To musíte vyzkoušet! Dřevěné nápady, které dají vaší zahradě nový život. Podívejte se, jak ji můžete nejenom zkrášlit, ale jak ji můžete i prakticky vylepšit. To vše z něčeho tak obyčejného, jako jsou palety -
Menu

To musíte vyzkoušet! Dřevěné nápady, které dají vaší zahradě nový život. Podívejte se, jak ji můžete nejenom zkrášlit, ale jak ji můžete i prakticky vylepšit. To vše z něčeho tak obyčejného, jako jsou palety

Máte velkou zahradu, ale občas to tam vypadá jako na bojišti? Nevíte přesně, jak ji upravit, aby vypadala k světu a vy si na ní mohli užívat radosti rodinného života? Stydíte se na svou zahradu pozvat známé, protože vypadá nudně a sešle? Pokud jste alespoň na jednu z otázek odpověděli ano, tak čtěte dále. Máme pro Vás totiž několik báječných nápadů a tipů, jak svou zahradu vylepšit, tak, že Vám ji budou všichni závidět. A nejsenzačnější na tom, že jejich realizace je naprosto jednoduchá. Zvládnete je tedy připravit úplně sami.

Změňte svoji zahradu k nepoznání

Je tu doba zahradních grill party, lenošení na zahradě, zahradních úprav a mnoho jiných možností, které se na zahradě dají dělat. Někdy to ovšem vypadá, jako by zahrada nežila. Květiny nemají správné umístění, nebo jsou jen tak ledabyle zasazené a vypadá to, jako by se o ně nikdo nestaral. Váš zahradní nábytek už také není, co býval a chtělo by to změnu. Navíc je to všude samá tříska. A co teprve nějaká ozdoba či zahradní dekorace? Že také není? V tom případě je určitě čas na změnu.

Dřevěné palety a šikovné ruce

Možná namítnete, že nový zahradní nábytek stojí moc peněz, nebo že nevíte, který si vybrat. Nemáte zkušenosti s úpravou zahrady a raději ji necháte tak, jak je. To by byla ovšem škoda, neboť níže uvedené nápady, Vaši zahradu rozzáří a dají jí šmrnc. Materiál na všechny nápady je tvořen obyčejnými paletami a dřevem, takže si nemusíte dělat obavy z toho, co vše na změnu designu zahrady budete potřebovat. Pokud máte navíc i šikovné ruce, bude to pro Vás hračka.

Manželský pár změnil zahradu k nepoznání

Krásným příkladem, že je to vše opravdu jednoduché, je případ manželského páru, který zdědil velkou zahradu s malým obytným prostorem. Když manželé poprvé zahradu uviděli, rozhodně se netvářili, že by měli obrovskou radost. Zahrada totiž rozhodně nebyla v ukázkovém stavu, nicméně i přesto cítili, že se v zahradě skrývá ohromný potenciál. Rozhodli se tedy, že se spolu pěkně pustí do renovace a udělají ze zahrady ráj na zemi.

Trocha improvizace, kreativity a nadšení

Možná si myslíte, že se jednalo o nějaký bohatý pár, který se rozjel do obchodu a koupil veškeré vybavení že? Kdepak, tento pár neoplýval zrovna hromadou peněz, o to víc měl ale nadšení a touhu se zahradou něco udělat. V opravách se tedy rozhodli improvizovat a použít, co se dá. Hlavním materiálem se tak stala obyčejná paletová prkna a kusy dřeva, které měli k dispozici.

Navíc byli oba dva velmi šikovní, takže samotná oprava zahrady pro ně byla opravdu hračkou. Především jim ale nechybělo nadšení a touha vytvořit si krásnou zahradu, na kterou si rádi o víkendu zajedou, nebo na ní třeba pozvou přátele v rámci oslavy či grill party.

Vše má své místo a řád

Jak tak pomalu, ale jistě pokračovali s opravami a renovací, jejich zahrada se proměňovala v místo, na které je radost pohledět. Díky dřevěným prknům a paletám celá zahrada najednou ožila. Už to nebyla ta nudná a zanedbaná zahrada jako na začátku. Zahradní nářadí mělo své místo na uskladnění a květiny dostaly rovněž každí své místo. Vše tu najednou mělo řád a vypadalo to jako z časopisu.

Pokud i Vy toužíte po změně zahrady, ale nevíte, jak začít, nebo Vás opravdu nic nenapadá, můžete se mrknout do naší galerie, která Vám jistě pomůže a inspiruje. Snadno si tak budete moci vytvořit věci, ze kterých budete mít radost.

Galerie a seznam inspirujících nápadů

Můžete si vytvořit například jedinečné a nadčasové květináče z palet, které se hodí jak na zahradu, tak i třeba na terasu či balkon. Stejně tak si z prken můžete postavit dřevní nebo skladovací prostor pro nářadí. Možností je samozřejmě také houpačka nebo působivá zahradní lavice. Co třeba originální plot, který elegantně oddělí jednotlivé zahradní zóny? Pomocí palet a prken můžete opravit rozbitá místa ve Vašem současném plotě.

Nádherným řešením je také víceúrovňový květináč, který Vám budou všichni závidět. Z palet můžete vystavět hromadu dalších věcí (nábytek, lavičky, lehátka, nebo dokonce i jednoduchou improvizovanou terasu. Možností je opravdu mnoho, záleží jen na Vás, co si vyberete a do čeho se pustíte.

Líbil se vám článek?

Tisk
DŮM A ZAHRADA

Vzala starý kýbl, dala do něho tři dřevěné kůly a…

Ukážeme vám jedinečný nápad na vytvoření hezkého a velice jednoduchého stolečku. Návod je opravdu snadný a zvládne ho zrealizovat úplně…
DŮM A ZAHRADA

Naplnil si latexové rukavice cementem… a pak o 2 dny…

Je jedno, zda máte v plánu vytvořit zajímavou dekoraci na vaši zahradu, nebo chcete někoho postrašit v době, kdy se slaví Halloween.…
DŮM A ZAHRADA

Rakovina v rodině, život i dům v troskách! Kdo je…

Říká se, že ty nejzajímavější osudy píše sám život. A tento příběh je jeden z těch případů, který za to můžeme…
DŮM A ZAHRADA

Rýmovník je univerzální pomocník nejen v boji s nachlazením. Jak…

Rýmovník, nenápadná rostlina, kterou má pro její skvělé účinky doma stále více lidí. Jak naznačuje její název, je vítaným pomocníkem…
DŮM A ZAHRADA

Tato žena změnila svůj život ze dne na den. Dnes…

Myslíte si, že rok je příliš krátká doba, než aby se ve vašich životech něco mohlo dramatiky změnit? Omyl, i…
DŮM A ZAHRADA

Stará bouda byla na likvidaci, ale tento muž ji proměnil…

Pokud máte to štěstí, že bydlíte v domku se zahradou, určitě často přemýšlíte nad tím, jak by se tento prostor dal…