David Hampl
25 června, 2019

Zrůdnost činů některých lidí nebere konce. Jinak tomu není ani v případě dnešního příběhu, kdy se opět dokázalo, že lidé umí být ke zvířatům někdy velmi krutí. A horší je to v tom případě, když se jedná o jejich domácí mazlíčky. V tomto příběhu dopadlo pro opuštěnou fenku vše nakonec dobře, díky skupince několika cyklistů.

Zrůdné činy

Je vůbec možné, že někoho dokáže napadnout, aby způsobil svému, kdysi milovanému, zvířátku takové peklo, jehož cílem může být dokonce smrt? Ano, možné to je, a bohužel se s tím setkáváme v poslední době čím dál častěji. Tentokrát se však k pomalé a trýznivé smrti nedostalo, i když už bylo namále.

Donutilo je to slézt z kola

Hlavními hrdiny dnešního příběhu jsou členové skupiny portugalských cyklistů, kteří si vyjeli na výlet. Netušili ovšem co je potká, a jak moc je to zasáhne. Během jejich cesty lesem si užívali nádhernou scenérii a výhledy na okolní krajinu. Projížděli nejrůznější cestičky a zákoutí tajemné přírody, a neměli ani ponětí, že za chvíli zpozorují něco, co je donutí slézt z kola.

Pejsek přivázaný u stromu

A co že to vlastně viděli? A co je donutilo z kola slézt? Při projíždění lesem si všimli u jednoho ze stromů něčeho podivného. Obraz, který spatřili jim zůstane v srdci pravděpodobně navždy. U stromu byl totiž přivázaný pejsek. Nebyl ovšem přivázaný způsobem, na který jsme zvyklí, když vylezeme ze supermarketu. Pejsek byl přivázaný tak těsně, že sotva mohl pohnout hlavou. Jednalo se o fenku, která byla neskutečně zesláblá. Dokonce tak, že nemohla ani pořádně stát.

Cyklisté udiveně hleděli a nedokázali tomu uvěřit, neboť to musel provést opravdu bezcitný člověk. Fenka byla:

  • natolik slabá, že jakýkoliv pohyb ji dělal problém
  • skrze kůži jí prosvítala žebra,
  • a bylo evidentní, že hladověla několik dní.

Což byl zřejmě hlavní cíl krutého člověka, který to fence provedl, vyhladovět ji. Dalo by se říci, že cyklisté objevili zuboženou fenku právě včas.

Záchrana fenky proběhla úspěšně

Samozřejmě, že učinili kroky na její záchranu. Opatrně k ní přistoupili, načež fenka reagovala poněkud zmateně. Byla vystrašená, unavená a náhlý lidský ruch jí činil potíže. Muži k ní postupně přicházeli, aby si očichala jejich pach a tím k nim získala důvěru. Během toho jí ostatní členové začali pomalu krmit jídlem. Díky tomu se uklidnila a vysvobození pak bylo mnohem snadnější.

Nalezení fenky a její záchrana samozřejmě nezůstaly tajemstvím. Cyklisté tuto informaci předali několika organizacím na ochranu zvířat, které postupně informovali celou veřejnost o tomto zrůdném činu. Zároveň bylo také pochváleno počínání cyklistů. Nikdo nechápal, jak někdo mohl, tak odporný čin, jako je přivázání psa v lese a jeho vyhladovění, uskutečnit. Nebýt skupinky cyklistů, fenka by už dnes nežila. Snad brzy znovu najde milující domov.

Sdílejte článek