Tipy, jak zůstat mladistvě svěží během menopauzy

S útlumem funkcí pohlavních orgánů dochází u žen k menopauze. Klimakterium je povětšinou několikaleté období, které vede k mnoha změnám. Je nutné podotknout, že se jedná o zcela přirozený proces, rozhodně nejde o žádnou nemoc. Při správném jídelníčku a zdravém životním stylu nemusí dotyčná vůbec poznat, že klimakteriem již prochází. Ani pleť nemusí trpět, stačí se řídit radami odborníků.

1.    Čištění pleti

Pro udržení pokožky pružné a jemné je nutné ji pravidelně čistit a zejména hydratovat, v tomto období je vhodné vybírat kosmetiku na jemnou a suchou pleť.

2.    Hydratace

Kůže postupem let ochabuje a může být sušší, proto je potřeba přípravků s obsahem kyseliny hyaluronové nebo glycerinu. Denně se ošetřuje obličej, linie krku a brady.

Čtěte také: Zbavte se bolestivého housera sami doma

3.    Péče o ruce

Jednotlivé vrstvy kůže ztrácejí v menopauze vlhkost, méně je kolagenu nebo tuky, což zviditelňuje vrásky. Ruce se musí pravidelně ošetřovat krémem a chránit před slunečním zářením, při úklidu nebo při zahradničení používat rukavice.

https://www.newsitamea.gr/

4.    Péče o ochablou pokožku

Vrásky jsou viditelnější na suché pokožce, proto je třeba hydratovat oblast obličeje a krku pomocí speciálních produktů proti vráskám.

5.    Pozor na akné

Pokožka se musí pravidelně čistit, aby nedocházelo k erupcím pupínků, při přetrvávajících potížích je vhodné kontaktovat dermatologa.

6.    Ochrana proti stařeckým skvrnám

Začínají se pozvolna objevovat stařecké skvrny, pokožku je třeba účinně chránit pomocí přípravků s vysokým slunečním faktorem (SPF 30 nebo 50+) během letních i zimních měsíců.

7.    Antioxidanty ve stravě

Potraviny bohaté na antioxidanty posílí pokožku a zvýší její elasticitu, doporučuje se kombinovat pestré druhy ovoce a zeleniny.

8.    Méně stresu

Stres má vliv na celkový zdravotní stav i vzhled pokožky, navíc může vést k rozvoji psoriázy. Ženy by měly dostatečně odpočívat a najít si čas na relaxaci.

9.    Pravidelné cvičení

Každodenní pohyb zlepšuje krevní oběh, posiluje svaly a zvyšuje pružnost pokožky, snižuje míru stresu. Pleť je vypjatější a působí svěžím dojmem.

10. Spánek

Odpočinek je odpovědí na otázku, jak docílit, aby plet vypadala mladší. Při nedostatečném spánku hrozí vrásky a kruhy po očima, pleť je unavená a více podléhá stárnutí. Pro svěží vzhled se doporučuje spát alespoň sedm hodin denně.

Zdroj: newsitamea.gr