Tohle je důvod, proč dveře ve veřejných toaletách nejsou až k podlaze

Veřejné záchodky rozhodně nejsou příjemným místem na návštěvu, nicméně mnohdy nám nic jiného nezbývá. Když je potřeba, tak prostě musíme a jsme rádi za jakoukoliv možnost. Možná jste si všimli, že záchody na veřejných místech nemají dveře až k podlaze. Víte proč? My vám dnes řekneme několik skvělých důvodů, které to nádherně vysvětlují.

Snadnější očista a pomoc

Snadnější očista: Jedním z hlavních důvodů je péče o záchody a jejich očista. Veřejné záchody se musí neustále utírat a umývat. Volný prostor pod dveřmi je ideální, protože uklízeči nemusí neustále otevírat dveře a očista je snadnější.

Rychlejší pomoc zraněnému: Dalším důvodem je snadnější odhalení, když se někomu na záchodě přihodí neštěstí, například člověk upadne. Ve většině případech si toho všimneme díky vyčnívající části jeho těla. Záchrana je tak rychlejší a pravděpodobnější.

Odhalení nevhodného chování: Dveřní prostor pomáhá také odhalit nevhodné chování na záchodech, například schůzku páru muže a ženy na jednom záchodku. Jistě víte, že záchody bývají odděleny a toto pravidlo by se mělo dodržovat. Bohužel se občas stává, že uklízeči nebo strážci nevhodné chování díky dveřím odhalí.

Volno nebo obsazeno?

Levnější konstrukce: Tím, že jsou dveře menší, je na ně použito i méně materiálu, čímž lze výrazněji ušetřit.

Lepší odvětrávání: Díky většímu odvětrávacímu prostoru ve spodní části, dochází k lepšímu proudění vzduchu a tím lepšímu odstraňování nepříjemného zápachu.

Volno nebo obsazeno: Nemusíte klepat na každé dveře a ptát se, zda je obsazeno. Stačí se opatrně ohnout a podívat se skrze prostor.

Únikový východ

Úniková cesta: v případě, že se dveře zaseknou, můžete bez problému podlézt a přivolat rychle odbornou pomoc.

Rychlejší frekvence: Díky tomu, že si před kabinku může někdo stoupnout a čekat, až se uvolní, zrychlí se frekvence jejich používání, což je u veřejných záchodů očekávané.

Podání toaletního papíru: Když vám dojde v kabince toaletní papír, můžete požádat sedícího vedle o podání pod dveřmi nebo přímo uklízeče.