Tip na čisticí prostředek do domácnosti, který se stal virální na sociálních sítích

Úklid domácnosti a hlavně čištění určitých částí domova není vždy příjemné. Mytí nádobí může být velmi nepříjemné, když si musíte poradit s mastným pekáčem, připáleným hrncem nebo zašlým dřezem. Většinou musíte zkombinovat hned několik čisticích prostředků, abyste se nečistoty zbavili. Naštěstí existuje i univerzální produkt, který využijete prakticky na čištění jakéhokoli povrchu. A bude vám bohatě stačit jediný prostředek, který si vyrobíte doma.

Výroba je velmi rychlá

Na YouTube kanále jménem „simple & fast“ se objevilo video, na kterém se naučíte vyrobit univerzální čisticí prostředek. Recept je neuvěřitelně jednoduchý, ale také prověřený časem. Nemusíte se ničeho obávat, protože ho již vyzkoušelo hodně hospodyněk a všechny jsou s ním naprosto spokojené. Potřebujete jen pár běžných ingrediencí z domácnosti a pár vteřin času. A získáte prostředek, který dokonale funguje při úklidu domácnosti.

Co budete potřebovat a jak ho vyrobit?

Na výrobu tohoto jedinečného čisticího prostředku potřebujete jen několik surovin. Dobrou zprávou je, že je máte jistě všechny doma po ruce, takže nemusíte do obchodu. V první řadě si připravte čistou nádobu, do které umístíte nový prostředek na čištění.

Čtěte také: Síla aktivního uhlí, kterou spousta Čechů nezná. Můžete ho využít takto

homehacks.co

Potom budete potřebovat 1 šálek prostředku na mytí nádobí, který doma běžně používáte.

homehacks.co

Přidejte k němu 1 polévkovou lžíci soli, 2 lžíce jedlé sody a 1 šálek vody. Všechno postupně vložte do čisté mísy.

homehacks.co

Důkladně vše promíchejte a přeneste směs do čisté nádoby, ve které budete prostředek skladovat.

Použití domácího prostředku

Prostředek na mytí nádobí i jedlá sody jsou úžasné čisticí prostředky. Sůl je přírodním abrazivním čističem. Díky spojení těchto ingrediencí získáte neporazitelný produkt, který vám pomůže s čištěním každé nečistoty v domácnosti.

Tato směs je velmi všestranná a hlavně ekonomická. Jestli chcete ušetřit za chemické a velmi drahé čističe, měli byste vyzkoušet tuto směs. Když ji přesunete do vhodné nádoby, můžete ji velmi jednoduše používat při čištění. Ideální je prázdná lahev od prostředku na nádobí. Vyzkoušíte tuto směs u sebe doma?