Tímto způsobem mohou být vaše šaty oslnivě bílé, samozřejmě s levnými domácími metodami!

Toužíte po krásně čistém a bílém prádle, ale stále se vám nedaří toho docílit? Vyzkoušeli jste už snad všechny možné prací prostředky a přípravky, které zaručují běloskvoucí záři, ale výsledek je stále v nedohlednu? Chcete ostatní oslnit nádherně bílou a oslnivou barvou svých krásných šatů? Líbí se vám bílá, ale nebaví vás neustále kupovat nové oblečení a prádlo? Vyzkoušejte levné domácí metody, které zaručeně pomohou. Vaše prádlo bude dokonale bílé a vy přitom ušetříte spoustu času, peněz i starostí. Je to tak jednoduché a snadné, pojďte to vyzkoušet.

Sklenice octa

První z metod je použití obyčejného octa. Ocet je vynikající dezinfekční prostředek, takže jej klidně můžete použít k čištění jakéhokoliv špinavého oblečení. Lze s ním vyčistit plenky, dětské oblečení nebo kuchyňské utěrky. Do bubnu pračky nalijte jednu sklenici octa, přidejte oblečení a perte obvyklým způsobem. Vaše prádlo bude dokonale čisté a svěží.

Citronová šťáva

Další ze zázračných metod je použití obyčejného citronu. Citronová šťáva dokáže zbavit šaty rezavých nebo našedlých skvrn. Dejte oblečení do pračky, přidejte sklenici citronové šťávy a perte normálním způsobem. Citronovou šťávu můžete také smíchat s jedlou sodou, čímž docílíte perfektně bílého oblečení. Zmizí také skvrny a zápach, a vaše prádlo bude dokonale čisté. Nalijete-li několik sklenic citronové šťávy do umyvadla s horkou vodou, získáte navíc perfektní bělící směs.

Čtěte také: Máma proměnila nevyužitý a špinavý pokoj ve stylový koutek krásy pro své dcery, tohle obdivuje každá návštěva

Sůl na bílé šaty

Na oblečení můžete také použít sůl. Máte-li zažloutlé nebo šedí šaty, je sůl ideálním pomocníkem. Zejména záclony od cigaretového kouře krásně vyčistíte. Namočte je do slané vody a poté je klasicky vyperte. Sůl je skvělým odstraňovačem skvrn na bílém oblečení. Vyzkoušejte a přesvědčíte se sami. Je to ekologický způsob řešení pro všechny, kdo mají rádi organické metody.

Zázračná jedlá soda

Posledním způsobem, který uvedeme, je samozřejmě jedlá soda. Tento zázračný přípravek dokáže hotové zázraky a má nespočetné množství výhod. Síla jedlé sody není jen reklamním trikem, ale dokáže opravdu velké divy. Dokáže bělit oděvy, záclony nebo třeba zuby. Napusťte nádobu 10 litry vody, nasypte do ní půl kilogramu jedlé sody a namočte do ní danou látkou na několik hodin. Pak stačí látku jen opláchnout a máte hotovo. Nechte vysušit hezky na sluníčku a budete jistě spokojeni.