To, co dokázal někdo udělat zvířeti popudilo i známého herce. Ten se dost nevybíravě vyjádřil na adresu lidí, kteří tento hrůzný čin provedli. Co se stalo a jak na to známá osobnost reagovala? Nic pro slabé povahy! -
Menu

To, co dokázal někdo udělat zvířeti popudilo i známého herce. Ten se dost nevybíravě vyjádřil na adresu lidí, kteří tento hrůzný čin provedli. Co se stalo a jak na to známá osobnost reagovala? Nic pro slabé povahy!

Možná jste zaregistrovali odporné virální video, ve kterém dva muži sadisticky odřezali žralokovi ploutev a bavili se jeho utrpením. Týratelé zjistili, že se jim krutá zábava nevyplatila. Nejen, že se stali terčem zuřivé kritiky, ale také přišli o svoji rybářskou práci.

Krutá zábava krutých mužů

Rybáři Halldór Gústaf a Gunnar Þór se ve své práci uměli zabavit – a chtěli, aby se s nimi bavil celý svět. Jejich video obletělo bleskovou rychlostí celý svět. Je na něm vidět, jak nebohému žralokovi:

  • uřezávají ploutev
  • nechávají ho trpět v moři

a baví se jeho bolestí

Incident se stal na Grónském pobřeží. Naštěstí grónští zaměstnavatelé měli tolik soudnosti, že oběma mužům okamžitě vypověděli pracovní smlouvu. Každopádně to podle mnoho lidí není dostačující trest – týraný žralok totiž patří mezi živočišné druhy, kterým hrozí vyhynutí.

Trestné stíhání neproběhne!

Vypadá to ale, že se většímu trestu muži vyhnou – na volně žijící druhy ryb se totiž nevztahuje ochranný zákon. Uvedl to právník Árni Stefán Árnasson na webu RUV. Tam situaci vysvětluje:

„Pokud se na jejich čin nevztahuje žádný zákon, nemůžou být potrestání. Je to složitá záležitost, protože když byly tyto zákony vypracovány, tak se na některé zvířecí druhy nevztahovaly – a to včetně volně žijících ryb.“

Jasonovi Momoovi to není jedno

Málokdo, kdo děsivé video viděl, se ubránil odsouzení dvou nelítostných rybářů. Patří mezi ně i Ajson Momoa, kterého můžete znát z rolí charismatických mužů jako byl Aquamen nebo silný Khal Drogo, první manžel Daenerys z fantasy seriálu Hra o trůny.

Ten na svém instagramovém účtu @pridefgypsies vyjádřil své znechucení nad tímto počínáním. Chytře instruoval své fanoušky, aby video sdíleli dál a muži tak byli rychleji dopadeni – a také terčem spravedlivého rozhořčení více lidí.

Jeho druhý příspěvek byl už opravdu všeříkající. Nejen, že odhalil totožnost pachatelů, ale také napsal, že ve svém životě nikdy nic krutějšího neviděl. Má za to, že zlo, které muži způsobili, se jim musí vrátit.

Souhlasíte s Jasonem Momoem?

Líbil se vám článek?

Tisk
ZAJÍMAVOSTI

V životě nedělejte tyto chyby při první pomoci, popálenině nebo…

Znáte základy první pomoci? Je to naprosto nezbytná věc, ale přesto by mnoho lidí odpovědělo jen dost nejistě. Jakmile jde…
ZAJÍMAVOSTI

Namočila šálek do misky s vodou a lakem na nehty.…

Většina lidí sice dárky ráda dává a kupuje, nicméně nejtěžší často bývá vůbec přijít na to, co bychom chtěli blízkému…
ZAJÍMAVOSTI

Způsob, jakým překřížíte prsty, ukazuje, jaký druh člověka jste

V klidu se posaďte, sepněte ruce a překřižte prsty. Prohlédněte si své ruce a podívejte se na to, jakou polohu vaše…
ZAJÍMAVOSTI

Tyto škodlivé potraviny jsou pro vaše tělo pohromou v případě,…

Mnoho lidí sice ví, co je pro jeho tělo zdravé, ale už neví, kolik může daných potravin sníst, stejně jako…
ZAJÍMAVOSTI

Neuvěříte, jak radikální změnu účesu se jedna žena rozhodla vyzkoušet.…

Vlasy jsou považovány za korunu krásy každé ženy, a proto jim většina z nás věnuje náležitou pozornost. Staráme se o ně,…
ZAJÍMAVOSTI

Nebudete věřit tomu, jak krásná socha se dá vytvořit z…

Nejrůznější dekorativní předměty, obrazy a sochy jsou běžnou součástí našeho domova, dodávají mu jeho osobitý charakter. Pokud toužíte po něčem…