Této ženě je 91 let. Nyní promluvila o tom, jaký je její recept na dlouhověkost. Z jejích slov je každý šokován, jelikož její život nebyl ani není jednoduchý. Co podle ní vede k vysokému věku? -
Menu

Této ženě je 91 let. Nyní promluvila o tom, jaký je její recept na dlouhověkost. Z jejích slov je každý šokován, jelikož její život nebyl ani není jednoduchý. Co podle ní vede k vysokému věku?

Každý člověk touží po tom, aby se dožil co největšího věku. Nutno ale říci, že každý má jiné informace o tom, jak se dožít dlouhověkosti. Někdo se udržuje v kondici, jiný spíše odpočívá, další zase žije zdravě. Ideální je čerpat inspiraci od těch lidí, kteří se vysokého věku opravdu dožili. A tady je jeden zajímavý příklad, který se týká ženy, které je celých 91 let. Ta už může povídat o tom, jaký je recept na dlouhověkost. A co Olga Myasnikova říká? Budete jenom zírat.

Žena vypadá skvěle. Stejně tak je v dobré psychické kondici

Nutno říci, že Olga Myasnikova vypadá rozhodně na méně. Nikdo by jí na 91 let nehádal. Vypadá velmi dobře v obličeji, je na tom dobře po fyzické stránce, stejně jako po té psychické a mentální. Zatímco její vrstevnice na tom bývají špatně, ona nikoliv. I to je důvod, proč se na dlouhověkost ptát právě jí. Jak se za chvíli dozvíte, její způsob života je zcela mimořádný a mnozí se diví tomu, jak je to vůbec možné. Jí to však přijde zcela běžná věc.

Je třeba stále něco dělat. To je lék na dlouhověkost

Olga Myasnikova všechny šokovala, když jako první řekla, že hlavní cestou k dlouhověkosti je stále nějaká aktivita. Říká, že je nutné neustále něco dělat. Jedině tak se člověk dožije vysokého věku. Největší problém je nic nedělání. Vlivem něho zakrní mozek, stejně jako začne chabnout lidské tělo. Je proto třeba stále nad něčím přemýšlet a zatěžovat mozek, aby byl v dobré kondici. Také je třeba se neustále hýbat, aby měl člověk dobré svaly a nebolelo ho ani tělo, ani klouby.

Lidské tělo stárne. Je důležité to tak nenechat

Lidské tělo je nastavené tak, že postupně stárne. S přibývajícími roky se objevují různorodé problémy, které se mohou týkat řady oblastí. Příkladem může být třeba sluch, který už se výrazně zhoršuje v 65 letech. Stejně tak se může jednat také o zhoršení zraku, ke kterému může docházet už zhruba době, kdy je člověku 50.

Stejně tak dochází k tomu, že člověk ztrácí chuť k jídlu, ztrácí také sílu, ale dochází i k tomu, že se utlumuje mozková aktivita. Jako by se tělo již chystalo na to, že postupně stárne a jednou nastane smrt. Olga Myasnikova říká, že si toto člověk nejenom nesmí uvědomit, ale musí proti tomu i bojovat.

Jak si zajistit dlouhověkost?

Hlavní motto jsme již zmínili. Snažit se stále něco dělat. Olga Myasnikova to rozebírá dále a dává sebe samotnou za příklad. Chodila celý život do práce, kde měla různé úkoly, které ji nutily přimýšlet. Doma se starala o dům a celou zahradu, díky čemuž měla i dostatek fyzické námahy. Měla i své koníčky, díky kterým se cítila šťastně a takzvaně dobíjela energii do života. To vše má vliv na to, kolika let se člověk může dožít.

Když to shrneme, neměli byste se během života téměř zastavit. Stále je třeba být aktivní a stále je třeba také něco dělat. Pozor však na to, že by se vaše tělo nemělo přetěžovat. To naopak vede k tomu, že si váš život spíše zkrátíte. Nevyhýbejte se různým činnostem, nevyhýbejte se práci a těšte se na své koníčky. Uvidíte sami, že tento styl života je správný. A to nejenom v souvislosti s tím, kolika let se dožijete, ale je to také v souvislosti s tím, jak vás bude vnímat okolí. Jako pracovitého člověka, nikoliv jako lenocha.

Líbil se vám článek?

Tisk
TIPY A TRIKY

Tohle je geniální. Proč kupovat drahé a také škodlivé přípravky…

Plevel je na zahradách velmi obtěžující. A je jedno, zda se objevuje ve vašem trávníku, ve vašich záhonech, nebo třeba…
TIPY A TRIKY

Snažíte se celý život zhubnout a nedaří se vám to?…

Diety jsou jedním z nejprobíranějších témat na ženských internetových diskuzích. Většina žen se snaží zhubnout, nebo si alespoň udržet váhu. Existují…
TIPY A TRIKY

Chcete nakládat okurky? Na klasický recept si po vyzkoušení této…

Nakládané okurky jsou u nás velice oblíbené. Každý rok se řada rodin každoročně pouští do náročného procesu, který začíná pěstováním…
TIPY A TRIKY

Potřebujete zhubnout? Uvařte si tento čaj! Nebudete věřit tomu, jak…

Pomalu ale jistě se blíží léto a s ním i doba dovolených, a tedy i doba plavek. Při pohledu do zrcadla…
TIPY A TRIKY

Tento list vás ochrání před hmyzem po celé léto. Jednoduché…

Léto je časem klidu, pohody a odpočinku, ale ten nám často komplikují nezvaní návštěvníci, kteří bez okolků narušují naše soukromí.…
TIPY A TRIKY

Zní to neuvěřitelně, ale je tomu skutečně tak! Tenhle jednoduchý…

Komáři umí znepříjemnit život asi každému. Navíc se jich velice obtížně zbavuje – kupované repelenty nejen, že ne vždy fungují,…