David Hampl
23 ledna, 2019

Slyšeli jste název Tlustice? Ne? A co takhle označení Tučnoslit? Také ne? Tak je nejvyšší čas se s touto rostlinou seznámit, jelikož patří do skupiny těch, které je dobré mát doma. Důvodů je celá řada. Pokud se podíváme na ty hlavní, tak nelze zapomenout třeba na to, že tato rostlina může přinášet peníze. může přinášet také blahobyt. Stejně tak i zdraví. Zatímco první dvě věci jsou spíše pověrami, ta poslední už je dokázaná vědecky.

Je skutečně unikátní – umí absorbovat negativní energii

Když se podáváme na její vlastnosti, které se týkají zdraví, tak je jejím unikátem to, že se dokáže naladit na konkrétní osoby, které v daném domě žijí. Doslova se s nimi spojí. Že se nejedná o žádný výmysl dokazuje mnoho lidí. Ti potvrzují, že když byli nemocní a bylo jim zle, projevilo se to také na tom, jak tlustice neboli tučnoslit rostl. A to tak, že květů bylo jako šafránu a listy jinak zelené byly spíše žluté a černé. Jako by ani rostlině nebylo dobře a byla nemocná. Když se ale daný člověk uzdravil, projevilo se to i na této rostlině. I ta byla rázem opět v kondici. Kvetoucí a také zelená.

Dle daného vyjádření můžeme říci, že dokáže velmi dobře absorbovat negativní energii. To je dobré vědět, jelikož může dát vědět, že se s vaším tělem něco děje a je na místě začít se léčit. To proto, že když se nemoc podchytí v začátku, je rychlost vyléčení mnohem vyšší.

Listy umí pomáhat i při klasických problémech

Zatímco výše zmíněné působení je spíše psychologického rázu, toto už je spojeno s prokázanými vlastnostmi na lidské zdraví. To jasně znamená, že tlustice neboli tučnostlit dokáže pomáhat ve chvíli, kdy má člověk konkrétní zdravotní problém. My se samozřejmě podíváme na to, jaký to může být.

Bodnutí hmyzem

Je jedno, jestli vás bodne komár nebo vosa, či vás kousnul jiný druh hmyzu. Ideální je využít tuto rostlinu. Vezmete si list, kousek odříznete a šťávu z něho aplikujete přímo na danou ránu. Takto opakujte každých několik desítek minut a za chvíli nebude problém ani viditelný. Kůže bude jako by na ní nic nezaútočilo.

Popálenina

Spálili jste se o sporák, nebo vás spálilo sluníčko? Je to jedno, jelikož v obou případech pomůže tato rostlina. Opět použijete listy, které nastrouháte na jemnou konzistenci a potom je přikládáte na postižená místa. Nejenom, že vás rostlina příjemně ochladí, ale také vám pomůže v regeneraci.

Povrchová zranění

Podobně jako u popálenin, i zde přijde vhod především regenerační schopnost toto rostliny. Její list opět nastrouhejte, směs přiložte na ránu a zalepte náplastí, nebo zavažte obvazem. Rána se nejenom rychle zacelí, ale také se velmi rychle zahojí a kůže se zregeneruje. Budete to vypadat, jako by se vám nic nestalo.

Problémy s ledvinami

Pokud se objeví problémy s močením, velmi často je komplikace spojená s orgánem, kterým jsou ledviny. V takovém případě je dobré mít po ruce tuto rostlinu a využít ji. Ideální je připravit odvar z listů, kdy stačí 5 kusů na jednu sklenici nápoje. Listy vložte do vody, vařte zhruba 5 minut, poté odvar nechte vychladnout. Dávkuje se v množství 1 polévkové lžíce jednou denně.

Bolesti v krku

Cítíte nachlazení, které se projevuje prvotním škrábáním v krku a bolestí v něm? Pokud ano, postupujte stejně, jako u ledvin. Je třeba připravit stejný odvar ve stejném množství a postupu. Tentokrát ho ale nepolykejte, ale dostaňte ho na to správné místo. A to tak, že ho budete kloktat.

Opary a jiné problémy se rty

Pokud se objeví , je dobré postupovat stejně, jako například při bodnutí hmyzem. Využijte šťávu z této rostliny, kterou následně aplikujte na dané místo. Tedy na opar, nebo jiný útvar na rtu.

Artritida

Velký problém související hlavně se stářím. Když chcete eliminovat příznaky, zmírnit projevy nemoci a vylepšit stav pohybového aparátu, tak si listy této rostliny nastrouhejte a dále aplikujte na oblast kloubů. Tedy například kolen. Pokud to jde, nechte působit i několik hodin.

Sdílejte článek