David Hampl
29 ledna, 2021

Během svého cestování po Číně si mladý manželský pár z USA adoptoval v místním sirotčinci 10letou Ellianu. Po začlenění se ve svém novém domově se dívka začala přátelit s jiným dítětem ze sousedství, jež bylo rovněž adoptováno z čínského sirotčince. Rodičům neušla podobnost obou dívek. Ze zvědavosti jim nechali provést DNA testy, jejichž výsledky změnily oběma dívkám život.

Říká se, že náhody neexistují. K tomu jako by poukazoval i v tento neobvyklý případ z amerického Missouri. Zhruba ve stejnou dobu, jako Stacey a Jim adoptovali svoji dceru, se k adopci odhodlal také pár ze sousedství, který pojal za vlastní 7letou Kinley.

Náhodné přátelství?

Obě dívky se brzy spřátelily natolik, že spolu začaly trávit velkou část volného času. Na základě toho vzniklo přátelství i mezi jejich adoptivními rodiči. Ti si povšimli jedné zvláštní skutečnosti – dívky si byly navzájem výrazně podobné. O jejich původu věděli pouze to, že obě pocházejí ze dvou různých čínských měst od sebe vzdálených několik tisíc kilometrů. I navzdory této skutečnosti však pocit, že jejich děti spojuje mnohem více než pouhé přátelství, přetrvával i nadále. Po několika měsících plných debat se obě rodiny rozhodli přistoupit k DNA testům – jedině ty jim mohly odhalit pravdu.

Šokující výsledek

Od DNA testu si rodiče neslibovali příliš mnoho. Přece jen je pravděpodobnost, že dvojice dívek pocházejících z nejlidnatější země planety, bude jakkoliv příbuzná, na první pohled mizivá. Ve chvíli, kdy obě rodiny obdržely výsledku testů, nemohly uvěřit vlastním očím. Vyšlo najevo, že je 99,9 % šance, že obě dívky jsou nevlastními sestrami.

Šance, že se něco takového stane, je jedna ku milionu. Rozděleny byly ve svém útlém dětství, aby se mohly znovu shledat – o několik let později a tisíce kilometrů od své rodné země.

Sdílejte článek