David Hampl
5 dubna, 2019

Že jsou některé tréninkové metody opravdu drsné, o tom není pochyb. Někdy je konkrétní trénink skutečně dril a znamená to, že konkrétní osoba musí zvládnout velkou zátěž. Jsou ale i metody, které už jsou za hranicí tvrdého tréninku, jelikož je můžeme nazvat jako týrání, ale dokonce i poškozování lidského těla. Toto můžete vidět i vy, na videu níže. To zachycuje mladou dívku, které je jenom 13 let a je týrána svým trenérem.

Příběh roztleskávačky, která musela neskutečně trpět

Ally Wakefieldová je dívkou, které je teprve 13 let. V této době má řadu zájmových kroužků a mezi jeden takový patří i to, že chce být roztleskávačkou. To by nebylo zase až tak nic divného, jelikož mnoho děvčat v jejím věku je v USA právě v tomto spolku. I proto, že zde dominuje basketbal a roztleskávačky jsou v týmech něco samozřejmého. To, co se ale děje při trénování sestav na této škole, to nemá obdoby. To šokovalo celým svět.

Jak může trenér něco takového dopustit?

Aby byly roztleskávačky dobré, potřebují trenéra, který se z nich snaží vychovat a udělat ty nejlepší. Bohužel pro ně má jejich trenér Ozell Williams zcela nepochopitelní tréninkové metody. Tyto roztleskávačky pokaždé sklízí úspěchy a velký potlesk. Nikdo ale do nedávna netušil, co za tím je. Kdyby to lidé věděli, bylo by jim líto všech dívek v tomto týmu. Dnes už to lidé vědí, a to díky video, které bylo na jednom tréninku natočeno. Celý svět odsoudil trenéra, jelikož to co dělá, je skutečně přes čáru.

Jedna z roztleskávaček je neskutečně týrána

Je to právě Ally Wakefieldová, která je na jednom videu z tréninku zachycena. A toto video ukazuje, jak je pod vedením trenéra neskutečně týrána. Je vidět, že ji ostatní dívky z týmu musí pevně držet, stejně jako je vidět její bolestivý výraz ve tváři. A ten je doplněný i tím, jak hlasitě křičí bolestí a chce, aby trenér přestal. Ten se k tomu však nemá. Toto všechno jenom proto, aby zvládla jednu polohu, kterou zatím neumí. Místo, aby jí nechat týdny na trénink, než se její tělo dokonale protáhne, ji takto mučí.

Podívejte se na video a sami posuďte, zda jsou tyto tréninkové metody v pořádku. Je trenér opravdu osobou na svém místě a je normální, aby se těla dívek ve 13 letech takto deformovala? A to i přes jejich nesouhlas a viditelnou bolest?

Sdílejte článek