Tohle musíte vidět! Tento mladý muž si zaslouží obdiv nás všech. Proč? Jelikož se láskyplně stará o svou babičku. Co předvedli? Nejdojemnější tanec, který jí opět vykouzlí radost na tváři. Zaručeně vás dostane do kolen! -
Menu

Tohle musíte vidět! Tento mladý muž si zaslouží obdiv nás všech. Proč? Jelikož se láskyplně stará o svou babičku. Co předvedli? Nejdojemnější tanec, který jí opět vykouzlí radost na tváři. Zaručeně vás dostane do kolen!

Tohle je dojemný příběh chlapce, který miluje svoji babičku. Ta se o něj starala, když byl malý, on ji teď navrací její láskyplnou péči. Babička, kterou sužuje Alzheimerova choroba, si ale stále pamatuje, jaké to je zatančit si na pořádnou písničku. A od toho tu je její vnuk, Jarryd Stoneman, aby jí tento pocit připomenul.

Kouzelná moc hudby

Babička Jarryda Stonemana je obdivuhodná žena, která si i přes svoji špatnou zdravotní kondici umí vychutnat hezkou hudbu – to je něco, v čem ji nezabrání ani zákeřná nemoc, kterou trpí (Alzheimerova choroba). Její obrovskou oporou je její vnuk Jarryd Stoneman, který se o svoji babičku stará a tráví s ní velkou spoustu času.

Vzhledem k tomu, že jeho babička miluje hudbu, tak jí Jarryd každé ráno ladí oblíbené stanice na rádiu. Jednoho ráda ale narazil na písničku, která mu vnukla výborný nápad – zatančit si s touhle důležitou ženou jeho života.

Když mi bylo sedm let, máma mi řekla…

Tak začínají slova písničky, jejíž melodie začne hrát z rádia. Jde o písničku 7 Years (7 let). Tato písnička:

  • Je zpívána Lukasem Grahamem
  • Je z roku 2015
  • Byla sedmým nejprodávanějším songem roku 2016
  • Dodnes se drží na vysokém místě popularity

Když se člověk podívá na začátek videa s Jarrydem Stonemanam, nejspíš by ho nenapadlo, že tento potetovaný mladý muž se právě chystá na velice laskavé gesto – ale alespoň je vidět, že vzhled může opravdu klamat.

Krátce po tom, co začne písnička hrát, se na scéně objeví i křehká stará žena, které Jarryd pomáhá. Zatímco ji podpírá, vyzve ji k tanci. Stará paní souhlasí a začíná nejdojemnější tanec vnuka a nemocné babičky.

Štěstí, které vyzařuje ze staré paní, je jasně vidět i přes obrazovku. Tento tanec dojal celý svět. Snad tato událost inspiruje víc vnoučat, aby se více věnovali svým prarodičům. Znamená to pro ně mnohem více, než bychom si mohli myslet.

https://www.facebook.com/jarryd.stoneman/videos/1050698954988809/

Líbil se vám článek?

Tisk
ZE ŽIVOTA

Naše životy se mohou změnit nejenom ze dne na den,…

V současné době je to tak, že se lidé do rodičovství příliš neženou. Jejich rodiče již začínají být nervózní a mají…
ZE ŽIVOTA

Kdo je tou nejdůležitější osobou ve vašem životě? Není to…

Máma, maminka, mamina, mamča, mamka i mamulka. To je jen několik označení pro osobu, která nám dala život, pro osobu,…
ZE ŽIVOTA

Pamatujete, jak se žilo v 70. a také v 80.…

Třeba jste tuto dobu zažili, třeba jste se narodili až později. Ať tak nebo onak, je zajímavé ohlédnout se zpět…
ZE ŽIVOTA

Přesvědčte se o tom, že mateřská láska nezná hranic! Žena…

Mateřská láska je to, co spojuje všechny savce. Každá maminka, která svého potomka kojí, si k němu vytvoří velice silný vztah.…
ZE ŽIVOTA

Nebudete věřit tomu, co jedna žena udělala pro zraněného psa.…

Jedno známé rčení říká, že pes je nejlepší přítel člověka. V České republice to platí zcela jednoznačně, neboť psi jsou u…
ZE ŽIVOTA

Česká paterčata vyvolala poprask ve chvíli, kdy spatřila náš svět.…

Česká paterčátka rostou jako z vody! Druhého června už oslavily šesté narozeniny. Do školy se ale zatím nechystají, a ještě si…