Tohoto muže zachránil obyčejný kapesní nůž před útokem obrovského grizzlyho uprostřed lesa

Nikdo nechce potkat divoké zvíře uprostřed lesa, když je úplně sám. Colin Dowler měl štěstí v neštěstí. Ocitl se sám v přírodě s medvědem grizzly a kapesním nožem v kapse. Právě nožík ho zachránil před jistou smrtí. Kanadské lesy jsou známé přítomností těchto velkých šelem. Colin ale rozhodně nečekal, že by se s jedním z nich doopravdy setkal.

Děsivé setkání s divokým medvědem

Muž jel na kole kanadskou přírodou. Najednou se zastavil a asi 30 metrů od sebe uviděl medvěda. Věděl, že když se rozjede na kole, medvědovi neujede. Proto se rozhodl, že ho zastraší. Začal na něj křičet, ale nefungovalo to. Medvěd se vydal jeho směrem. Colin shodil batoh, popadl turistickou hůl a natáhl ji před sebe. Nakonec turistickou hůl zvedl a přitlačil ji medvědovi na čelo mezi oči.

https://www.readersdigest.ca/

V tu chvíli byl medvěd již nebezpečně blízko muže. Zdálo se, že tyč drží medvěda na místě. Potom se ale do tyče zakousl. Colin se s ním snažil mluvit, ale potom hůl upustil. Hodil k němu batoh, ale to nepomohlo. Medvěd vyrazil proti muži jednou tlapou, které se Colin vyhnul. Podařilo se mu vyhnout se také druhému, silnějšímu úderu.

Muž měl obrovské štěstí, že přežil

Nakonec proti němu medvěd vyrazil a špičáky zvířete se zaklesly hluboko do Colinovy kůže. Necítil žádnou bolest, jen teplo. Grizzly zvedl hlavu, připravený na další sousto. Medvěd se do něj zakusoval znovu a znovu. Colin chtěl hrát mrtvého, ale grizzly se mu zakousl do nohy a muž začal křičet. Hlavou mu jen projelo: musím sehnat nůž.

https://www.readersdigest.ca/

Naštěstí měl v kapce kapesní nůž. Nakonec se k němu dostal, otevřel ho a nechtěně medvěda řízl do hrudi. Potom mu rychle zabodl nůž do krku. Z rány se začala řinout krev. Medvěd vypadal velmi překvapeně, sestoupil z Colina a pomalu odešel pryč. Colin si sám poskytl první pomoc. I přes zranění se dokázal posadit na kolo a dojet si pro pomoc. Měl obrovské štěstí a byl také velmi odvážný!

Zdroj: readersdigest.ca