David Hampl
26 června, 2019

Osud byl k této holčičce neskutečně krutý. To proto, že se přímo na jejím obličeji objevil útvar, který dělal vrásky na čele lékařům, kteří měli strach, co vše může způsobit. Mimo jiné i proto, že neustále rostl a postupně začal být život ohrožující. To ale nebyl jediný problém. Stejně tak nelze zapomenout na to, jaký vliv měl tento nádor na malou holčičku z estetického hlediska. Sama nechápala, proč má něco podobného na tváři a k tomu musela snášet posměšky jiných dětí, stejně jako musela čelit domu, když se od ní odvraceli lidé. Zkrátka a jednoduše její osud byl krutý.

Melissa byla přímo ohrožena na životě

Daný nádor se u Melissy objevil hned po jejím narození. V tu chvíli byla stále pod dohledem lékařů, kteří pozorovali jeho růst, stejně jako to, kam až proniká. Postupem času přišli s informací, že ji může přímo ohrožovat na životě a ten také negativně ovlivňovat. To se začalo projevovat už tím, že Melissa začala mít problémy s mluvením. Nehledě na to, že ji nádor také celkem dost obtěžoval při běžných činnostech.

Postupně lékaři zjistili o to, že tento velký výrůstek začal negativně ovlivňovat tok krve, což se projevovalo tím, že nedocházelo k dobrému prokrvení orgánů. Dále se objevila i ztráta energii, stejně jako oslabení imunity. V tuto chvíli už bylo nutné jednat. Nelze zapomínat ani na to, že daný nádor začal postupně napadat ústní dutinu i zuby. Rozšiřoval se stále více a místní lékaři nevěděli, jak ho zastavit.

Problémy s možnou operací

Melissa a její rodiče žijí v Brazílii, což celý problém ještě komplikovalo. V první řadě proto, že je zde zdravotní péče poměrně drahá a tak si nákladnou operaci nemohli dovolit. A i kdyby ano, není zde úroveň lékařů tak vysoká, jako v jiných částech světa. Je proto logické, že místní doktoři měli z toho všeho spíše obavy a moc se jim operovat nechtělo. Rodiče však chtěli, aby jejich dcera byla zdravá a aby měla pokud možno normální život.

Operace nakonec proběhla

Rodiče malé dívenky se nevzdali a došlo k tomu, že její příběh zveřejnili na sociálních sítí. A jelikož ty jsou velmi mocné, začal se její osud šířit dále, a to až za hranice Brazílie. Vše se dostalo až do USA, kde si celého příběhu všiml jeden lékař. Ten oslovil své kolegy a společně se spojili s rodiči malé dívenky. Navrhli, že by operaci s největší pravděpodobností zvládli.

Potom už se na noc nečekalo, proběhlo několik důležitých vyšetření a jelikož bylo vše v pořádku, lékaři se pustili do velmi komplikovaného úkolu, který spočíval v odstranění daného nádoru. Už věděli, že je nezhoubný, což bylo v dané situaci plus. Vzhledem k jeho velikosti a k tomu, že vážil 5 kilogramů to ale nebylo nic jednoduchého.

Po 8 hodinách přišla pozitivní zpráva

Celá operace trvala dlouhých 8 hodin a během ní lékaři odstranili útvar, který vážil celých 5 kilogramů. Velkým pozitivem bylo, že ohlásili to, že se operace nakonec úspěšně povedla. nadšení byli jak rodiče, že se podařilo zachránit jejich dcerku, tak i ona sama. Když poprvé po sundání obvazů viděla, jak vypadá, nemohla uvěřit svým vlastním očím. I když se nyní v následujících letech stále nevyhne pravidelným kontrolám a lékařským testům, je to už jenom minimum proti tomu, co musela po první tři roky svého života snášet. Souhlasíte s tím?

Sdílejte článek