David Hampl
30 června, 2019

Když si někdo pořídí psa, tak samozřejmě proto, aby měl milého a hravého zvířecího člena rodiny. Pes má u nich dokonalou péči i skvělé zázemí. Bohužel jsou mezi námi i tací majitelé, kteří si psa sice vezmou, ale poté se k němu chovají naprosto odporně. To je i příklad těchto lidí z Kanady, kteří si pořídili pejska, ale chovali se k němu tak hrozně, že nad tím zůstává rozum stát.

Žádný domácí mazlíček, ale pouze hlídač

Není samozřejmě nic výjimečného, že si mnoho lidí pořídí psa hlavně proto, aby to byl jejich hlídač. S tím ale stále souvisí fakt, že to může být jejich kamarád a mít dokonalé zázemí, jaké k bezproblémovému životu potřebuje. Někteří lidé si ale myslí, že když si pořídí psa na hlídání, že se k němu mohou chovat doslova jako ke kusu hadru s jediným úkolem. To přesně udělala tato rodina, která ho pořídila, uvázala a starala se o něj jen velmi sporadicky.

Pes byl velkým chudákem

Když si pořídili, tak ho přivedli domů, zde ho přivázali k boudě u svého domu a zde ho nechali. Jenom mu sem nosili jídlo a pití a to bylo vše. Žádné city, žádná nadstandardní péče se nekonala. To ale nebylo úplně to nejhorší, jelikož takto daný pes musel trpět opravdu dlouhou dobu. A to po celé 4 roky. A to v jakémkoliv počasí. Musel být uvázaný venku když pršelo, když foukal vítr, i když byla krutá zima a sněžilo.

Vše se podepsalo na jeho zdraví

Není divu, že se celé 4 roky výrazně negativně podepsaly právě na jeho celkovém zdraví. Tedy primárně na tom, že byl podvyživený, měl málo svalstva kvůli nedostatku pohybu, stejně jako byl nachlazený. Zapomínat ale nelze ani na přílišnou agresivitu, jelikož mu chyběl právě jakýkoliv lidský kontakt. Vše vypadalo, že na tomto světě už nijak dlouho nebude.

Nakonec byl vysvobozen

Jedině díky zásahu ze strany ochránců zvířat došlo k tomu, že pes mohl být ze svého pekla vysvobozen. Ukázalo se však, že jeho zdravotní stav je ještě horší, než vypadalo na první pohled. Chybělo mu několik zubů, měl zlomeniny, a na některých místech byl pokousán. Vypadalo to, jako by byl týrán jak od svých majitelů, tak i jako by se stal kořistí pro řadu jiných zvířat.

To vše byly důvody, proč bylo nezbytné okamžitě vyhledat kvalitní lékařskou péči. Lidé z řad dobrovolníků ho okamžitě odvezli k veterináři, který konstatoval, že jeho záchrana bude velmi obtížná. 4 roky se na zdraví tohoto psa podepsaly velmi intenzivně a bude velmi obtížné dát ho zase dohromady.

První pomoc a poté rehabilitace

Když dorazil k veterináři, poskytl mu nutnou první pomoc spojenou s péčí o jeho rány a zlomeniny. Také se zjistilo, že pejsek má nádor a musí na operaci. Ten mu byl následně vyjmutý a pes si poté delší dobu poležel, než se dostal z toho nejhoršího. Vyhráno ale stále neměl, jelikož bylo nutné jeho přestěhování do rehabilitačního centra. Zde se pracovníci starali jak o jeho fyzickou, tak o jeho psychickou kondici. Byl to opravdu běh na dlouhou trať, protože pejsek to byl skutečně zanedbaný. Nakonec se ale vše povedlo.

Sdílejte článek