David Hampl
11 ledna, 2020

Všem lidem byl lhostejný osud umírajícího vlka, a pouze jeden člověk se rozhodl mu pomoci. Toto je příběh, který vám dokáže rozpumpovat srdce a uvědomit si, že například i vlk je živá bytost, která si zaslouží pomoci. Možná se po přečtení tohoto článku mnoho vás chytí za srdce a příště pomůže jako jeden muž, jenž tomuto vlkovi zachránil život.

Vyděšený vlk

Bezprostředně poté, co vlk byl sražen autem, sotva vlezl do nejbližšího příkopu. Vzhledem k silné srážce, byla jeho zadní noha byla imobilizována. Nemohl se tedy hýbat a neměl jinou možnost než čekat na smrt hladem. Nebyl to ovšem jeho konec, protože se našel jeden muž, který se rozhodl mu pomoci, i přesto, že ostatní vlka míjeli obloukem. S největší pravděpodobností vlk byl velmi vyděšený, protože si zřejmě nedokázal představit, že by ho někdo mohl ušetřit a chtít mu pomoci.

Farmáři ho nesnáší

Na rozdíl od ostatních příslušníků svého druhu, arabští vlci žijí v malých hejnech v Izraeli a Jemenu. Příroda jim neposkytla velké tělo, a proto vypadají spíše jako malí psi. Na druhou stranu, je místní farmáři opravdu nesnáší, protože se velmi často dostávají na jejich zemědělskou půdu a kradou jim krmivo pro dobytek. Není tedy divu, že když se vlk zaběhl na vedlejší silnici, řidič ho srazil. Vlk pocítil neuvěřitelnou bolest a s velkými obtížemi se dostal na stranu silnice do příkopu. V tomto špatném stavu už mohl jen čekat na smrt.

Zdravý vrácen do přírody

Měl však štěstí, že byl spatřen dalším řidičem, který nezůstal lhostejný a odvezl chudáka vlka k veterináři. Na rentgenu bylo jasně vidět, že zvíře má zlomenou zadní nohu. Bezprostředně po operaci s anestezií mu byla noha dána do sádry. Když byl po rehabilitaci, odešel do útulku pro zvířata. O pouhé čtyři měsíce později byl uvolněn zpět do volné přírody. Po příjezdu do přírody pracovníci útulku otevřeli klec a čekali až vyjde ven. Za prvé, to našel otupělost. Naděje na návrat domů ho však úplně opustila. O něco později však vyběhl ze své klece. Běžel bez zastavení si opět užívat svobody.

Sdílejte článek