TEST: Nebudete tomu věřit, ale zkuste to. Odpovědi jen na 2 otázky Vám odhalí, jaký je ve skutečnosti Váš intelekt!

V roce 2016 provedli evoluční psychologové výzkum, který se zabýval hustotou obyvatelstva žijícího na daném území. Několik dalších studií poté potvrdilo, že inteligentní lidé jsou obecně méně šťastní. Na základě výsledků těchto 2 výzkumů byl vytvořen test skládající se pouze ze 2 otázek, který Vám zodpoví, zda patříte do skupiny „šťastných“ nebo do skupiny „inteligentních“ lidí. Věříte tomu? No alespoň to zkuste a uvidíte, zabere Vám to jen pár minut!

[hana-code-insert name=’google‘ /]Otázka č. 1: Můžeš žít ve skutečně rušném a hustě obydleném městě? (Například v New Yorku)

a. Ne, mnoho lidí mě stresuje.

b. Ano, mohl/a bych tak žít.

Otázka č. 2: Cítíte se osamělá a smutná pokaždé, když nejste v přímém kontaktu se svými přáteli?

a. V podstatě ano.

b. Ne

Výsledky

Pokud jste na obě dvě otázky odpověděli za a., znamená to, že patříte do skupiny šťastných lidí. Obvykle žijete ve městech s nižší hustotou obyvatelstva a většinou máte mnoho přátel.

Pokud jste v obou případech zvolili za b., znamená to, že patříte ke skupině inteligentních lidí. Ti většinou žijí v oblastech s vyšší hustotou obyvatelstva a, jak víme, mají obecně méně přátel.

Pokud jste si vybrali a máte jednu z odpovědí za a., druho za b., znamená to, že jste nalezli „zlatou střední cestu“ mezi inteligencí a štěstí.

[hana-code-insert name=’Dole‘ /]Výzkum také ukázal, že inteligentní lidé se obvykle přizpůsobují snáze novému prostředí, např. při změně pracovního místa nebo pobytu. Tito lidé jsou také nezávislejší a nepovažují za nutné pomáhat svým přátelům.

Tak co, našli jste se v tom? Já musím uznat, že ano …