David Hampl
3 ledna, 2020

Kočky jsou hned po psech velmi populárními domácími zvířaty. Nejenom, že jsou na pohled velmi krásné, ale také se rády mazlí. Hodí se nejenom do domů, ale dají se chovat klidně i v bytě. Ne vždy je ale vše takové, jak si majitelé vysní. Někdy jim kočka způsobuje více problémů než radosti, je to u vás stejně?

Kočka se nesmí nudit

Nejhorší je, pokud se kočka začne nudit. V takovém případě může majitelům způsobovat doslova peklo. I proto, že začne škrábat do nábytku, gauče i sedaček, začne chodit kam nemá a může být celkem agresivní. V takovém případě dává kočka najevo, že se nudí a potřebuje zábavu a rozptýlení, kterou jí váš byt nebo dům nedává.

Do škrabadel investovat nemusíte

Řada lidí to vyřeší tak, že koupí takzvané škrabadlo pro kočky. I tady se však mohou objevit problémy. Tím prvním je to, že škrabadlo dříve nebo později omrzí. Také nezapomínejme na to, že je celkem drahé, a ne každý chce velké peníze investovat. Proto vám poradíme i jiné možnosti, jak můžete kočku skvěle zabavit.

Ty nejlepší hračky pro kočky vyrobíte

Zapomeňte na to, že budete své kočce něco kupovat. Rozhodně to není nutné. Právě naopak. Ty nejlepší věci totiž vyroníte. A to z věcí, které máte běžně doma, nebo stojí pár korun. Pokud jste zkušeným chovatelem kočky, tak nám dáte z pravdu v tom, že kočkám se často líbí i ty nejobyčejnější věcí a ty nejdražší nechávají bez povšimnutí. I tohoto faktu se drže.

Těchto 8 věcí vám usnadní život s kočkou

Podívejte se, co vše si můžete vyrobit pro svou kočku. Budete až překvapeni, jak jednoduché věci to jsou. Postačí vám třeba prázdný sáček od potravin, kousek obyčejné PET lahve, nebo třeba i rulička od toaletního papíru. Následně dejte hračku své kočce a uvidíte, jak brzy si ji zamiluje. A když jí po pár týdnech omrzí, můžete jí vyrobit další. Těchto 8 vychytávek vám v tom zaručeně pomůže. Zkuste je.

Sdílejte článek