Tlak na určitá místa na uchu může pomoci od zdravotních potíží

Každý člověk, jen v různé míře, bojuje s únavou, nedostatkem energie a v horším případě i nějakým onemocněním. Kromě léků a léčebných postupů předepsaných lékařem existuje řada přírodních metod, jak zlepšit svůj celkový stav.

Můžete se například poradit v bylinkové lékárně, kde vám na váš problém doporučí vhodnou směs bylin nebo mast z přírodních složek. Rovněž jóga vám může s výše uvedenými problémy do určité míry pomoci.

Můžete však vyzkoušet také metodu tlaku na jistá místa na vašem uchu. Uvidíte, že budete výsledky příjemně překvapeni!

Čtěte také: Bujně rostoucí pokojovky? Potřebují živočišné uhlí!

Vnější část ucha, tedy ušní boltec, tvoří součást systému zevního ucha, a to společně

  • se zevním zvukovodem, a
  • bubínkem.

Obdobně sestavené ucho mají také ostatní savci, na rozdíl od nich však člověk boltec aktivně nevyužívá a jeho svaly nemají žádný funkční význam.

Ušní boltec je však jedinečný tím, že se jedná o jedno z míst, kde se nachází neuvěřitelné množství nervových zakončení. Působením na ně pomocí tlaku po určitý krátký čas můžeme docílit pozoruhodných účinků.

Na ušním boltci se nachází pět hlavních míst, pomocí nichž si můžete sami pomoct. Potřebovat budete jen funkční kolíček na prádlo.

Ušní lalůček

Tato část ucha je důležitá zejména pro ty, kteří mají problémy s bolestmi hlavy a činností srdce. Pokud na toto místo na nějaký čas připevníte kolíček na prádlo, tlak zlepší výkon srdce a zmírní migrénu nebo bolesti hlavy.

Místo nad ušním lalůčkem

Místo těsně nad ušním lalůčkem je prostřednictvím nervových zakončení propojeno s trávicím traktem. Pokud na toto místo vyvinete tlak, zmírníte bolestivost břicha a také nepříjemné obtíže spojené s poruchami trávení. Pokud chcete těmto problémům předcházet, můžete na toto místo tlačit i tehdy, pokud vás taková obtíž zatím netrápí.

Dolní střední část ucha

Tato oblast je spojena s nosními dutinami a oblastí krku a tlak na toto místo tak pomůže vydatně se vyspat po celou noc, aniž by člověka obtěžoval ucpaný nos. Kolíček na prádlo na tomto místě také mírní bolest v krku.

Horní střední část ucha

Tlak na toto místo má blahodárné účinky na klouby v lidském těle. Kolíček na prádlo, umístěný na tuto část ucha, zmírní bolesti kloubů, uvolní je a zbaví je zatuhlosti.

Horní část ucha

Tlak kolíčku na toto místo pomůže vrátit rovnováhu vašim vnitřním orgánům, pokud máte pocit zvýšené citlivosti například při lehkém tlaku na břišní stěnu nebo při pohybu.