Této rodině nebyl osud pejska lhostejný a rozhodla se mu pomoci a tím ho zachránit. Netušila ale, co tento pes následně udělá. Rodina byla z jeho chování a z toho co udělal opravdu šokována. Proč?

Ne každý se dokáže o svého domácího mazlíčka dobře postarat. To je příběh i pejska, kterému byly jenom 4 měsíce. Dostal jméno Xena a byl zanedbaný natolik, že chybělo velmi málo a mohl zemřít. Naštěstí existují lidé, kterým není osud zvířat lhostejný. Rodina se rozhodla mu maximálně pomoci. Díky tomu mu opravdu zachránila život.

Pejsek na tom byl velmi špatně

Na 4 měsíční štěně byl opravdu velmi smutný pohled, jelikož vypadal velmi podvyživeně a také velmi zuboženě. To potvrdil i lékař, který ho ošetřoval. Vážil jenom lehce přes 2 kilogramy, což je na toto plemeno žalostně málo. Pes byl zcela bez svalů a logicky také bez síly a energie. Jak lékař později dodal, pomoc přišla na poslední chvíli, jelikož následující hodiny by pejsek jenom těžko zvládl bez pomoci.

Čtěte také: Kouzelný a přitom tak jednoduchý recept! Připravte si Tiramisu z jednoduše dostupných a levných surovin!

Pes to zvládl a dostal nové jméno

Naštěstí věše dobře dopadlo. Odborná pomoc spojená s láskou rodiny ukázala, že se pes dokáže dostat z nejhoršího. V souvislosti s tím dostal tento pejsek i nové jméno, a to Warrior Puppy. V překladu to znamená bojovné štěně, což plně odpovídá jeho charakteru. To proto, že se se svým osudem dokázal pes doslova porvat, zachránil si život a hlavně našel novou a milující rodinu, ve které se měl velmi dobře. To co následně udělal a co se stalo, to ale nečekal nikdo.

Měl jednoho největšího kamaráda

Kdo se stal psím největším kamarádem? Byl to nejmladší člen celé rodiny, syn Johny, kterému bylo pouze 8 let. Ani s ním se osud příliš nemazlil, jelikož se narodil jako autista. To způsobovalo i to, že příliš nemluvil. Mezi oběma vzniklo velmi silné přátelství a pokud to šlo, tak byl chlapec se psem, se kterým si neustále hrál, nebo se s ním také mazlil. To co následovalo však šokovalo nejenom jeho rodiče, ale i lékaře.

Chlapcův zdravotní stav se jako zázrakem lepšil

Postupem času si chlapec nacházel cestu také k lidem. Jeho nemoc se zmírňovala a došlo dokonce k tomu, že lépe zvládal denní situace, stejně jako začal i lépe mluvit. Rodina byla šokována a lékaři také. Dokázal mu pomoci právě nalezený pes, který se tímto způsobem odvděčil rodině za to, že ho zachránila? Ta si myslí, že ano. Lékaři dodávají, že využívání psů v léčbě není nic výjimečného. Tento obor je označovaný jako canisterapie.