To musíte vidět! Tenhle geniální pes se v žádném případě nenudí! Když ho omrzí klasická zábava, vymyslí si novou. A zapojí do toho všechny sousedy. Ti se chováním tohoto velmi inteligentního psa baví každý den. Proč? -
Menu

To musíte vidět! Tenhle geniální pes se v žádném případě nenudí! Když ho omrzí klasická zábava, vymyslí si novou. A zapojí do toho všechny sousedy. Ti se chováním tohoto velmi inteligentního psa baví každý den. Proč?

Dávno se ví, že pes je nejlepší přítel člověka. Občas se ale stává, že člověk není nejlepší přítel svého chlupatého čtyřnohého mazlíčka. Třeba tuhle geniální border kolii často přepadlo stýskání po společné hře, tak si jednu vymyslela – a hráli s ní všichni, co šli kolem.

Kdo si hraje, nezlobí

Hrdinou našeho příběhu je vynalézavá border kolie Sue, která si ráda hraje a nerada se nudí. Sue je pes, který svůj den nejraději stráví venku na zahradě. Sue je chytrá, hodná, a hlavně výborně vycvičená – takže z krásné zahrady, kterou její páníček vlastní, ještě nikdy neutekla a nevyběhla na ulici. To i přesto, že zahrada je částečně bez oplocení.

Ale přesto se děje jedna podivná věc – border kolie Sue vždy vezme svůj oblíbený míček a vyhodí ho za plot, za který nemůže!

Zdá se vám, že to není příliš chytré? Opak je ale pravdou. Vždy se najde ochotný soused nebo kolemjdoucí, kteří jí míček rádi hodí zpátky. Sue takhle přišla na to, jak zařídit, aby si s ní hráli všichni – a nejen páníček, který nemá vždycky čas.

Sousedé už hru chytré fenky znají a mnozí se už těší, až půjdou kolem plotu a budou moci udělat šikovné fence radost a přidat se s ní do hry.

Border kolii do každé rodiny

Border kolie je dlouhodobě jedno z nejoblíbenějších psích plemen. Lidé si ji rádi pořizují, protože:

  • jde o velice inteligentní psí rasu
  • dá se lehce vycvičit
  • je bezkonfliktní
  • je to aktivní pes

Na druhou stranu jde pro některé páníčku o psa, který vyžaduje až přespříliš aktivity a energie. Jak ale vidíte u fenky Sue, není pro tyto psy problém si poradit.

Border kolie také není příliš vhodná jako hlídací pes – její povaha je zpravidla natolik nekonfliktní, že se s možným pachatelem spíš skamarádí, než aby ochránila váš majetek. Můžete z ní sice hlídače vycvičit, ale bude to chtít hodně času a trpělivosti.

Jakého psa máte doma vy?

Líbil se vám článek?

Tisk
ZÁBAVA

Fascinující! Tento fotoaparát bez přestání fotil po 10 hodin a…

Moderní technologie nám výrazně usnadňují život. Můžeme díky nim zjisti spoustu věcí – například tento člověk nechal svůj fotoaparát deset…
ZÁBAVA

Budete překvapeni, jak skvěle zní píseň Under Pressure bez hudebního…

Zpěvák David Bowie a skupina Queen patří do celosvětové hudební síně slávy. Jejich písně znají lidé po celém světě a…
ZÁBAVA

Porotce přeruší po pár vteřinách vystoupení. Vystupující chlapec se cítí…

Představte si, že je vám teprve 12, seberete veškerou odvahu a přihlásíte se do talentové soutěže, protože věříte, že umíte…
ZÁBAVA

Dech beroucí výkon soutěžícího X Factoru. Tohle porota nejenom dlouho…

Pokud existuje píseň, která je evergreenem talentových soutěží, pak je to jistě Hallelujah Leonarda Cohena. Je to snad vůbec nejčastěji…
ZÁBAVA

Neuvěříte, jaký talent se skrývá v této malé dívence. Je…

Talentové soutěže jsou plné více či méně ohromujících vystoupení, které vás mohou pobavit, nadchnout nebo i znechutit. Ale nad tímto…
ZÁBAVA

Toto video už viděly miliony diváků. I vám vykouzlí úsměv…

Bláznivý nápad, který ale chytne za srdce. Přesně to se zrodilo v hlavě Matta Braye, který se nebál jít si za…