David Hampl
6 června, 2019

Máte malé dítě, které ještě neumí moc mluvit, ale vydává jen nesrozumitelné zvuky? V tom případě by Vás mohl tento příběh zaujmout. Zaujmout by Vás mohl ještě o to více, pokud máte doma také kočku. Děj, který se odehrál v jedné rodině Vás příjemně překvapí a rozhodně Vám zlepší zachmuřenou náladu.

Setkání hlavních hrdinů

V kuchyni jedné americké rodinky se procházelo malé dítě a zřejmě přemýšlelo co by vyvedlo. V tom spatřilo kočku, jak si spokojeně sedí u dveří a dítě pozoruje. Samozřejmě, že se jednalo o jejich domácí kočku, kterou všichni znají, včetně malého dítěte. V opačném případě by asi taková návštěva vzbudila nemilou reakci rodičů. Vzhledem k tomu, že se jednalo o domácího mazlíčka, rodiče byli klidní. Dokonce tušili, co se za chvíli začne dít, a z toho důvodu se na to vybavili kamerou, kterou vše zaznamenali. Co je k tomu vedlo?

Co se bude dít?

Jak už je u nich zvykem, tak malý capart má každý den ve zvyku prohodit s kočičím mazlíčkem pár slov. Pár slov? Ještě mluvit moc neumí, spíše vydává jen nesrozumitelné zvuky. Ty mají ovšem zřejmě nějakou magickou moc, neboť dokáží s kočkou udělat hotové zázraky. Slova nejsou ovšem v rozhovoru mezi dvěma hlavními hrdiny vůbec podstatné. Rozumí si i tak, a všem to působí velkou radost. Rodiče o tom samozřejmě ví, a proto se rozhodli tuto neobyčejnou a zajímavou každodenní událost zvěčnit.

Rozhovor mezi kočkou a dítětem

Ve chvíli, kdy se dítko přiblíží ke kočičákovi, začne na něj nesrozumitelně:

  • mluvit,
  • huhňat a
  • máchat ručičkama.

Kočka dítko chvíli pozoruje a po chvíli zopakuje svým typickým mňauknutím dětský zvuk. Dítě ovšem pokračuje dál a kočka rovněž. Po jakémkoliv následujícím dětském zvuku se ozve i kočka svým hlasitým mňau. Skoro to vypadá, jako by kočka, ve stejné tónině a stejném časovém rozpětí, opakovala, co dítě říká. Nicméně po chvíli ji to přestane bavit a zmizí v kuchyni pod stolem. Dítě se ovšem nedá jen tak lehce odbýt, a touží si to s kočkou vyříkat do konce. Načež zmizí také v kuchyni a celý náš příběh tím pádem končí.

Můžeme se jen domnívat, jak to asi dopadlo. Každopádně se jednalo o velmi krásný a úsměvný zážitek, a hlavní hrdina bude mít díky tomuto videu krásnou vzpomínku na dětství.

Sdílejte článek