Tohle vás ŠOKUJE! Přiznání sestry z koronavirové ambulance: Jsem na konci sila už nevím, kudy dál. Nejhorší nejsou nakažení pacienti, ale lidé, kterým ve skutečnosti nic není

Vody sociální sítě Instagram rozvířilo selfie mladé zdravotní sestry z italského Milána, která na fotografii ukazuje odřeniny v obličeji od ochranné roušky, kterou je nucena nosit v práci spoustu hodin. Vzkazuje všem lidem, aby dodržovali domácí karanténu, kterou označuje za luxus, kterou si ona a ostatní zdravotníci nemohou dovolit.

Dodržujte karanténu, netrýzněte lékaře

V Česku máme za sebou tři dny celostátní karantény, kdy vedení státu důrazně doporučuje všem obyvatelům, aby zbytečně nevyhledávali kontakt s vyšším počtem lidí a nevystavovali sebe nebo ostatní zbytečnému riziku nákazy agresivním virem. Mnozí z nás to dodržují, mnozí ale také všechny snahy bojkotují a karanténě a ochranným opatřením se zuby nehty brání.

Tohle přiznání zdravotní sestry z Milána by ale mělo být vztyčeným prstem a apelem na naši lidskou spolupráci a sounáležitost. Z vlastního rozmaru totiž přiděláváme práci těm, kteří jí už takhle mají dost a jsou na pokraji svých sil. Řeč je o lékařích a zdravotnickém personálu, který už celé týdny jede na doraz.

Čtěte také: Příznaky toho, že ve vašem těle žijí škodliví paraziti. Z těla je vyženete těmito bylinkami

Italská sestra zveřejnila své obavy

Alessia Bonari, zdravotní sestra z milánské nemocnice Grosseto, umístila na svůj Instagram fotografii, na které má obličej plný otlaků a odřenin od ochranné roušky, kterou musí na ambulantním příjmu nosit. Fotografii zveřejnila proto, aby se lidé bojkotující ochranná opatření probrali a přestali lékařům ztěžovat už takhle obtížnou situaci.

„Jsem zdravotní sestra a současné situaci čelím na pohotovosti. I já se bojím, ale nebojím se jít nakupovat, bojím se jít do práce. Mám strach, protože maska nemusí dobře sedět na tváři nebo jsem se mohla náhodou dotknout špinavých rukavic, nebo mi možná brýle nezakrývají oči dostatečně na to, aby jimi žádný virus nepronikl,“ píše Alessia u zveřejněné fotky. „Jsem fyzicky vyčerpaná, pod laboratorním oblekem se potím a nemůžu na záchod, tak třeba šest hodin nic nepiju. Jsem psychicky na dně. Stejně jako moji kolegové. To nás ale v naší práci nezastaví. I dál se budu starat o své pacienty, mám svou práci ráda,“ ujišťuje. Apeluje také na ty, kteří mají dodržovat karanténu, aby svévolně neohrožovali ostatní. Upozorňuje, že i mladí lidé mohou onemocnět. „Já jakožto sestra si nemohu dovolit luxus jít do domácí karantény. Musím dělat svou práci. Vy ale můžete, tak to udělejte,“ dodává v příspěvku, který se líbí bez mála milionu uživatelům z celého světa.