Této ženě je 91 let. Nyní promluvila o tom, jaký je její recept na dlouhověkost. Z jejích slov je každý šokován, jelikož její život nebyl ani není jednoduchý. Co podle ní vede k vysokému věku? -
Menu

Této ženě je 91 let. Nyní promluvila o tom, jaký je její recept na dlouhověkost. Z jejích slov je každý šokován, jelikož její život nebyl ani není jednoduchý. Co podle ní vede k vysokému věku?

Každý člověk touží po tom, aby se dožil co největšího věku. Nutno ale říci, že každý má jiné informace o tom, jak se dožít dlouhověkosti. Někdo se udržuje v kondici, jiný spíše odpočívá, další zase žije zdravě. Ideální je čerpat inspiraci od těch lidí, kteří se vysokého věku opravdu dožili. A tady je jeden zajímavý příklad, který se týká ženy, které je celých 91 let. Ta už může povídat o tom, jaký je recept na dlouhověkost. A co Olga Myasnikova říká? Budete jenom zírat.

Žena vypadá skvěle. Stejně tak je v dobré psychické kondici

Nutno říci, že Olga Myasnikova vypadá rozhodně na méně. Nikdo by jí na 91 let nehádal. Vypadá velmi dobře v obličeji, je na tom dobře po fyzické stránce, stejně jako po té psychické a mentální. Zatímco její vrstevnice na tom bývají špatně, ona nikoliv. I to je důvod, proč se na dlouhověkost ptát právě jí. Jak se za chvíli dozvíte, její způsob života je zcela mimořádný a mnozí se diví tomu, jak je to vůbec možné. Jí to však přijde zcela běžná věc.

Je třeba stále něco dělat. To je lék na dlouhověkost

Olga Myasnikova všechny šokovala, když jako první řekla, že hlavní cestou k dlouhověkosti je stále nějaká aktivita. Říká, že je nutné neustále něco dělat. Jedině tak se člověk dožije vysokého věku. Největší problém je nic nedělání. Vlivem něho zakrní mozek, stejně jako začne chabnout lidské tělo. Je proto třeba stále nad něčím přemýšlet a zatěžovat mozek, aby byl v dobré kondici. Také je třeba se neustále hýbat, aby měl člověk dobré svaly a nebolelo ho ani tělo, ani klouby.

Lidské tělo stárne. Je důležité to tak nenechat

Lidské tělo je nastavené tak, že postupně stárne. S přibývajícími roky se objevují různorodé problémy, které se mohou týkat řady oblastí. Příkladem může být třeba sluch, který už se výrazně zhoršuje v 65 letech. Stejně tak se může jednat také o zhoršení zraku, ke kterému může docházet už zhruba době, kdy je člověku 50.

Stejně tak dochází k tomu, že člověk ztrácí chuť k jídlu, ztrácí také sílu, ale dochází i k tomu, že se utlumuje mozková aktivita. Jako by se tělo již chystalo na to, že postupně stárne a jednou nastane smrt. Olga Myasnikova říká, že si toto člověk nejenom nesmí uvědomit, ale musí proti tomu i bojovat.

Jak si zajistit dlouhověkost?

Hlavní motto jsme již zmínili. Snažit se stále něco dělat. Olga Myasnikova to rozebírá dále a dává sebe samotnou za příklad. Chodila celý život do práce, kde měla různé úkoly, které ji nutily přimýšlet. Doma se starala o dům a celou zahradu, díky čemuž měla i dostatek fyzické námahy. Měla i své koníčky, díky kterým se cítila šťastně a takzvaně dobíjela energii do života. To vše má vliv na to, kolika let se člověk může dožít.

Když to shrneme, neměli byste se během života téměř zastavit. Stále je třeba být aktivní a stále je třeba také něco dělat. Pozor však na to, že by se vaše tělo nemělo přetěžovat. To naopak vede k tomu, že si váš život spíše zkrátíte. Nevyhýbejte se různým činnostem, nevyhýbejte se práci a těšte se na své koníčky. Uvidíte sami, že tento styl života je správný. A to nejenom v souvislosti s tím, kolika let se dožijete, ale je to také v souvislosti s tím, jak vás bude vnímat okolí. Jako pracovitého člověka, nikoliv jako lenocha.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Stačí málo, a budete mít skvělé ponožky podle vlastního výběru.…

Teplé a krásné pletené ponožky jsou nejlepším dárkem pro vaše nohy v chladném období. Až donedávna byly pleteny pomocí 5…
TIPY A TRIKY

Chcete mít dokonalá velikonoční vejce? Jsou za hodinu hotová a…

Jak barvíte svá velikonoční vejce vy? Sázíte na klasiku v podobě běžných barev? Nebo využíváte slupky z cibule? Či snad vytváříte obtisky…
TIPY A TRIKY

Sůl není jenom pomocníkem při vaření. Budete ohromeni tím, jaké…

Sůl nad zlato byla pohádka, která říkala, že bez soli se člověk nemůže obejít. Jednalo se o pohádku, která byla…
TIPY A TRIKY

Stačí málo a můžete si vykouzlit skvělé pantofle. Zvládnete je…

Pletené pantofle na dvou pletacích jehlách vypadají velmi roztomile a příjemně, a co je nejdůležitější, že vaše nohy nebudou mrznout.…
TIPY A TRIKY

Letos obarvěte velikonoční vajíčka jinak! A lépe. Bude vám stačit…

A jak barvíte velikonoční vajíčka vy? je to stále stejné? Tedy takové, že koupíte barvy v obchodě, smícháte je s vodou a…
Rozvod manželů
TIPY A TRIKY

Jak se rozvést co nejrychleji? Podejte elektronickou žádost o rozvod…

Když si dva přestanou rozumět, je někdy lepší, kdy „jdou od sebe“. Důvodů k neshodám může být mnoho, nejčastěji to…