David Hampl
28 května, 2019

V dnešní době lidé skoro neodkládají mobil z rukou. Stal se našim nezbytným pomocníkem a asistentem takřka při všem. Už si ani možná nedovedeme představit, že bychom na dovolenou odjeli bez mobilu. Co bychom tam dělali? Jak bychom fotili? A co kdyby se zrovna na sociálních sítích dělo něco zajímavého a vy to nemohli lajkovat?

Asi všichni se shodneme, že tato posedlost mobilními telefony je opravdu hrozná. Je pro nás do jisté míry i destruktivní a může skutečně ohrožovat i naše zdraví a psychickou pohodu. Lidé mobily využívají zejména k tomu, aby zaznamenávali na foťák každý detail svého života. Co jedí, co nosí, kde jsou a co dělají. Také vás to občas už rozčiluje?

Podobně na tom nejspíš byli i tito manželé z Ameriky. Zaplatili si výlet na lodi a samozřejmě si z něj chtěli odnést nějaké vzpomínky. A dokonce se jim poštěstilo pořídit opravdu nečekané záběry! Jaké to byly?

Šok uprostřed moře

Byla to vlastně jen obyčejná výletní plavba, která měla zahrnovat sledování ptáků a okolní krajiny. A skutečně – ptáky se podařilo najít a bylo vidět, jak krouží po moři a ve vzduchu vytváří zajímavé obrazce. To však ani zdaleka nebylo to, co činí jejich záběry tak jedinečnými. Jejich video se doslova přes noc stalo hitem internetu.

A za vše můžou nikoliv ptáci, ale něco mnohem většího. Na záběrech můžete vidět, jak turista natáčí ptáky, kteří krouží po nebi. Turista je hlasitě obdivuje, ale to nemá ani tušení, jaký šok ho za minutu čeká. Samotní ptáci jsou totiž úplně nic oproti tomu, co za moment uvidí. Vlastně i ti samotní opeřenci byli dost šokovaní.

Najednou se totiž ozve zvuk, kamera se stočí a těsně od lodi se zaráz vynoří několik obřích keporkaků. A pokud nevíte, jak si keporkaka představit, tak je to opravdu ohromná velryba, která dosahuje délky klidně i 15 metrů a váhy až 25 tun. To je tedy docela kolos, že?

A představte si, že se několika takových obrů vynoří sotva pár metrů od loďky, na které plujete! Keporkaci nejsou nebezpeční, ale i obyčejná vlna, kterou způsobí by vás mohla pěkně smést do moře. A samozřejmě autor videa se svým šokem ani trouchu netají a celá loď také raději opouští místo dění.

Náhoda je blbec

No jak se říká - náhoda je blbec a takováto příhoda se vám může udát zcela nečekaně. Štěstí, že samým šokem autor videa neupustil mobil do moře. Přišli bychom o tyto jedinečné záběry, které rozhodně berou dech. A tak je možná občas dobře, že si máme tendenci všechno fotit a natáčet. Jinak by se k nám tyto záběry nikdy nedostaly.

Takže až vy příště pojedete na dovolenou, možná se vám taky takový úlovek poštěstí a vaše video se pak stane podobným hitem internetu. Bylo by to docela hezké, kdyby se vám ty hodiny strávené focením a natáčením konečně vyplatily, no ne?

Sdílejte článek