David Hampl
8 dubna, 2019

Ženy nad 40 let jsou ve skupině, která už hubne podstatně pomaleji, než v době, kdy jim bylo méně. Důvodem je především to, že se jim zpomaluje metabolismus, stejně jako nelze zapomínat také na fakt, že jejich tělo prochází hormonálními změnami. Výsledkem je tedy, že mohou mít ne úplně dokonalou postavu. Pokud do této kategorie také spadáte, podívejte se na 9 efektivních cviků pro každodenní cvičení. Díky nim bude vaše postava vždy dokonalá.

Burpees

Jedny z nejznámějších a také nejoblíbenějších cviků. Jde o takzvané burpees, které jsou poměrně jednoduché a přitom efektivní, pokud jde o zvýšení tepu a vašeho metabolismus. Postup cvičení je velmi jednoduchý. Ze stoje jdete do dřepu, potom do kliku, následně opět do dřepu a vše zakončíte výskokem. A takto stále dokola.

Squats

Také velmi populární a dnes známý cvik. Jeho základem je dělání dřepů. Ale ne klasických, jelikož nutností je zaujmout polohu, kdy máte nohy více od sebe, ruce jsou předpaženy a zadeček je více vyšpulený směrem dozadu. To je ona optimální poloha.

Plank

Velmi populární cvik, pokud je vaším cílem shodit kaligramy na břiše, ale také v oblasti zadečku. Plank je cvik, který začínáte v poloze jako při kliku. Ale s tím rozdílem, že kliky neděláte, ale jenom držíte. Výsledkem bude to, že se začnou dotčené skupiny svalů zapojovat a vaše postava bude krásnější už po pár týdnech.

Dumbbells

Že jste o tomto cviku ještě neslyšeli? Je jednoduchý. Jedná se o cviky s využitím činek. Základem je poloha ve stoje. Poté rozpažíte, následně obě ruce zvednete, poté je dáte dolů a následně zvedáte nejprve jednu a potom druhou ruku. Následuje návrat do výchozí polohy a potom opět to samé do kola. Jednoduché.

Glute bridge

I tento cvik můžeme označit za celkem jednoduchý, pokud se vám povede zaujmout tu správnou polohu. Název cviku bychom si mohli pojmenovat jak most. Začínáte v poloze na zádech, chodidla jsou na zemi a vy se snažíte zvednout pánev do vzduchu a v této poloze následně držíte. Dobrá volba jak pro končetiny, tak samozřejmě také pro vaše břišní svalstvo.

Y-to-T Raises

Neznáte tento cvik? Tak se ho naučte, jelikož také patří mezi jeden z velmi efektivních. Začínáte v poloze s mírným podřepem a předklonem. V ruce můžete mít lehčí činky. Následně ruce zvednete nad hlavu a poté přejedete do polohy rozpažení. Poté se vracíte do startovní polohy s rukama dole. A takto stále dokola.

Cvičení na eliptickém stroji

Další cvik, který si představíme, už tak jednoduchý není. Budete potřebovat eliptický stroj, který buď pořídíte k sobě domů, nebo na něj budete chodit ve fitness centrech. Tento stroj je mnohem lepší, v porovnání s jízdou na kole, nebo s chůzí. Důvodem je jak přirozenější pohyb, tak je samozřejmě důvodem také to, že zapojujete celé své tělo.

Chůze

Klasický cvik, který je založený na tom nejznámějším pohybu. Tím cvikem není nic jiného, než chůze. Snažte se chodit co nejvíce to půjde. Kdykoliv a kamkoliv. S každým krokem se vám zvýší tepová frekvence a dojde k tomu, že budete tuky efektivněji spalovat. A kdy začít ? Ideální je právě teď, bez jakéhokoliv odkladu.

Jóga

Myslíte si, že se jedná jenom o odpočinkové cvičení? Některé druhy ano. Jsou ale i takové, kde se pořádně zapotíte. Jasným příkladem je takzvaná power jóga, kde dojde k tomu, že některé pozice výrazně napomůžou k zesílení vašeho těla. Zkuste a sama uvidíte, jaký vliv to bude na váš organismus a také na vaši postavu mít.

Sdílejte článek