David Hampl
18 října, 2020

Každého někdy může překvapit náhlá nemoc nebo příhoda. Ať už se to stane nám, nebo někomu v našem okolí, měli bychom být připraveni reagovat. Děvče jménem Savannah, které bylo v době incidentu pouhých pět let, se díky svému rychlému zásahu stala internetovou hvězdou. Přečtěte si následující text a dozvíte se, jak tato malá holčička zachránila život vlastnímu otci.

Zavolala záchranku a zachránila mu život

Děvčátko zavolalo záchranku a dispečinku sdělila, že její otec potřebuje pomoc. Jen díky tomu přežil. Savannah si všimla, že se její tatínek nemůže nadechnout. Okamžitě běžela k telefonu a zavolala o pomoc.

Překvapil ho infarkt

Její otec právě prodělal infarkt. Nebyl schopný si záchranku zavolat sám. Dívka neváhala a číslo vytočila sama. Dispečerovi sdělila vše potřebné a nepříjemnou situaci s ním konzultovala jako dospělá slečna.

Jelikož se hovory na tísňové linky nahrávají, hlas Savannah dobyl celý svět. Každý, kdo si její hovor pustil, byl očarován jejím roztomilým hláskem. Video má na YouTube už 13 milionů shlédnutí. Ačkoliv je vše velmi roztomilé, situace byla kritická a jejímu otci šlo doslova o život.

Hovor holčičky přijal dispečer jménem Jason. Okamžitě si všiml, že mu volá docela malé dítě. Nepřestal s ní mluvit až do chvíle, kdy na místo dorazila záchranka s odbornou pomocí. Děvče zůstalo po celou dobu hovoru klidné a chovalo se velmi rozumně. Na všechny otázky dispečera ukázněně a pohotově odpovídala.

Savannah chtěla během hovoru odejít, a to kvůli tomu, aby se před příjezdem zdravotníků převlékla z pyžámka. Dispečer jí ale nabádal, aby od tatínka neodcházela a zůstala po jeho boku, dokud nedorazí pomoc. Jejich hovor trval okolo deseti minut. Jen díky Savannah zůstal otec na živu. Po příjezdu lékaře ho okamžitě naložili do sanitky a odvezli do nemocnice, kde dostal potřebnou péči.

Sdílejte článek