Tohle bylo opravdu šokující. Na kameru bylo zaznamenáno, jak velmi malé dítě během nepozornosti rodičů spadlo do bazénu. Silné povahy by se na toto video rozhodně neměly dívat. Byl to velký šok! -
Menu

Tohle bylo opravdu šokující. Na kameru bylo zaznamenáno, jak velmi malé dítě během nepozornosti rodičů spadlo do bazénu. Silné povahy by se na toto video rozhodně neměly dívat. Byl to velký šok!

Zabezpečit dům tak, aby zde malým dětem nehrozilo nebezpečí, je důležitým úkolem každého rodiče. Přesto může stačit jenom malá chvilka nepozornosti a velký problém je na světě. A to se stalo právě tomuto malému roztomilému dítěti, které se rozhodlo, že bude prozkoumávat svět. Bohužel si vybralo poměrně špatné místo, a to okolí domu s bazénem. Stačila drobný nepozornost rodičů a najednou se stalo něco, z čeho by se většině lidem zastavilo srdce.

Dítě spadlo do nezabezpečeného bazénu

Bazén se může hodit na osvěžení, ale i na vodní radovánky. A ti i s dětmi. Vždy by se ale mělo myslet také na jeho dobré zabezpečení, proti pádu. Třeba i domácích zvířat, ale hlavně dětí. To se v tomto případě nestalo a tak potomek přichystal pro své rodiče poměrně krušné chvilky. Blížil s k bazénu a najednou se stalo to, co by si žádný z rodičů nepřál zažít. Dítě totiž do bazénu spadlo.

Neměl ho kdo zachránit

Situace byla o to šokující, že poblíž nebyl žádný dospělý a vše nasnímala jenom kamera, která měla původně sloužit k zabezpečení objektu. Je na ní vidět, jak pes otevírá dveře na terasu a najednou z ní vychází malé dítě. Jde na okraj bazénu a po chvíli do něho padá. Je to hrůzostrašná situace. Poblíž totiž nebyl žádný dospělý, který by mohl zakročit. Dítě navíc bylo oblečené v dupačkách a je jasné, že jakmile se nasákly vodou, začaly ho táhnout k zemi.

Dítěti na pomoc nikdo nepřispěchal. Přesto bylo zachráněno

Šokující bylo, že dlouhé vteřiny bylo ve vodě, kde se zmítalo, ale stále zde nebyl nikdo poblíž, aby mu pomohl. Přesto se neutopilo, ale bylo zachráněno. Jak je to možné? Prostě vědělo, co má v danou situaci dělat. Nebyly to ale jeho instinkty, které mu pomohly. Bylo to něco úplně jiného. Byly to naučené věci. Toto dítě vědělo, že když spadne do vody, nesmí se zmítat a nesmí kolem sebe kopat. Musí se uklidnit, zaujmout polohu na zádech a volat o pomoc. A přesně to se také stalo.

Rodiče vděčí programu Infant Swimming Resource

Důvodem, že se dítě zachránilo, je to, že absolvovalo unikátní kurz plavání v programu s názvem Infant Swimming Resource. Tento program byl založený již v roce 1966 a není zaměřený na běžné plavání kojenců, jako je tomu ve většině kurzů po celém světě. Tento program se zaměřuje na to, aby děti naučil, jak se mají chovat pokud jsou v nebezpečí. Naučí je, že je voda unese, pokud zaujmou tu pravou polohu. Potom se neutopí a mohou volat o pomoc. Tento případ je jasným důkazem toho, že program funguje. A rodiče by neměli váhat se zapsáním, jelikož jak je vidět, v případě nepozornosti pomáhá zachraňovat životy. Podívejte se.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Kamera na chodbě zachytila velké drama. Na schodišti nebylo instalováno…

Kamery na chodbách jsou zde hlavně proto, aby hlídaly naši bezpečnost a aby mohly pomoci odhalit různé trestné činy, nebo…
ZE ŽIVOTA

Tato rodina moc chtěla psa. A tak se vydala do…

Mít psa není dnes až tak nic výjimečného. Někteří ho mají jako člena své rodiny, jiní ho mají zase jako…
ZE ŽIVOTA

Cyklista během svého výletu uviděl ležícího psa, který v zubech…

Muž se jel projet na kole a když vyjížděl tak rozhodně nečekal, co ho na jeho cestě potká. K čemu zde…
ZE ŽIVOTA

Jednoho dne uviděl muž své sousedy, jak vyklízejí svůj dům,…

Že se lidé stěhují třeba za partnerem nebo partnerkou, že se stěhují za prací, nebo třeba z bytu do domu, to…
ZE ŽIVOTA

Tyto děti se narodily předčasně a lékaři měli co dělat,…

Každé těhotenství by mělo v ideálním případě trvat kolem 9 měsíců. Bohužel se mohou objevit i komplikace a v tom případě dojde…
ZE ŽIVOTA

Tato starší paní ve věku 77 let šla k bankomatu,…

I když si mnozí lidé myslí, že starší osoby stále žijí v minulých dobách, není tomu tak. Řada z nich se dokázala…