Toto je 5 typů ženského břicha, které mohou způsobit celou řadu nepříjemností: Tohle musíte znát dřív, než bude pozdě!

Máte vypouklé bříško a nevíte, co s tím? Trápí vás tento problém a chtěly byste ho milé dámy elegantně vyřešit? Není vůbec tajemství, že problém s vyčnívajícím bříškem trápí nejednu ženu, a proto se nyní podíváme, co mohou jednotlivé typy ženského břicha znamenat. Poslední doba je totiž přímo dělaná k tomu, abychom neustále upravovali své tělo. Ploché břicho ovšem nemusí být vždy jen výsledkem úporného cvičení a krutých diet. Podívejte se, co radí světoví odborníci na zdraví a štíhlé tělo z hlediska několika typů ženského bříška. Najděte si ten svůj a nechte se inspirovat radami.

Zbavte se pneumatiky

První obrázek ženského bříška znamená tvar pneumatiky. Tento tvar břicha je typický pro skupinu lidí, která upřednostňuje sedavý způsob života a velmi ráda si potrpí na sladkém jídle. V tomto případě tedy stačí jen upravit jídelníček a zařadit do svého života více pohybu. Mělo by se omezit: alkohol, bílé pečivo, jednoduché cukry, éčka atd. Místo toho dejte přednost vejcím, rybám, zelenině nebo ořechům.

Bříško ze stresu

S druhým, tzv. stresovým bříškem, se nejčastěji potýkají uspěchaní lidé, kteří touží mít všechno hned splněné a neustále žijí ve stresu. Trpí syndromem podrážděného střeva, což se projevuje právě nafouknutím. V tomto případě vynechte nadměrné množství kávy, více a spěte, odpočívejte, relaxujte, nepřehánějte to se cvičením, pijte minerálku s hořčíkem, ořechy a zeleninu. Vyzkoušejte také jógu.

Čtěte také: Jak být krásná a mít naprosto dokonalé vlasy? Jednoduše! Zapomeňte na nákup drahých produktů a vytvořte si přírodní masky na vlasy. Zvládnete je doma, vyjdou na pár korun a výsledek? Dokonalý!

Bříško jako pejsek

Se třetím typem bříška, tzv. pejskem, se nejčastěji potýkají lidé a přepečlivé maminky, které ustavičně touží po úspěšné kariéře. Přehání to se cvičením a nadměrně zatěžují záda, což nutí břišní svaly dostat se vpřed. Zde by se mělo jíst více vlákniny, zeleniny, otrub, lehkého masa, ryb a stravy bohaté na bílkoviny. Rozhodně by se neměl provádět cvik dřep, ale měla by se cvičit jóga a pít více vody.

Mateřské a nafouklé

Čtvrtý obrázek je tzv. mateřské bříško, kde se doporučuje užívat rybí tuk, olivový olej, ořechy, olivy a mělo by se více odpočívat. Rozhodně se zde také nedoporučují dělat dřepy, protože namáhají svaly, které po porodu ještě nejsou zcela obnoveny.

Pátý typ je tzv. nafouklé bříško, které souvisí s nestravitelností některých výrobků, např. chleba, těstoviny, pizza, zákusky, sýry, máslo, mléko. Zaměřte se na ty potraviny, které nafouknutí zamezí a zařaďte do svého jídelníčku více masa, ryb, zeleniny, vajec. Vše doplňujte dostatečným množstvím vody, pravidelným odpočinkem a důkladnou snídaní.