David Hampl
25 ledna, 2019

Přímo na zahradě se objevila tato celkem zajímavá a rozhodně i záhadná věc. Na první pohled totiž vypadala jako běžné vejce. Stačilo se ale podívat podruhé a bylo to něco jiného. Žena, která ho našla, si na začátku opravdu myslela, že neobjevila nic zvláštního. Že objevila klasické vejce. Když se k němu naklonila a podívala se blíže, měla z toho málem šok. Obyčejné vejce to rozhodně nebylo.

Vypadalo jinak

Z větší dálky bylo nerozeznatelné a tak si řekla, že to nemůže být nic jiného, než vejce. A tak přišla blíže a už začínala tušit, že se jedná o něco jiného. Že to obyčejné vejce rozhodně není. V tu chvíli začala dumat nad tím, co to vlastně je a jak se jí to na zahradě dostalo. Proto se k tomuto předmětu ohnula, podívala se ještě blíže a byla zcela šokovaná. V její kůži by byl šokovaný naprosto každý.

Kde se to vzalo?

Vypadalo to zcela jinak a ženu zcela šokovalo to, jak dané vejce vůbec vypadá. Nikdy na světě něco podobného neviděla. Najednou si začala říkat, zda to není věc, která by spadla například z vesmíru, nebo zda to není tvor zavlečený z jiného kontinentu. Pochopitelně zalarmovala své okolí a také odborníky. Všichni její přátelé měli šok z toho, co našla. Šok měli i odborníci. Ale spíše pozitivní. Její nález byl totiž velmi vzácný.

Druh unikátní houby

Co se ženě podařilo najít a z čeho byla tak šokovaná? Je to druh unikátní houby, která není tak běžná a když se objeví, je to velká událost. Z dálky může vypadat jako vejce, ale z blízka doslova jako nějaký mimozemský tvor. Zvláště, pokud skutečně roste. Pokud se podíváme na to, jak se daná houba jmenuje, tak její originální název je Clathrus archeri. Kdo by ji našel na svém pozemku, ten bude opravdu hodně překvapen. Následující video vám ji dokonale charakterizuje. V tu chvíli jistě dáte žene za pravdu, že šok byste rozhodně měli i vy.

Sdílejte článek