David Hampl
29 května, 2019

To, jak se chovají někteří lidé, to je doslova nepochopitelné. Zvláště, když dokážou týrat nevinné zvíře v podobě krásného psa. Jsou daní lidé nemocní, nebo u nich převládá hněv a pocity agrese? Nebo co je vede k tomu, že něco tak hrozného udělají? Kdo si přečte tento příběh, ten opravdu nechápe, jak je něco takového možné. Nedivíme se.

Tento pes vypadal zvláště

Stál u silnice, ale na první pohled nebyl jako řada jiných psů. Jeho srst totiž byla něčím pokrytá. byla lesklá a zároveň také lepkavá. Když se dva muži rozhodli prozkoumat, co je na něm divného, nemohli uvěřit vlastním očím. Viděli psa, jehož srst byla pokrytá velmi silnou vrstvou smůly. A to od hlavy až k patě. Bylo vidět, že je mu daná situace nejenom nepříjemná, ale že také dochází k tomu, že začíná kolabovat, jelikož nemá tolik sil. Oba dva se rozhodli, že ho zde nemohou nechat, ale že mu musí pomoci.

Čím byl pes politý?

Ukázalo se, že to nebyl jenom obyčejný olej. Že se jednalo o nějakou směs oleje a smůly. Pokud by šlo o běžný olej, bylo by celkem jednoduché psa umýt. Jelikož se ale v dané směsi nacházela také pryskyřice, bylo umytí nemožné. I z tohoto důvodu pes opravdu trpěl jak po psychické stránce, tak samozřejmě i po té fyzické. Naštěstí se objevili dva muži, kterým nebyl jeho osud lhostejný.

Organizace Zoonosis Lanus mu věnovala požadovanou péči

Muži psa odvezli k dobrovolníkům z organizace Zoonosis Lanus. Právě ti se starají o opuštěná zvířata a všemožně jim pomáhají. Nutno říci, že pro ně byl nález tohoto psa poměrně nečekaný, jelikož něco tak hrůzného nikdo z nich ještě neviděl. Okamžitě se pustili do požadované péče. Nutno říci, že nezabírala ani teplá voda, ani mýdla a šampony, ani speciální prostředky. Smůla stále držela na jeho srsti a bylo nutné jednat, jelikož čas pomalu utíkal.

Nakonec se povedlo pořídit speciální olej, který je určený na odstraňování smůly. V danou chvíli nebyla jiná možnost a tak došlo k jeho použití. Ukázalo se, že není tak účinný jak se očekávalo, ale funguje. Dobrovolníci zvali do rukou špachtle a s využitím daného oleje začali smůlu odstraňovat. Šlo to velmi pomalu a spotřeba byla velký. Ale dařilo se. Celá péče zabrala necelých 10 hodin a vypotřebováno bylo na 15 litrů tohoto oleje.

Jak to dopadlo? Pejsek byl zachráněn

Jak celý tento příběh dopadl? Pro psa naštěstí velmi dobře, jelikož se ho podařilo zachránit. Když byl kompletně očištěný, tak dobrovolníci z organizace nemohli věřit vlastním očím. Proč? Jelikož se jednalo o opravdu nádherného pejska, který byl doslova k zulíbání. Nikdo nemohl pochopit, proč mu to někdo udělal.

Jak dopadl viník?

Bohužel, to je na celém příběhu to nejsmutnější. Viník tohoto hrůzného činu se zatím nenašel. Celá věc však byla předána policii, jelikož v tomto případě se jedná o prokazatelné týrání zvířat, proti kterému je rozhodně nutné zakročit.

https://www.facebook.com/100000160218166/videos/1717057281642929/

Sdílejte článek