Redakce ProSvět.cz
22 listopadu, 2019

Zařízení vaší domácnosti není jen vizitkou o vás, ale také má podstatný vliv, jak se doma cítíte vy a všichni členové rodiny. Přinášíme osvědčené, ale také zajímavé tipy, jak si snadno a pěkně zkrášlit domácnost a zároveň udělat i něco pro své zdraví. Vše se vzájemně prolíná. Nechte se inspirovat.

Vstupní neboli uvítací prostor

Upravte si domácnost tak, aby už jen samotný příchod domů vám pozvedl náladu, vykouzlil úsměv a především vdechl onu nezaměnitelnou útulnou a hřejivou atmosféru, která dělá domov domovem. Řeč je o vstupní hale, chodbě, zkrátka o místnosti, kterou spatříte jako první při vstupu do svého domova. Rovněž jde o prostor, jímž projde každá vaše návštěva.

Které inovativní prvky, detaily a podněty ovlivní a zlepší nejen vaši náladu, ale také zásadně v pozitivním slova smyslu ovlivní kvalitu bydlení? Při vstupu vnímáte nejen zrakovým vjemem, ale také čichovým, tj. při příchodu do bytu příjemně naladí jemná a vhodná vůně, ať už v podobě různé esence, nebo vlivem vonného difuzéru apod.

Podstatný vliv má i to, co jako první spatříte při vstupu. V tomto případě vsaďte na obraz proti dveřím, použít můžete zarámovanou fotografii či interiérový plakát s pozitivním motivem.

Nepostradatelní pomocníci v domácnosti

Po chodbě neboli hale je kuchyň dalším významným elementem a nechybí v žádné domácnosti. Jde o místnost, která stmeluje rodinu, jež se zde schází ke společnému stolování, ale také mnohdy je právě stěžejním bodem, kde si užíváte posezení s návštěvou, děti zde mohou vypracovávat domácí úlohy, a především je místem, kde se kuchtí a připravují pokrmy, vaří, peče, smaží, griluje apod.

To vše za pomoci efektivních, funkčních, praktických a rozhodně i po designové stránce interesantních pomocníků v podobě spotřebičů. Bez nich byste nemohli připravit své kulinářské umění, dopřát si lahodné delikatesy, ani uvařit kávu či čaj. V kuchyni se neobejdete bez potřebných a hlavních spotřebičů, nádobí, ale také oceníte další praktické věci, jako jsou mlýnky, slánky či pepřenky, ale taktéž dětské příbory, veškeré doplňky do kuchyně, včetně kuchyňského textilu apod.

Jak kuchyň, tak i další místnosti si můžete nejen náležitě zkrášlit, ale díky pestrému výběru sortimentu je možné vše sladit do jednotného stylu. Stejně tak využít pomocníky, kteří vám ušetří čas i námahu, bez kterých se těžko obejdete, nejedná se jen o kuchyňské spotřebiče, ale také vysavače žehličky, ventilátory apod. K výhodnému nákupu pomůže zajisté i slevový kód na 4home.cz

Volte multifunkčnost

Čím méně věcí v domácnosti, tím nejen snadnější úklid, ale také celkově interiér vypadá čistěji a prostorněji. A pro ty, kdo disponují menšími prostory, je zásadním řešením. Pořiďte si v tomto případě takový nábytek, který oplývá praktickým a ocenitelným úložným prostorem. Znamenitou službu prokáže i takový, který nabízí efektivní využití, jako je například úložný sedací box, jejž využijete na uložení věcí, ale také poslouží jako taburetka, botník se sedátkem, kdy můžete využít každé místo a prostor.

Kouzlo detailu v podobě účelných doplňků a dekorací

Doplňky a dekorace umocňují a dotvářejí patřičnou atmosféru domova. Doplňkem můžete proměnit nevyužitý tmavý kout v zajímavé místo. Dekorace můžete kdykoli obměnit, například v souvislosti s vánočními, velikonočními svátky apod. Výhodou je, že je lze vyměnit, a tím zase oživit a pozměnit celkový interiér, zejména v případě různých dekoračních polštářů, praktických a hřejivých dek atd.

Využijete je a oceníte v každém prostoru, ať už jde o obývací pokoj, ložnici, nebo koupelnu apod. Je mnoho věcí, které dokážou udělat a proměnit vaše bydlení v krásnější, stylovější, útulnější. Stačí si jen vybrat. Při zkrášlování domova myslete i na své zdraví, neboť jen tak si pak vše můžete náležitě užít a vychutnat.

Co neopomenout a dělat pro své zdraví

Zásadní je dostatek kvalitního spánku. Od toho se odvíjí i následující den, pokud se pořádně vyspíte, probudíte se svěží a plni energie, jste ten den nejen pozitivně naladěni, ale také mnohem výkonnější. Pokud nebudete spát dost, vystavujete se tímto riziku kardiovaskulárního onemocnění. K hodnotnému spánku pomůže i pěkné a kvalitní ložní prádlo.

Nevynechávejte snídaně. Pořádně se najíst je základ. Dejte přednost zdravému stravování, jak ohledně snídaně, tak i celkově. Rovněž klasickou kávu můžete alespoň občas nahradit zdravější alternativou. Jezte zdravě, budete se cítit lépe, mít více energie a zároveň se chráníte proti civilizačním chorobám. Dnes je vše tak snadné, neboť můžete nakupovat z pohodlí domova, a ještě ušetřit čas i peníze. Nakoupit na jednom místě a využít slevy na dobrapriroda.cz

Nezapomeňte se také hýbat a být na čerstvém vzduchu, uděláte tak nejvíce pro svou fyzickou i psychickou stránku. Stačí jen třicet minut denně na čerstvém vzduchu.

Sdílejte článek