David Hampl
30 června, 2019

Pravidelné očkování psů je naprosto nezbytné, pokud chcete mít svého mazlíčka dokonale zdravého. Je jasné, že zodpovědní majitelé na očkování chodí vždy pravidelně. Potom tu jsou ti méně zodpovědní, kteří to spíše flákají, ale přesto chodí také. Je to ale ještě třetí skupina, kam patří tato žena. Podle některých si psa neměla nikdy pořizovat. Tato žena s ním šla na očkování až po několika letech. A když doktor daného psa viděl, byl v šoku. Proč?

Pes neměl téměř žádnou srst

Když lékař psa uviděl, nemohl uvěřit vlastním očím. Pes, kterého žena přinesla, byl úplně zubožený. To proto, že na těle neměl skoro žádnou srst. Té měl opravdu jenom minimum. Následně zjistil, že žena s ním po celých 5 let nebyla u žádného lékaře a jeho celkový zdravotní stav nijak neřešila. A myslela si, že je vše v pořádku a pes má takto vypadat. To lékaře šokovalo ještě více. Psa jí ihned odebral a postaral se o to, aby dostal okamžitou a nezbytnou péči.

Šokovalo i to, jak se žena o psa starala

Ještě šokující bylo, že lékař později zjistil, že srst pejska není jenom vypadaná, ale že má také poškozenou a jakoby spálenou kůži. A to plošně. I tady se zeptal ženy, jak je to možné. Opět přišel velký šok, když žena popisovala postupy, jak svého psa léčila. Zmínila, že se u něho objevily blechy a tak se rozhodla použít to, co má doma. A to práškový čistič na koberce, který psovi nasypala na srst, nechala působit a poté pomocí vysavače vysála. V tu chvíli bylo jasné, že dané popáleniny jsou právě od daného chemického a nebezpečného čističe. Nejenom, že si žena myslela, že tato péče zabere, ale také řekla, že ji zvolila proto, aby nemusela vyhazovat peníze za drahé veterináře.

Psa se naštěstí vzdala

Lékař nejenom že psovi poskytl potřebnou první péči, ale také apeloval na ženu, že se o něho stará špatně, že ho nezvládá a že by se ho měla vzdát. Ta nejprve nesouhlasila, ale po dlouhém přemlouvání a vyhrožování úřady došlo k tomu, že se ho naštěstí vzdala a nechala ho u lékaře v ordinaci. Ten mu mohl ošetřit poškozenou kůži, ostříhal mu drápky, provedl další vyšetření a poté ho nechal odvést do útulku, kde mu byla věnována každodenní další zdravotní péče.

Vše nakonec dopadlo tak, jak mělo

I když byl veterinář zděšený a obával se toho, aby vše nedopadlo špatně, mohl na konci přijít s dobrou zprávou. S každým týdnem bylo vidět, jak se pejsek zotavuje a také bylo vidět, jak mu roste srst a jak má opět radost ze života. Už proto zbývala jenom jedna jediná věc. A jaká? Bylo třeba najít mu nové majitele. To nebylo zase až tak těžké, jelikož kdy byl opět v pořádku, vypadal krásně. A tak netrvalo dlouho a do útulku přišli lidé, kteří si ho oblíbili a kteří si ho také osvojili. A tak celý příběh o zuboženém pejskovi dopadl dobře. A ponaučení? Nezkušení majitelé by si psy neměli vůbec pořizovat.

Sdílejte článek