Tohle bylo opravdu šokující. Na kameru bylo zaznamenáno, jak velmi malé dítě během nepozornosti rodičů spadlo do bazénu. Silné povahy by se na toto video rozhodně neměly dívat. Byl to velký šok! -
Menu

Tohle bylo opravdu šokující. Na kameru bylo zaznamenáno, jak velmi malé dítě během nepozornosti rodičů spadlo do bazénu. Silné povahy by se na toto video rozhodně neměly dívat. Byl to velký šok!

Zabezpečit dům tak, aby zde malým dětem nehrozilo nebezpečí, je důležitým úkolem každého rodiče. Přesto může stačit jenom malá chvilka nepozornosti a velký problém je na světě. A to se stalo právě tomuto malému roztomilému dítěti, které se rozhodlo, že bude prozkoumávat svět. Bohužel si vybralo poměrně špatné místo, a to okolí domu s bazénem. Stačila drobný nepozornost rodičů a najednou se stalo něco, z čeho by se většině lidem zastavilo srdce.

Dítě spadlo do nezabezpečeného bazénu

Bazén se může hodit na osvěžení, ale i na vodní radovánky. A ti i s dětmi. Vždy by se ale mělo myslet také na jeho dobré zabezpečení, proti pádu. Třeba i domácích zvířat, ale hlavně dětí. To se v tomto případě nestalo a tak potomek přichystal pro své rodiče poměrně krušné chvilky. Blížil s k bazénu a najednou se stalo to, co by si žádný z rodičů nepřál zažít. Dítě totiž do bazénu spadlo.

Neměl ho kdo zachránit

Situace byla o to šokující, že poblíž nebyl žádný dospělý a vše nasnímala jenom kamera, která měla původně sloužit k zabezpečení objektu. Je na ní vidět, jak pes otevírá dveře na terasu a najednou z ní vychází malé dítě. Jde na okraj bazénu a po chvíli do něho padá. Je to hrůzostrašná situace. Poblíž totiž nebyl žádný dospělý, který by mohl zakročit. Dítě navíc bylo oblečené v dupačkách a je jasné, že jakmile se nasákly vodou, začaly ho táhnout k zemi.

Dítěti na pomoc nikdo nepřispěchal. Přesto bylo zachráněno

Šokující bylo, že dlouhé vteřiny bylo ve vodě, kde se zmítalo, ale stále zde nebyl nikdo poblíž, aby mu pomohl. Přesto se neutopilo, ale bylo zachráněno. Jak je to možné? Prostě vědělo, co má v danou situaci dělat. Nebyly to ale jeho instinkty, které mu pomohly. Bylo to něco úplně jiného. Byly to naučené věci. Toto dítě vědělo, že když spadne do vody, nesmí se zmítat a nesmí kolem sebe kopat. Musí se uklidnit, zaujmout polohu na zádech a volat o pomoc. A přesně to se také stalo.

Rodiče vděčí programu Infant Swimming Resource

Důvodem, že se dítě zachránilo, je to, že absolvovalo unikátní kurz plavání v programu s názvem Infant Swimming Resource. Tento program byl založený již v roce 1966 a není zaměřený na běžné plavání kojenců, jako je tomu ve většině kurzů po celém světě. Tento program se zaměřuje na to, aby děti naučil, jak se mají chovat pokud jsou v nebezpečí. Naučí je, že je voda unese, pokud zaujmou tu pravou polohu. Potom se neutopí a mohou volat o pomoc. Tento případ je jasným důkazem toho, že program funguje. A rodiče by neměli váhat se zapsáním, jelikož jak je vidět, v případě nepozornosti pomáhá zachraňovat životy. Podívejte se.

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Starší babička neměla v obchodě u pokladny dostatek peněz, v…

I přesto, že žijeme v době, kdy každý má všeho dostatek, ve skutečnosti to může být úplně jinak. Žijí mezi námi…
ZE ŽIVOTA

Kočka se vkradne do postele nemocného dítěte. To, co tam…

Určitě jste se už někdy setkali s příběhem, který ukazoval, jak neuvěřitelně silné pouto může vzniknout mezi zvířetem a člověkem. Zvířata…
ZE ŽIVOTA

Zdá se, že není cesta zpět: nádherná slavná herečka se…

Vypadá to, že osud si nevybírá. Mnohdy může postihnout i toho, komu se v profesním životě daří a kdo je velmi…
ZE ŽIVOTA

Chlapec umírá 24 hodin poté, co ho lékař pouští domů…

Zácpa je nepříjemná věc, ale rozhodně by se neměla podceňovat. O to horší je to v tom případě, kdy ji podcení…
ZE ŽIVOTA

Obyčejná fotka se ukázala jako srdcervoucí. Málokdo v době focení…

Už dávno nežijeme v době, kdy bychom se báli že fotografie kradou duše. Naopak. Fotografie jsou možností, jak se dají zachovat…
ZE ŽIVOTA

Její dcera spala, když matku vzbudil hlasitý štěkot jejich psa,…

Psi už dávno nejsou jenom hlídači našich příbytků. Velmi často se jedná o plnohodnotné členy našich rodin. Nejenom, že psi…