které se týkají hlavně močení, ale i k problémům, které se týkají také kloubů. Obvykle je třeba dodat tělu více kyselosti a omezit tak jeho zásaditost. K tomu je citron jako stvořený, což poznáte už ve chvíli, kdy ho ochutnáte. A to právě vzhledem k jeho chuti.

Zamezuje bolesti v krku

Dokáže nejenom výrazně podpořit lidskou imunitu. Jeho unikátem je také to, že si dokáže poradit s celou řadou různých bakterií, které se mohou nacházet hlavně v krku. Pokud vás v něm bolí, je voda s citronem jasným pomocníkem. Samozřejmě nelze zapomínat také na to, že se jedná o skvělou prevenci. Ostatně při nachlazení je citron doporučován stále více.

Snižuje tlak

Unikátní je citron také tím, že obsahuje jak draslík, tak i sodík. Obě dvě tyto látky jsou doporučovány právě ve chvílích, kde není v pořádku něco s tlakem a je nutné ho snížit. Obě dvě látky mají pozitivní vliv právě na lidské žíly a tepny. Také nelze zapomínat ani na pozitivní vliv na lymfatický systém, který umí také zajistit to, že lidský tlak bude normalizován.

Pročišťuje močové cesty

Jedna sklenice teplé vody s citronem denně má také blahodárný vliv na lidské močové cesty. Je třeba říci, že dokáže nejenom pročistit vylučovací ústrojím, ale má vliv i na to, že eliminuje zdravotná problémy, nebo i bolestivost při močení. Také dokáže efektivním způsobem ovlivňovat především pH moči.

Sdílejte článek