David Hampl
6 června, 2019

Mobilní telefon má dnes téměř opravdu každý. A co by to bylo za telefon, kdyby v sobě neměl zabudovaný fotoaparát s kamerou. Nošení kamery na klasické výlety pomalu, ale jistě odeznívá, a pokud nejste vášnivý fotograf nebo přímo kameraman, zřejmě necháte toto zařízení doma. Proč ho s sebou taky vláčet, když můžete použít to v mobilu že? Je to praktičtější a většinou se právě tímto způsobem dají zachytit momenty, které byste v případě klasického natáčení ani zaznamenat nestihli. Právě o tom bude tento překvapivý příběh, který byl zaznamenán právě mobilním fotoaparátem s kamerou.

Výlet s překvapením

Jedna americká rodina se rozhodla, vzít si loď a vyrazit si na krátkou plavbu po moři. Vzhledem k tomu, že počasí jim moc nepřálo, zůstali s lodí jen u pobřeží a užívali si pohodu. Nikoho z nich ani ve snu nenapadlo, že za chvíli budou svědky něčeho, co se jen tak nevidí. A že jim posléze budou všichni závidět, neboť celý svůj zážitek zachytí na kameru, a video se stane hitem.

Původní záměr natáčení

Jak už to bývá, v pobřežních oblastech se v hojné míře vyskytují racci, kteří si zde poletují. V tomto případě si rodina řekla, že si hejno racků natočí na kameru, aby měli nějakou krásnou vzpomínku na krásné odpoledne. Kamery se ujal otec, který poctivě natáčel každý pohyb racků a změnu pozic hejna. Mnohdy ptáci vytvořili opravdu zajímavé kreace, nicméně to nebylo nic v porovnáním s tím, co se stalo pak.

Zničehonic hitem internetu

Ve chvíli, kdy se hejno rozkřičelo a prudce zamířilo k lodi, se otočil i otec s kamerou. Za zádí lodi se dělo něco neuvěřitelného.

  • vlny se rozestoupili,
  • loď se začala houpat a
  • z hlubiny se nevynořil kraken,

ale rodinka největších ryb, a zároveň největších živočichů na světě, plejtvák obrovský. To se rozumí, že všem spadla brada a nadšeně hleděli na ten úžas. Něco takového se totiž jen tak někomu nepoštěstí. Jeden možná, ale hned celá skupina plejtváků? To je prostě úžasné. Ryby se sice na hladině dlouho neohřáli, neboť za chvíli byly zase v hlubinách, ale pro rodinu to byl zážitek na celý život. Z videa, které natočili a následně vložili na internet, se rázem stal hit.

Sdílejte článek