TEST Vaší kreativity! Otestujte své myšlení, ať víte, jak jste na tom...

TEST Vaší kreativity! Otestujte své myšlení, ať víte, jak jste na tom s kreativitou! Je to zábava!

Ve 20. století psychologové Ellis Paul Torrance a Joy Paul Guilford studovali myšlenkové schopnosti různých lidí a vyvinuli unikátní testovací systém. Jejich testy mohou hodnotit úroveň inteligence a kreativitu člověka. Testy byly kdysi použity k výcviku vojenského personálu, ale dnes se staly součástí osnov některých škol.

S využitím Torranceových a Guilfordových studií jako základů Vás dnes vyzýváme, abyste zhodnotili své schopnosti myšlení.

Podívejte se na 10 obrázků níže. Podívejte se na ně pečlivě a rozhodněte se, co v nich vidíte. Pokud si myslíte, že jsou Vaše odpovědi příliš zřejmé, je zde důvod se nad obrázky ještě zamyslet.

Na rozdíl od obvyklých testů nemá tato odpověď správné ani nesprávné řešení. Jediná věc, která naznačuje vaši kreativitu, je, jak odlišná je Vaše odpověď od těch nejzřetelnějších odpovědí a od počtu možných variant, se kterými pro každý obrázek přijdete.

Podívejte se na níže na řešení!

  1. Obvyklý člověk pravděpodobně uvidí svíčku na obrázku, ale je to také vývrtka, která uvízla v korku.
  2. Myslíte si, že je to jen pár stop v kruhu? Někteří lidé říkají, že je to výsadkář, který přistává na zemi (viděno zezadu).
  3. Vypadá to jako kompas. Ale člověk s nestandardním myšlením uvidí v hnízdě i hladové miminko, který volá po své matce (shlédnuto shora).
  4. Vypadá to jako louže na silnici. Ale ve skutečnosti je to žirafa viděná z okna z druhého patra.
  5. Na první pohled to nelze k ničemu přirovnat? Ale co když si představíte, že je to medvěd, který leze po stromě… Už vidíte jeho tlapky?
  6. Vidíte auto? Snažte se vidět tančícího mexičana, který nosí sombrero (pohled shora).
  7. Obyčejní lidé vidí polovinu klobásy nebo podpatek. Ale je to také vlak vystupující z tunelu (viděno zepředu).
  8. Zdá se Vám to jako mužská košile s motýlkem? Někteří lidé si myslí, že tento snímek ukazuje nepřítomného číšníka, který uvízl mezi dveřmi výtahu.
  9. Nadšenci automobilů vidí rychloměr; fyzici vidí barometr. Lidé s nestandardním myšlením vidí sněhuláka (shlédnuto shora).
  10. Mnoho lidí říká, že se „někdo schovává za něčím.“ Je mnohem zábavnější si myslet, že se jedná o pohraniční stráž se svými psy, kteří se schovávají za barikádou.

Pokud jste přišli s několika odpověďmi pro každý obrázek:

1-2 možné odpovědi: Bohužel jste kreativní jako většina obyvatel Země. Nebo jste nebrali zkoušku vážně a zvědavě jste se rychle vyhnuli odpovědím. Tento krok funguje ve Váš prospěch, protože zvědavost úzce souvisí s kreativitou.

3-5 možných odpovědí: Napadlo Vás tolik odpovědí ke každému obrázku? Tak to gratulujeme! Máte nestandardní schopnosti myšlení a jste kreativní při řešení problémů.

6 nebo více možných odpovědí: Nic nemůže stát v cestě Vaší vytrvalosti. Vaše kreativní myšlení je zkrátka dokonalé!

Sdílejte tento článek se svými přáteli a rodinou a otestujte jejich kreativit. Alespoň budete vědět, na koho se případně obrátit :-)!

Tisk
ZDROJbrightside.me
Loading...
Sdílejte

Kam dál?

6 ideálních celebritami schválných destinací pro líbánky! Vždyť jsou jednou za život, že? Nebo vícekrát…?

Ať si říká, kdo chce, co che, Melanie Trump je zkrátka kus! Podívejte se, jaké jsou její tipy a triky, aby si udržela takovýto vzhled!

Už jste slyšeli o RSI? Jedná se o syndrom, kterým trpí většina zaměstnanců v kancelářích! Máme pro Vás však tipy a triky, jak mu předejít!

Stydíte se za svou druhou bradu? Pak vyzkoušejte tyto tipy a triky!

Podívejte se, jak zajímavě lze upravit manikúra! Je to skvělá alternativa k nudné francouzské manikúře!

Další články