David Hampl
20 října, 2020

Při setkání s novými lidmi obvykle hýříme vzrušením. Pokud sedíte doma a cítíte se sami, nezbývá než se pořádně obout do hledání nových přátel, případně životního partnera. Jestliže se bojíte, že si při seznamování uděláte ostudu nebo trapas, poradíme, jak takové situaci předejít a být sám sebou.

Začnete malými kroky

Pokud vám chybí sebevědomí k tomu, abyste rovnou skočili mezi partu lidí a začali se seznamovat, nedělejte to. Raději si vyhlédněte jednu osobu, která na vás působí sympaticky, a na ní zkuste své první kroky. Stačí, když jí budete pokládat běžné otázky. Ptát se tohoto člověka, co má rád a jaké jsou jeho koníčky. Nezapomeňte včas utnout konverzaci, ať druhá osoba zůstane příjemně naladěna.

Jděte ven

Na internetu se sice můžete seznámit, ale nezískáte tím potřebné sebevědomí. Vyrazte skutečně mezi lidi. Perfektně vám k tomu poslouží vaše koníčky. Zeptejte se sami sebe, co rádi děláte a vyrazte za svou oblíbenou činností. Na kurzu vaření, programování, malování nebo při sportu můžete získat spoustu přátel. U nich navíc budete mít jistotu, že mají podobné zájmy jako vy.

Buďte první

Nečekejte, až vás konečně někdo osloví. Můžete se dostat do kolektivu, kde jsou ostatní stejně stydliví jako vy nebo prostě jen nemají chuť navazovat nové známosti. Nenápadně prohoďte pár otázek, abyste rozjeli konverzaci a buďte vy tím, kdo udělá první krok.

Počítejte také s tím, že vás druhá osoba může odmítnout, ale to je běžná součást navazování vztahů. Také můžete být překvapeni tím, kolik přátel jste si za jediný večer našli. 

Nemějte strach

Nervozitu na vás spousta lidí pozná. Snažte se přesvědčit sami sebe, že o nic nejde. Uvolněte se, nedělejte křečovitě vtípky a nesnažte se za každou cenu s osobou sblížit v co nejkratším čase. Přátelství vyžaduje důvěru a pomalé kroky, aby mohlo vzniknout něco pevného a velkého.

Sdílejte článek