David Hampl
3 listopadu, 2019

Mluví se o ní jako o té nejzákeřnější nemoci, což je samozřejmě pravda. A také se o rakovině mluví jako o chorobě, která může přijít znenadání. To až takový pravda být nemusí, jelikož je mnoho typů rakoviny a u některých můžete s předstihem zjistit, že vám hrozí. Jak? Plně postačí, když si budete všímat svého těla a jednotlivých signálů, které vysílá. Je jich celkem 7 a toto jsou ony.

Krev ve stolici

Pozorujte ji a pokud se objeví, nebo se objeví na toaletním papíru, raději navštivte lékaře. Nemusí to být vždy rakovina, jelikož se může jednat i o hemoroidy. I ty je ale na místě řešit lékařskou péčí.

Nadýmání a bolesti břicha

Pokud sníte něco, co bolesti břicha a nadýmání způsobuje, je celkem jasné proč se to děje. Pokud ale nic takového nejíte, a stále se problémy objevují, může to být jeden ze symptomů možné rakoviny střev.

Únava a slabost

Spíte dostatečně, příliš nesportujete, ale stále se cítíte unavení a slabí? Pozor na to, jelikož problém může být právě ve vašich střevech a nikde jinde.

Úbytek váhy

Pokud člověk hubne, je samozřejmě rád. Když je to ale úbytek hmotnosti, který je nevysvětlitelný a je také velmi rychlý, je na místě zajít za lékařem a nechat se vyšetřit. Hlavně potom oblast střev.

Potřeba jít na toaletu

Máte pocit, že potřebujete na toaletu, ale když zasednete tako se nic neděje? A toto se děje i několikrát za den? Tento fakt rozhodně nepodceňujte, jelikož s vašimi střevy něco není v pořádku.

Změna barvy kůže

Zbarvuje se vám přirozená kůže spíše do žlutého odstínu? Nebo dokonce začíná také blednout? Pokud ano, může to taktéž znamenat na problém ve střevech. A to včetně nebezpečné rakoviny.

Rakovině chodí mnoho lidí doslova naproti

Kdy si těchto příznaků všímat o to více? Pokud nežijete zdravě a pokud této rizikové nemoci doslova jdete naproti. Co může rakovinu způsobovat? Je to špatná životospráva, je to obezita, nezdravá strava, jídlo s prázdnými kaloriemi, je to bílá mouka, nedostatek vlákniny, mnoho živočišných tuků, ale je to také kouření a alkohol. Toto všechno je rizikem.

Sdílejte článek