Lidské osudy jsou mnohdy podřízeny velmi nečekaným zvratům a nikdo z nás si nemůže být zcela jistý tím, kde bude za 10 let. I přes veškerou snahu se každému člověku nakonec může stát, že zvláštním řízením osudu přijde o vše, co má a znenadání se octne na ulici bez prostředků či vyhlídek na lepší život. Když se pak ukáže, že na světě ještě existují vřelí a nápomocní lidé s velkým srdcem, kteří jsou schopni v nouzi pomoci bez nároku na jakoukoliv odměnu a bez ohledu na to, zda osobu, které pomáhají, znají. Tento punc nese i příběh 83letého muže z Texasu, který jednoho zimního dne odmítal opustit místní obchod.

Odmítl opustit obchod

Když stařík vešel do prodejny, zřejmě nikdo neočekával, že se tam bude chtít zdržet i po zavírací době. Jak se obchod postupně vyprazdňoval a prodavač se chystal zavřít, požádal jej, aby prostory obchodu opustil. Stařík jej však poprosil, zda by mohl zůstat ještě, než douklízí a dopočítá tržbu. To se muži příliš nelíbilo, proto staříkovi nabídl, že zavolá místní policisty, aby mu pomohli s dopravou do útulku pro bezdomovce.

Po příchodu policistů

Jakmile policisté dorazili na místo, ihned pochopili, proč se bezdomovec zdráhal obchod opustit – neměl totiž boty. Jak jim pak sám řekl, chtěl zůstat v obchodě, jelikož jej venku zábly a bolely nohy. Policisté neváhaly a staříkovi v obchodě koupili ponožky, boty a rukavice. Vděčný stařík si je nasadil a nechal se odvézt do útulku pro bezdomovce. Přestože policisté tento nezištný čin nijak nepropagovali, v okolí obchodu byla spousta lidí, kteří se stali jeho svědky. Někdo z přihlížejících vše vyfotil a sdílel na svém účtu na sociálních sítích, takže se příběh stal ihned virálním.

Sdílejte článek