To, jak se zachovala tato psí fena, to šokovalo laickou i odbornou veřejnost. Když uslyšela plakat dítě, snažila se ho najít. A co následovalo potom? Začala se o něj starat a věnovat mu potřebnou péči

Děti a psi jsou tématem, které se stalo inspirací již pro mnoho různých článků, videí či fotografických soutěží. Můžeme si tak přečíst dojemné příběhy o psích hrdinech, kteří zachránili dítěti život, o psech, kteří svou přítomností dokázali vyléčit dětskou duši, protože pejskovi je často mnohem snazší se svěřit než člověku a v neposlední řadě se mu lze i vybrečet do kožichu, když je něco trápí.  Známé jsou i případy takzvaných psích chův, které dítě přijaly jako vlastní štěně a podobně o něj i pečovaly. A právě takovýto příběh vám přinášíme i dnes, stal se před nedávnem v argentinském Buenos Aires.

Jako jedna rodina

Hrdinkou tohoto příběhu je pouliční fenka jménem Way, která byla čerstvou matkou svých štěňat. Ulice Buenos Aires nejsou pro malá štěňátka příliš bezpečná, a tak se snažila najít nějaké klidné místo, kde by zároveň nebyla zima. Při hledání tohoto místa však objevila něco neuvěřitelného. Malé lidské miminko, které jeho matka nechala opuštěné na ulici napospas svému osudu. V tu chvíli se zřejmě u Way naplno projevil její mateřský instinkt a rozhodla se, že se o miminko musí postarat, jinak zemře. Běžela tedy co nejrychleji pro svá vlastní štěňata a jedno po druhém je poté přinášela k novorozenci a pečlivě pokládala okolo něj, aby ho jimi obklopila, a miminku tak nebyla tak velká zima. Následně si k nim všem lehla i ona. Takto společně přečkali mrazivou noc.

Happyend

Druhý den ráno šla jedna místní žena do práce a připadalo jí, že odněkud slyší dětský pláč. Přišlo jí to zvláštní, a tak se vydala směrem, odkud pláč slyšela. To, co nakonec našla, ale naprosto nečekala a zprvu nemohla uvěřit svým vlastním očím – fenku se štěňaty a uprostřed všeho novorozené miminko. Žena okamžitě zavolala pomoc.

Čtěte také: Tenhle dezert bude hitem letošního vánoce. Chutí pudinku a čokolády ohromíte každou návštěvu. Dělám rovnou dva plechy

Miminko byl chlapec a přivolaní lékaři byli překvapeni, v jak dobrém stavu miminko bylo. Shodli se na tom, že bez pomoci Way by zcela jistě umrzlo. Následně se policii podařilo vypátrat i chlapcovu matku, která měla již osm dětí, a proto se rozhodla novorozeného chlapce opustit. Fenku Way i s jejími štěňaty, jako určitou formu poděkování, převezli do místního útulku, kde společně čekají na nový domov.