David Hampl
26 června, 2019

Zdá se, že lidská zrůdnost nemá hranice a neustále nás bude překvapovat její kontinuální vývoj směrem k horšímu. O tom se přesvědčili také zaměstnanci jednoho zvířecího útulku v Americe, kde přijali naprosto zbědovaného psa, který si zažil skutečná muka. Lidská nenávist na něj dopadla tím nejotřesnějším způsobem a proto se tamní zaměstnanci rozhodli po záchraně krásné fenky představit její příběh veřejnosti a zároveň vypsat odměnu na dopadení pachatele, který se po tomto aktu rozhodně nemůže považovat za normální lidskou bytost. Co se vlastně přihodilo?

Krásná Justice vyrazila dech všem ochráncům zvířat

Dnešní doba je bohužel taková, že čas od času musí zasáhnout spravedlnost, aby ze spárů násilnických osob vyrvala nevinná zvířata, která jejich dotykem dlouhodobě trpí. Někdy ovšem nestihne přijít dostatečně včas, aby všechny škody dokázala minimalizovat. O tom ví své také fenka pitbul teriéra se jménem Justice, která se v zuboženém stavu potulovala ulicemi americké Indiany. Ochránci zvířat byli pohledem na ni natolik šokováni, že za dopadení pachatele zrůdnosti nabízejí komukoli finanční odměnu v hodnotě 22 000 Kč. Člověk, který pejska nalezl, okamžitě zavolal do útulku, kde zvířátko trefně pojmenovali právě Justice, což v překladu znamená „spravedlnost“.

Útulek, který se o fenku v nejhorších chvílích poctivě staral, posléze zveřejnil zarážející fotografie, které zachycují zotavující se pitbul teriérku poté, co byla nalezena s chemickými popáleninami a řeznými poraněními, jenž pokrývali celé její tělo! Justice samozřejmě neměla žádný štítek ani jiné identifikační vodítko, které by mohlo ochránce zvířat s policií v zádech přímo k pachateli. Jako by jednoduše nikdy předtím neexistovala. Veterinář po následné péči potvrdil, že dvouletá fenka byla skutečně popálena nějakou chemikálií a jen zázrakem takovéto zacházení přežila.

Tržné rány po celém těle byly zřejmě způsobeny snahou Justice si chemikálii z těla olízat. Takovou bolest a utrpení si nikdo z nás dost dobře nedokáže představit. Nyní má za sebou několik veledůležitých operací, díky nimž již není v přímém ohrožení života. Nicméně v budoucnu fenku ještě čekají další operace očí, které by ji měly mnohem lépe připravit do zbytku života, který do té doby za moc nestál.

Justice se konečně dostalo lásky a péče, kterou si právě zasluhuje

Pracovníci zmíněného útulku v Indianě se pejska ujali se ctí a dodnes jej zahrnují láskou, aby mu ukázali, že všichni lidé na světě nejsou tak špatní. Zároveň světu říkají, že je Justice i přes zrůdný zážitek stále plná života a také radosti z něj. Za dopadení pachatele bylo nejdříve nabídnuto téměř 11 000 korun, později se částka ještě navýšila na zmíněných 22 000 korun. Útulek dále žádá veřejnost o příspěvky na péči, kterou Justice stále velice potřebuje.

Sdílejte článek