To musíte vyzkoušet! Dřevěné nápady, které dají vaší zahradě nový život. Podívejte se, jak ji můžete nejenom zkrášlit, ale jak ji můžete i prakticky vylepšit. To vše z něčeho tak obyčejného, jako jsou palety -
Menu

To musíte vyzkoušet! Dřevěné nápady, které dají vaší zahradě nový život. Podívejte se, jak ji můžete nejenom zkrášlit, ale jak ji můžete i prakticky vylepšit. To vše z něčeho tak obyčejného, jako jsou palety

Máte velkou zahradu, ale občas to tam vypadá jako na bojišti? Nevíte přesně, jak ji upravit, aby vypadala k světu a vy si na ní mohli užívat radosti rodinného života? Stydíte se na svou zahradu pozvat známé, protože vypadá nudně a sešle? Pokud jste alespoň na jednu z otázek odpověděli ano, tak čtěte dále. Máme pro Vás totiž několik báječných nápadů a tipů, jak svou zahradu vylepšit, tak, že Vám ji budou všichni závidět. A nejsenzačnější na tom, že jejich realizace je naprosto jednoduchá. Zvládnete je tedy připravit úplně sami.

Změňte svoji zahradu k nepoznání

Je tu doba zahradních grill party, lenošení na zahradě, zahradních úprav a mnoho jiných možností, které se na zahradě dají dělat. Někdy to ovšem vypadá, jako by zahrada nežila. Květiny nemají správné umístění, nebo jsou jen tak ledabyle zasazené a vypadá to, jako by se o ně nikdo nestaral. Váš zahradní nábytek už také není, co býval a chtělo by to změnu. Navíc je to všude samá tříska. A co teprve nějaká ozdoba či zahradní dekorace? Že také není? V tom případě je určitě čas na změnu.

Dřevěné palety a šikovné ruce

Možná namítnete, že nový zahradní nábytek stojí moc peněz, nebo že nevíte, který si vybrat. Nemáte zkušenosti s úpravou zahrady a raději ji necháte tak, jak je. To by byla ovšem škoda, neboť níže uvedené nápady, Vaši zahradu rozzáří a dají jí šmrnc. Materiál na všechny nápady je tvořen obyčejnými paletami a dřevem, takže si nemusíte dělat obavy z toho, co vše na změnu designu zahrady budete potřebovat. Pokud máte navíc i šikovné ruce, bude to pro Vás hračka.

Manželský pár změnil zahradu k nepoznání

Krásným příkladem, že je to vše opravdu jednoduché, je případ manželského páru, který zdědil velkou zahradu s malým obytným prostorem. Když manželé poprvé zahradu uviděli, rozhodně se netvářili, že by měli obrovskou radost. Zahrada totiž rozhodně nebyla v ukázkovém stavu, nicméně i přesto cítili, že se v zahradě skrývá ohromný potenciál. Rozhodli se tedy, že se spolu pěkně pustí do renovace a udělají ze zahrady ráj na zemi.

Trocha improvizace, kreativity a nadšení

Možná si myslíte, že se jednalo o nějaký bohatý pár, který se rozjel do obchodu a koupil veškeré vybavení že? Kdepak, tento pár neoplýval zrovna hromadou peněz, o to víc měl ale nadšení a touhu se zahradou něco udělat. V opravách se tedy rozhodli improvizovat a použít, co se dá. Hlavním materiálem se tak stala obyčejná paletová prkna a kusy dřeva, které měli k dispozici.

Navíc byli oba dva velmi šikovní, takže samotná oprava zahrady pro ně byla opravdu hračkou. Především jim ale nechybělo nadšení a touha vytvořit si krásnou zahradu, na kterou si rádi o víkendu zajedou, nebo na ní třeba pozvou přátele v rámci oslavy či grill party.

Vše má své místo a řád

Jak tak pomalu, ale jistě pokračovali s opravami a renovací, jejich zahrada se proměňovala v místo, na které je radost pohledět. Díky dřevěným prknům a paletám celá zahrada najednou ožila. Už to nebyla ta nudná a zanedbaná zahrada jako na začátku. Zahradní nářadí mělo své místo na uskladnění a květiny dostaly rovněž každí své místo. Vše tu najednou mělo řád a vypadalo to jako z časopisu.

Pokud i Vy toužíte po změně zahrady, ale nevíte, jak začít, nebo Vás opravdu nic nenapadá, můžete se mrknout do naší galerie, která Vám jistě pomůže a inspiruje. Snadno si tak budete moci vytvořit věci, ze kterých budete mít radost.

Galerie a seznam inspirujících nápadů

Můžete si vytvořit například jedinečné a nadčasové květináče z palet, které se hodí jak na zahradu, tak i třeba na terasu či balkon. Stejně tak si z prken můžete postavit dřevní nebo skladovací prostor pro nářadí. Možností je samozřejmě také houpačka nebo působivá zahradní lavice. Co třeba originální plot, který elegantně oddělí jednotlivé zahradní zóny? Pomocí palet a prken můžete opravit rozbitá místa ve Vašem současném plotě.

Nádherným řešením je také víceúrovňový květináč, který Vám budou všichni závidět. Z palet můžete vystavět hromadu dalších věcí (nábytek, lavičky, lehátka, nebo dokonce i jednoduchou improvizovanou terasu. Možností je opravdu mnoho, záleží jen na Vás, co si vyberete a do čeho se pustíte.

Tisk
Nezařazené

Zatímco rodiče byli na dovolené, děti změnily jejich byt k…

Dovolená je doba, na kterou se těší snad každý. Celý rok tvrdě pracuje, takže má nárok si na těch pár…
Nezařazené

DNES AKTUÁLNĚ: Rybář chytil podivnou štiku. Nemohl uvěřit tomu, co…

Jste-li vášnivým rybářem, pak pro vás tento příběh bude jako dělaný. V žádném případě se jim ale nenechte úplně pohltit. To,…
Nezařazené

Sešívačka má skrytou funkci, o které ví jen 9% z…

Pracujete v kanceláři? Máte stůl vybavený mnoha kancelářskými pomůckami? Patří mezi ně klasická sešívačka na papíry a jiné dokumenty? Pokud ano,…
Nezařazené

Plněný kuřecí řízek obalený v chlebové strouhance je naprostou delikatesou.…

Chtěli byste vyzkoušet nějaký nový recept, ale už vůbec nevíte, kde ho máte hledat? Kuchařských knih, pořadů, seriálů atd. je…
Nezařazené

ŠOK: Nevěsta ho přinutila vzdát se jeho milovaného psa. Podívejte…

Znáte ten pocit, když vás někdo nutí do něčeho, s čím nesouhlasíte? Nakonec vám ale nezbyde než osobě dát za pravdu…
Nezařazené

Pár koupil opuštěnou stodolu a během 2 měsíců ji proměnil…

Jste mladí a rádi byste bydleli v krásném domě s velkou zahradou? Máte spoustu plánů, jak byste si dům vybavili a co…