Tohle jsou patrně nejvzácnější orchideje na světě. Z jakého důvodu? Vypadají běžně, ale až do doby, než začnou kvést. Proč? Najednou se zjeví tvář opice. A to přímo v jejich květu. Jak je to vůbec možné?

Orchideje jsou samy o sobě velmi zajímavé květiny. Nutno ale říci, že je jich velké množství. Existuje tedy nepřeberné množství druhů a některé lze označit za opravdu velmi výjimečné druhy. A to hlavně proto, že mohou mít zajímavý vzhled. Toto je jeden případ za všechny. Na první pohled sice mohou vypadat běžně, ale když se podíváte blíže, zjistíte něco zcela výjimečného. Už jste podobnou květinu viděli?

V květu se skrývá opičí tvář!

Možná vám většina květin přijde stejná. A tak tomu také ve skutečnosti je, jelikož jejich květy se liší až na detaily. To se ale o této orchideji říci nedá, jelikož ta se rozhodně vymyká všemu, co jste doposud viděli. Pokud tomu nevěříte, tak se na ni zaměřte blíže. Tedy na její květ. Co v něm vidíte? Ano, je to opičí tvář. Je jasné, že kdo tuto rostlinu uvidí, ten od ní nemůže odtrhnout oči. Pokud jste něco takového ještě neviděli, musíte se podívat. Toto je opravdu něco, co nevidíte jenom tak někde.

Čtěte také: Co radí hvězdy na Nový rok? Tato doporučení jsou pro vás klíčová

Jak je to vůbec možné?

Není na tom nic výjimečného. Prostě je květ tvarovaný tak, že nám lidem připomíná právě opičí tvář. Kdybychom opici nikdy v životě neviděli, pravděpodobně nám přijde daný květ běžný, jako kterýkoliv jiný. Takto je však daná rostlina velmi unikátní. I proto je o ní takový zájem. A tak třeba na botanických výstavách, nebo v botanických zahradách patří mezi ty, o které je největší zájem v souvislosti s návštěvností. Nedivíme se. Nebo jste snad už někdy něco podobného viděli?

Pocházejí z Japonska

A kde je jejich domovina? Je to Japonsko. Zde se poprvé objevil jejich základní druh. A díky zkušenostem místních botaniků a pěstitelů došlo k tomu, že se rostlina začala různě modifikovat a dnes má  opičí tvář hned několik jednotlivých druhů. Velkým pozitivem je také to, že ji nemusíte jezdit obdivovat jenom do této daleké země, jelikož ji najdete i v Evropě. A to díky pěstitelům, které tolik fascinuje.